כל הפרויקטים
הקסם של עזית - ספר ילדים
הפרויקט של
היאלי גרוס
"עָזִית הִתְעַצְבָה וְחָשְׁשָׁה מַה יִּקְרֶה אִם לְעוֹלָם לֹא תָּשׁוּב לָלֶכֶת?" סיפור אמיתי על נפילה וצמיחה מתוך משבר. מהדורה שכולה תרומה.
100%
50,153
מתוך 50,000
0
נותרו
80
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/06/2016

הַקֶּסֶם שֶׁל עָזִית

סיפור אמיתי על נפילה וצמיחה מתוך משבר. מהדורה שלמה שכולה תרומה!


"הקסם של עזית" לא יופץ בחנויות ולא יימכר לאחר השלמת הפרויקט! הזמינו כבר עכשיו עותק ממהדורה מיוחדת וחד פעמית, ותוכלו גם אתם להמליץ ולקבוע מי הם 1000 הילדים שיקבלו את הספר, מתנה לחגי תשרי תשע"ז!

כריכה קדמית: עזית בצעדיה הראשונים לאחר שהתגברה על פציעתה.

"הקסם של עזית" הוא ספר תיעודי לילדים ולכל מי שרוצה לגלות את סוד הקסם - איך להתמודד עם משבר פתאומי ולהאמין בטוב שעוד יגיע. סיפור אמיתי על פציעה קשה, על התמודדות ועל שיקום כנגד כל התחזיות. הקסם התרחש בהרי יהודה והוביל למפגשים מיוחדים עם חיות הבר ופרחי ההר, שסיפורם ותמונותיהם מלווים את הספר.

גיבורות הספר הן כלבותיי עזית וקסם, שליוו אותי שנים רבות לכל מקום אליו הלכתי. הן הוכיחו לי שאין דבר העומד בפני הרצון ולימדו אותי להביט באופטימיות על הרגע. להתמיד ולהתקדם בכל מצב. עזית נפרדה מאיתנו לפני כמעט חמש שנים. קסם הצטרפה אליה בערב ראש השנה האחרון (תשע"ו). לכן הספר עתיד לצאת לאור במלאת שנה ללכתה. שתיהן העניקו לי שיעור לחיים וגם את החיים עצמם, אבל זה כבר נושא לספר הבא...

קסם הגיבורות


קֶסֶם וְעָזִית גָּרוּ בְּמוֹשַׁב מַטָּע לֽמַרֽגּֽלוֹת הָהָר,

לְיַד כֶּרֶם עֲנָבִים וּמַעְיָן נִסְתָּר.

קסם ועזית


עָזִית נוֹלְדָה בְּבֵיתִי בְּלַיְלָה חָרְפִּי וְקַר,

בַּת לדָאלִי וּסְתָו - זוּג כַּלְבֵי דּוֹבֶּרְמָן מְלֵאֵי הוֹד וְהָדָר.

הִיא הָיְתָה הֲכִי קְטַנָּה בַּהַמְלָטָה, לוֹחֶמֶת אֲמִתִּית, לָכֵן קָרָאתִי לָהּ עָזִית.

קֶסֶם הִגִּיעָה אֵלַי לְאַחַר שֶׁהֻשְׁלְכָה בַּיַּעַר עַל יְדֵי אָדָם רָשָׁע,

גּוּרָה מְלֻכְלֶכֶת עִם מַבָּט מַדְהִים, שֶׁבְּרֶגַע אֶחָד אֶת לִבִּי כָּבְשָׁה.

(מתוך: הקסם של עזית)


הרגע שבו נולד הקסם


בנובמבר 2008 יצאנו לטיול רגלי בהרי יהודה, לצפות בפריחת הנרקיסים. קסם ועזית רצו במהירות במעלה ההר. לפתע פילחה יללה חדה את חלל האוויר. קראתי להן לשוב וקסם חזרה לבדה ומיד סבה על עקבותיה. כעבור זמן שנראה כמו נצח הן הגיעו. עזית התנשמה בכבדות וגררה את פלג גופה התחתון על הסלעים. אפילו שבר בגבה לא מנע ממנה לחזור אלי.

