כל הפרויקטים
אור לאליפות אירופה בשחמט
הפרויקט של
אור גלובוס
הי, אני אור, בן 13, צריך ואשמח לעזרתכם כדי שאוכל לייצג את ישראל באליפות אירופה לנוער בשחמט. התקציב הממשלתי זעום ולאמי אין כל המשאבים הדרושים
106%
19,079
מתוך 18,000
0
נותרו
218
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 14/08/2016

 

עדכון הפרוייקט - מאד מתרגשים!

תודה לכל התומכים עד כה ולאלה שעדיין!

הגענו ליעד המימון ואנחנו שמחים לבשר שאור אכן ייסע לייצג את כולנו באליפות אירופה לנוער בשחמט.

מדריגת המימון הבאה - 20000 ₪.

אם נגיע למדריגה זו אור יוכל להגדיל את מספר האימונים ואת ההשתתפות בסדנאות ותחרויות בישראל

יש עוד המון סיבות טובות להמשיך ולתמוך בפרוייקט אז מוזמנים להמשיך לתמוך, לחבק ולשתף.

תודה גדולה (וגם ענקית :-)) לכולכם.

בלעדיכם כל זה לא היה קורה.

שלכם,

אור

 

הי לכולם, 


מי אני מה אני ולאן מועדות פני...???!!!


 אני אור גלובוס מתל אביב, במקור מחיפה, עברתי עם אמי לתל אביב בספטמבר 2015, לפני חודש חגגתי בר מצווה (...ולא בן 14 כפי שאמר בטעות המאמן שלי בסירטון!:-)).

כשגרנו בחיפה התאמנתי אצל המאמן הראשון שלי, נפתלי בן פנחס, מאמן מדהים ומסור שהעבודה המשותפת איתו הקפיצה באופן משמעותי את רמת המשחק שלי.

השתייכתי למועדון השחמט של חיפה (שעבר לנשר לפני כשנה) בהנהלתו של ולדימיר ויינשטיין, שגם הוא משקיע את כל זמנו ומרצו בקידום השחמט. 

כיום אני לומד בבית הספר הכפר הירוק, בכיתת מחוננים משולבת בשחמט. עולה לכתה ח'. 

אשמח אם תצטרפו אלי למסע הזה וביחד עם כל המלכים, המלכות, הרצים, הפרשים הצריחים והחיילים (מקווה שלא שכחתי אף אחד מהחברים...!) - נוכל לממש את החלום שלי לייצג בכבוד את ישראל באליפות אירופה לנוער בשחמט שתתקיים השנה באוגוסט, בפראג.

לחצו על הלינק המופיע כאן - הלינק לאליפות אירופה בשחמט 

לאליפות זו מגיע, כמובן אחרי שעות ארוכות של קרבות קשים ומסעים ארוכים על לוח השחמט, הנוער המוביל והמייצג מכל מדינות אירופה: בתכלס, וזה רק בינינו, זהו חלומו של כל ילד ונער המשחקים שחמט.

כיום (וזה "הם" אומרים, לא אני), אני נחשב לאחד מהשחקנים המובילים בארץ בשחמט לקבוצת הגיל שלי ובנוער בכלל. מבטיח פירוט בהמשך.

לאחר זכיות קודמות באליפויות הארץ גם בפסח האחרון זכיתי בגמר אליפות הארץ בשחמט במקום השני.

(בלי תלונות! – הייתי בין הצעירים בקטיגוריית הגיל ששיחקתי בה שהיא "נוער עד גיל 14" - ולי עוד לא מלאו 13. בנוסף, שיחקתי חולה עם חום והקאות בשלושת הימים האחרונים של התחרות אז בסה"כ אני מבסוט מהתוצאה).

חידה: מה ביקשה אמי בהיסטריה "קלה" לעשות ביום הרביעי של משחקי האליפות?

פתרון החידה: אמי די התחננה ממני להפסיק את התחרות אבל לא הסכמתי... לא חייבים להסכים עם אמהות על הכל! :-)

שאלה: מה קרה בעקבות הזכייה:

תשובה: בעקבות זכייתי זו באליפות, קיבלתי את הזכות להיות חלק מהמשלחת הישראלית שתצא לייצג את ישראל באליפות אירופה הקרובה. קיבלתי גם מילגה קטנה מטעם האיגוד הישראלי לשחמט הניתנת לזוכים במקום הראשון והשני אבל היא רחוקה מלהספיק לכסות את כל העלויות הכרוכות בנסיעה שכזו.

מקווה שתצטרפו אלי וביחד איתכם נוכל לגרום לזה לקרות ואצליח להגשים את חלומי לייצג בכבוד גם אתכם וגם את מדינת ישראל!

אגב 1: מתנצל מראש על קטעי הוידאו המצורפים. מסתבר שצריך קצת להתאמץ לשמוע את הנאמר...אנחנו לא מקצועיים בזה ומבטיח שבשחמט אני הרבה יותר טוב...:-)

אגב 2: להורים התוהים אם לשלוח את הילדים לחוג שחמט – מוזמנים לטלפן אלי ולשמוע למה מאד שווה לעשות זאת ואיך זה יקרין לטובה גם על הלימודים ועל החיים בכלל.

