כל הפרויקטים
מרחב ציבורי פתוח בשבת
הפרויקט של
קואליציית ירו-שלם
הופכים את ירושלים לעיר פתוחה, חיה ותוססת גם בשבת! אירועי שבת לכולם!
105%
52,609
מתוך 50,000
0
נותרו
342
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 28/07/2016

קואליציית ירו-שלם אחראית לעשרות אירועים במהלך השנה במבני ציבור ובמרחב הציבורי בשבתות בעיר ודואגת כי מרחב זה ישאר פתוח על פי צרכי הקהילה- לציבור דתי, מסורתי וחילוני. עיריית ירושלים אינה עורכת או מממנת אירועים בשבת במרחב הציבורי ולכן תפקידנו לשמור על השבת של כולם! 

גם לכם חשובה ירושלים כעיר פלורליסטית חיה ותוססת, בכל ימות השבוע וחשובה השבת כזמן של חופש אמיתי, עבורכם ועבור אחרים? - תמכו בנו!

קחו אחריות על המרחב הפתוח בעיר, העלאת המודעות לירושלים פתוחה; הראו שאכפת לכם מהעיר הזו ושאתם תומכים בפעילות של ירו-שלם.

אנחנו מזמינים אתכם לבחור בתשורה המועדפת עליכם, לתמוך ויחד נגרום לזה לקרות!

מה יקרה אם תתמכו בפרויקט?

*סדרת אירועים בגן העצמאות (בשיתוף בית קפה עלמה) גם לצעירים וגם למשפחות: הופעות מוזיקה, הצגות לילדים ופעילויות לכל המשפחה.

*אירועים בשכונות השונות: קריית יובל, בית הכרם , גילה, קטמונים- ככל שהתקציב יאפשר.

* האירועים יתקיימו בין החודשים יולי-ספטמבר ויהיו פתוחים לכולם ללא תשלום וללא הבדל השקפה דתית. 

*שני אירועים לפחות יהיו לקהל מעורב (דתי וחילוני). כל קהילה בוחרת בדרך שלה לחגוג את השבת ואנו מאפשרים ביטוי לכל הקהילות, כל אחת על פי דרכה, מתוך האמונה כי הגיוון הזה הוא העושר האמיתי של ירושלים.

גרוב של שבת- אירוע לצעירים ומשפחות בגן העצמאות, 12.09.15

מי אנחנו?

קואליציית ירו-שלם היא התארגנות ירושלמית לחיזוקה של ירושלים כעיר מרובת גוונים, פתוחה ויצירתית שהוקמה על ידי פעילי וארגוני החברה האזרחית הירושלמית , דתיים וחילוניים. מטרת הקואליציה הייא לחזק את צביונה מרובה הגוונים של העיר, תוך מתן ביטוי ציבורי אזרחי קהילתי לסדר היום המשותף של הציבור בשכונות העיר הפלורליסטיות, ויצירת מנוף ציבורי  אסטרטגי נוסף  לקידום האינטרסים המשותפים של הציבור הפלורליסטי בעיר.

 אנו מאמינים כי הכוח המרכזי לשינוי ולקידום סדר היום הפלורליסטי הוא בידי  הכוחות האזרחיים הקהילתיים הקיימים בכל שכונה ושכונה, והמפתח לכך הוא בקיומה של מנהיגות קהילתית נחושה א-מפלגתית, בכל שכונות העיר הפלורליסטיות, מנהיגות שיש לה  חזון וסדר יום ברורים, והיא בעלת יכולת לפעולה משותפת על בסיס שוויוני.  

 בשנים הבאות תבקש ירו-שלם להוביל את מהפכה הבאה של החברה האזרחית הירושלמית, בדגש על שכונותיה הפלורליסטיות, מהפכה שעניינה שינוי שיווי המשקל ויצירת איזון מחודש בין כיכר ספרא, לשכונותיה וקהילותיה של העיר, ולבסס ולחזק את מקומה והשפעתה של הרשת האזרחית בהוויה העירונית, כקואליציה המהווה ציר אזרחי-קהילתי מרכזי ואסטרטגי של  הציבור הפלורליסטי. 

חשוב לנו להשפיע על אופיו של ה-מרחב הציבורי בירושלים.

המרחב הציבורי הפתוח והמכיל נותן מקום לאוכלוסיות ולקולות השונים בעיר ואם אנו רוצים לשמור על ירושלים פתוחה, יש לדאוג לכך שהמרחב הציבורי יאפשר לכולם לחוש בבית, ולקחת בעלות על מה שמתרחש במרחב המשותף, במרכזי הפעילות העירוניים, ובשכונות השונות של העיר.

למה שבת? – השבת היא מרחב הזמן היהודי המשותף לכל, מהווה הזדמנות נהדרת לצמיחת כוחות ועוצמות קהילתיות, המתבטאים במגוון פעילויות במרחב הציבורי, במרכזי הפעילות העירוניים ובשכונות העיר השונות. זאת, בהתאמה לכל הקהילות, כל אחת על פי דרכה ואמונתה. ובמילים פשוטות- אם אנחנו נרגיש נוח במרחב הציבורי בשבת, נרגיש בבית כל הזמן, ולכן יש מקום לאפשר לתת ביטוי לכל פעילות תרבותית- קהילתית להתקיים במרחב הציבורי.

הצטרפו אלינו למען ירושלים פתוחה ומקבלת !

תודה,

צוות והנהלת ירו-שלם

        

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.