אחרי חמישה שבועות של אשפוז בבית החולים, חמישה ניתוחים כושלים וזיהום קשה, אמרו הרופאים שלצערם אין באפשרותם לסייע. מבחינתם המאבק הסתיים. מתוך מסך של דמעות הבטתי בעיניה היפות של עזית וידעתי, שלא ייתכן שזה הסוף. מבטה הביע אמון ונחישות, צפן בתוכו את סוד הקסם.


ישראלים - סיפורה של הוצאה לאור:

http://www.israel-im.co.il/


בעקבות הצורך לטפל בעזית 24/7 התחלתי לעבוד מהבית, כעורכת ספרים - ביוגרפיות. במרוצת הזמן בחרתי בדרך עצמאית לחלוטין. דרך שמשלבת את שלוש אהבותיי - תיעוד, צילום וכתיבה. התוצאה: הוצאה לאור ישראלים, במסגרתה תיעדתי עד כה את סיפורם של 20 יישובים במטה יהודה ואת סיפורם של למעלה מ-120 אנשים. בשנים האחרונות הוצאתי לאור שלושה ספרים תיעודיים: "המסילה לציון""אדמה אהובה" ו"עדולם, ושבו בנים לגבולם", וגם רומן-מתח מדברי: "גבול החלומות".  

במרוצת השנים חיפשתי את הדרך הנכונה להוציא לאור את "הקסם של עזית". לאחר מחשבה מעמיקה, הגעתי למסקנה שהגיע הזמן לסמוך על חוכמת ההמונים וגם על תמיכתם. מכאן הדרך להדסטארט הייתה קצרה וברורה.

קסם של ספר


על מנת להפיץ את הקסם, החלטתי להוציא לאור את "הקסם של עזית" במהדורה מיוחדת, שתהיה כולה תרומה. הספרים יוענקו כמתנה לילדים. אתם התומכים תוכלו להמליץ וגם לקבוע:

מי יהיו הילדים שיגלו את סוד הקסם?


קסם התומכים


כל תומך יוכל לפרסם בתגובות לפרויקט המלצה מנומקת, לאיזה מסגרת הוא ממליץ לתרום את הספרים. למשל: מחלקת ילדים בבית חולים/ מוסד שיקומי לילדים/ מוסד חינוכי - גן או בית ספר/ עמותה/ ישוב וכל מסגרת אחרת שתעלה בדעתו, ובלבד שיהיו בה ילדים. עם הצלחת הפרויקט ובסיום תקופת גיוס המימון, נחליט ביחד למי להעניק את הספרים. המסגרות, שיקבלו את ההמלצות הרבות והמנומקות ביותר, יזכו לעדיפות.

קסם התשורות


כל תמיכה, קטנה כגדולה, היא צעד בדרך להגשמת החלום ולהפצת סוד הקסם. בדרך להגשמת חלומי, אשמח להגשים את חלומכם. איך עושים זאת? אתם מוזמנים לקרוא בעיון את עמודת התשורות, ולבחור באחד הקסמים, העומדים לרשות התומכים.

קסם

קפה או תה? תומכים שייבחרו בספר מודפס באיסוף אישי, ייהנו מתה/קפה ומאפה. 

לתשומת לבכם, התומכים:


הספר עתיד לצאת לאור כחודש לפני חגי תשרי תשע"ז. 

עם השלמת הפרויקט בהצלחה ובחירת היעדים לתרומת הספרים, אפרסם עדכונים בדף זה. 

קבלת התשורות האישיות תתואם למועד שתבחרו, אחרי חגי תשרי.


לפרטים נוספים, שאלות והבהרות, מוזמנים ליצור קשר: heallyg@gmail.com


תודה מקרב לב,

היאלי גרוסרק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.