לכל שאלה ותהייה: 0525-859285 

     ועכשיו הגיע הזמן לפינה היומית האהובה – דבר האמא:

 הי לכולם, שמי סנדרה גלובוס. אני פונה אליכם בעקבות הישגיו של בני, אור, בספורט השחמט, ביניהם:

 זכייה ברציפות בגמר אליפות הארץ בשחמט:

 2013 - מקום ראשון -שני משותף לגילאי 8-10

 2014 - מקום ראשון לגילאי 10-12

 2016 – מקום שני לגילאי 12-14 (כשאור בשנתון התחתון, עוד לא בן 13 ושיחק כשהוא חולה)

 כל אלה הם הישגים באליפויות הארץ הרשמיות, שנערכות מטעם ובפיקוח איגוד השחמט הישראלי, והם מתווספים לזכיות הרבות של אור בתחרויות פתוחות המתקיימות על פני כל השנה ברחבי הארץ.

 גמר אליפות הארץ של 2014 היה קשה ומותח במיוחד, ולמרות שלאור טרם מלאו 11 שנים בעת התחרות - הוא הצליח לגבור על כל יריביו בני ה – 12 ומעלה!

באוגוסט הקרוב תיערך בפראג תחרות אליפות אירופה לנוער.

המאמן הראשי של אור, רב אומן ויטלי גולוד, נחרץ בדעתו על כך שאור חייב להשתתף בתחרות זו ומאמין שהיא אבן דרך משמעותית בהתפתחותו כשחקן צעיר ומבטיח.

הילדים המוכשרים ביותר בישראל נשלחים לתחרות זו על מנת לקבל ניסיון שהוא משמעותי, בעל משקל, וקריטי לגבי התפתחותם כשחקנים מובילים בעתיד.

לצערנו, מצב תקציב הספורט בישראל ידוע ומוכר: אין תמיכה משמעותית מטעם הממשלה ב"ספורט המוח" ולכן איגוד השחמט הישראלי מסוגל להעניק רק מילגה קטנה - על אף רצונו הטוב לתמוך יותר בשחקנים מחוננים. כל האימונים והשתתפות בתחרויות בארץ כרוכים בהוצאות גבוהות ורבות.

כדי שאור יוכל להתחרות באליפות אירופה עליו לגייס 18,000 ש''ח - ואתם יכולים לגרום לזה לקרות!


כאם גרושה, המתפקדת בעצם בפועל כאם חד הורית, אני עובדת במשרה חלקית, כדי שאוכל להתמסר לגידולו ולהביא לידי ביטוי את כישרונו המיוחד של אור.

נשמח אם כאן אתם תכנסו קצת לתמונה וכולנו ביחד נוכל לשלוח את אור לייצג את כולנו.

עפ"י חוות דעת של מאמנים ואנשי מקצוע מובילים בעולם השחמט, שראו את אור ועל פי רמת ואיכות המשחק שהוא מפגין בתחרויות, יהיה זה אך מצער באם מקומו ייפקד בתחרות.

אור, הלומד כיום בכיתת מחוננים בבית הספר "הכפר הירוק", הוא - לפי חוות דעתם של אנשי מקצוע - ילד מוכשר בצורה בלתי רגילה עם פוטנציאל גבוה להגיע להישגים ברמה הבינלאומית.

 למותר לציין, שהצלחה במסגרות אלה היא אינה הצלחתו בלבד אלא של כל מדינת ישראל.


קצת הסטוריה אף פעם לא מזיקה:

 ה"רומן" של אור עם עולם השחמט התחיל לפני כארבע וחצי שנים בלבד - בגיל מאוחר יחסית לשאר הילדים. למרות זאת, ולמרות מיעוט השתתפותו בתחרויות הוא הגיע לזכייה במקום הראשון באליפות הארץ שנתיים ברציפות והשנה כאמור, מקום שני. 

אור (תלמיד מצטיין בבית הספר ופעיל בתחומים שונים, ביניהם: תרומה לקהילה, אמנויות לחימה, כדורסל) - מבלה הרבה ליד לוח השחמט, קורא ספרות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר, משחק שח יום יום במחשב מול יריבים ( או עם עצמו - ופה לרוב הוא מנצח...:-)). כל זה בנוסף להשתתפותו בתחרויות, בליגת השחמט ובאימונים במועדון השחמט "אטיוד" של רמת גן בניצוחם של דן דרורי וליאור גל המופלאים, העושים עבודת קודש למען קידום הנוער ופיתוח השחמט בכלל, גם במישור החברתי - קהילתי, למרות קשיי תקציב לא פשוטים (ושוב הממשלה, אוי, הממשלה!) ...

וכן, למודאגים שבינינו - אור גם אוהב משחקי מחשב וגם ספרי מדע בדיוני ופנטזיה :-)

ב-2013, אור אף ניצח שני אמני  FIDE" " ( World Chess Federation)   בוגרים עם מד כושר של מעל 2300. זהו הישג בלתי רגיל ומכובד ביותר לילד שעדיין לא מלאו לו 10 שנים בעל מד כושר של 1800 בלבד.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו, להיות שותפים במסע ולקחת חלק בהצלחתו של אור - כדי שיהיה אפשר לממש את חלומו לייצג את ישראל ולהשתתף באליפות אירופה (ובתחרויות בינלאומיות בכלל) ולהביא לידי ביטוי את כישרונו המיוחד במשחק המלכים.

 


יעדים נוספים למימון:

במידה ונצליח לגייס את הסכום לפני הזמן הקצוב ייפתחו יעדים נוספים:

20000 ₪ - ₪ הגדלת מספר האימונים ויותר השתתפות בסדנאות ותחרויות בישראל

23000 ₪ - הוספת תחרות בינלאומית מאתגרת מול אמנים ורבי אמנים בוגרים           מהמובילים באירופה ובעולם

 

תודה רבה ולהתראות,

מוזמנים ליצור קשר בכל שאלה, 

סנדרה פרץ - גלובוס

נייד: 0525-859295

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.