כל הפרויקטים
בעיות מילוליות
הפרויקט של
אורי עגנון
יצירה מוזיקאלית ותיאטרלית שמורכבת כולה מטקסטים מתוך ספרי לימוד. מסע מצחיק ומבהיל לתוך החינוך הישראלי ותפקידו בבניית הזהות של כולנו.
102%
55,906
מתוך 55,000
0
נותרו
265
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/10/2016

"בעיות מילוליות" היא אופרת פרינג' קצרה לארבעה נגנים-שחקנים, המורכבת כולה מטקסטים מתוך ספרי לימוד ישראלים. בחלל כיתה מופשט התלמידים/הקהל עוברים שישה שיעורים: מתמטיקה, היסטוריה, ערבית, מדעים, לשון וספרות.
האופרה היא מסע מצחיק ומבהיל לתוך ספרי הלימוד הישראליים, שם מתגלים הנרטיבים לתוכם אנחנו גדלים בארץ. האמיתות הראשונות והיסודות שבונים את הזהות שלנו, מושרות ומנוגנות על ידי ארבע דמויות שמרכיבות ביחד מערכת אחת, כשלא ברור מי מכתיב אותה ומי מוכתב על ידיה.

המבט ביצירה אינו מופנה למה שפוליטי במובהק (שיעורי אזרחות או של"ח), האופרה שולחת זרקור דווקא לתחומים התמימים, ומבקשת לחקור את איזור הערפל שבין הדוגמאות בלשון, לבעיות המילוליות במתמטיקה, ניתוחי השיר או המפות בספרי ההיסטוריה. שם נחשפות אותן תפיסות מציאות שהפכו מובנות מאליהן, ואותם הערכים שאנחנו מחונכים שלא לשאול לגביהם שאלות.קצת עלינו

אנחנו קבוצה של אמנים ואמניות צעירים, התכנסנו ביחד כדי ליצור את "בעיות מילוליות" כי היצירה נוגעת בכל אחד ואחת מאיתנו, דרך המוסיקה שלה, העבודה התיאטרונית, וכמובן החומרים שכולנו גדלנו עליהם. בתוך העבודה המשותפת אנחנו חוקרים את המגע שבין המופע התיאטרוני והרגע המוזיקאלי, בעוד ספרי הלימוד הופכים למנגינה והשיעור - למחזה.


היצירה עצמאית לחלוטין, אנחנו עובדות ועובדים זמן רב ובמרץ כדי להעלות אותה, וכעת מבקשים את תמיכתם כדי להרים את המסך.  הצלחת הקמפיין תאפשר לנו להעלות את היצירה בתל אביב, ירושלים וחיפה, מספר פעמים בכל עיר בין התאריכים 22.12.16-2.1.17. 

רוכשי הכרטיסים יקבלו מייל בסוף הקמפיין בו יוכלו לבחור לאיזה מופע ברצונם להגיע

מצפים לראותכם!


יוצר: אורי עגנון
במאית: אילאיל לב כנען
נגנים-שחקנים: נעה הרן (קול), רעי שני (קונטרבס), רות שולץ (קלרינט), יוחאי ורד (חצוצרה).

עיצוב חלל: רתם בלום
עיצוב גרפי: נועה פינקלשטיין
הפקה: תמר פלד

צילום סרטון: איתי עקירב | עריכת סרטון: שגיא בורנשטיין ואודי ניר

איורים לסרטון 2: דוד רוזנברג

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.