כל הפרויקטים
פנטומים
הפרויקט של
דנה אריאלי
פנטומים: מסע בעקבות שרידי דיקטטורות, הוא ספר תצלומים מרהיב המלווה ב-120 טקסטים פרי עטם של כותבים שונים.
121%
30,351
מתוך 25,000
0
נותרו
183
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 12/09/2016

פנטומים: מסע בעקבות שרידי דיקטטורות, הוא ספר המתאר את המסע המצולם שלי במקומות שונים ברחבי אירופה וברית המועצות לשעבר בהם שלטו בעבר משטרים דכאניים. על מנת שאוכל להוציא את הספר לאור, אני פונה אליכם ומזמינה אתכם להיות שותפים ליצירה שלי.

במשך למעלה מחמש שנים אני מצלמת במקומות שונים ברחבי העולם שבעבר שלטה בהם דיקטטורה. המסעות שלי הניבו עד היום מעל 10,000 תצלומים שחלק מהם יוצג בתערוכת היחיד ״פנטומים: מסע בעקבות שרידי הדיקטטורה״, שתפתח בבית האמנים בתל-אביב ב-13 אוקטובר 2016.

ספר התערוכה, אוחז 336 עמודים ומעל 120 תצלומים בצבע, ואתם יכולים להתרשם כאן מהעיצוב המרהיב שלו [עם תודה לגולן גפני!] תהליך העבודה על הספר הזה היה מרתק: חלק קטן מאלפי התצלומים שצילמתי הועלה על לינק ונשלח לאנשים שונים בארץ העוסקים ביצירה ובמחקר. ביקשתי מהם שיבחרו תמונה אחת, ויכתבו עליה טקסט אישי, סיפורי או תיעודי לפי בחירתם. 

תוכלו להתרשם מהדימויים שנכללים בספר, באמצעות הקישור שנשלח אל הכותבים:

http://danaarieli.com/phantoms

מעל 120 כותבים נעתרו לבקשה שלי והתיישבו לכתוב. 

זכיתי להיות שותפה בתהליך הכתיבה שלהם, שהעלה נושאים מרתקים לדיון: עדות לתקופות היסטוריות קשות, זיכרונות ילדות, חפצים שהגיעו עם סבא וסבתא מגרמניה, ביקורים במקומות שבהם היתה בעבר דיקטטורה כמו גרמניה או רוסיה, מה טיבה של תיירות ומדוע חלק מהאנשים בוחרים לטייל במקומות טראומתיים ועוד ועוד. 

מגוון הכותבים שלי הלך והתרחב בכל רגע, ונוצרו מפגשים מרתקים: אמא שהזמינה את הבת שלה לכתוב על תצלום וכתבה לי שהיא מודה על האפשרות לדבר אתה על הנושאים הללו, איש מוסד לשעבר שהלך לחקור דימוי וחזר עם סיפור שכמעט זהה לנסיבות שבגללן נלקח התצלום בו הוא בחר, סופרים שהמציאו סיפור על תצלום שבורא מציאות, ומרגיש כמו התחלה של סרט.... בקיצור ערב רב מרתק של טקסטים והתוצאה היא הספר השיתופי, המרהיב והמיוחד הזה, הכולל עשרות תצלומי צבע שנבחרו על-ידי הכותבים  [מדובר בספר בפורמט אלבומי המכיל 336 עמודים!] 


בסרטון המצורף תוכלו לראות כמה מן התצלומים ודוגמאות לכמה טקסטים. תודתי נתונה למשה ירונסקי ולאסף הורוביץ על סיועם בהפקתו.

מכיוון שהספר משתף לפי הגדרה, זה אך טבעי שאפנה אליכם ואבקש את המעורבות שלכם בהמשך תהליך היצירה של הספר ובתהליכי הוצאתו לאור. כעת, לאחר שעמדנו ביעד הגיוס הראשוני הנדרש לצורך הפקת הספר, אני שמחה לבשר לכם שהספר ייראה אור בשבועות הקרובים, ותמיכתכם תאפשר להוציא לאור מספר גדול יותר של עותקים של הספר. 

תודה רבה לכם,

דנה אריאלי


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.