לא מפקירים פצועים בשטח!
הפרויקט של
קוזלובסקי שי
הפרויקט מעניק ללוחמים הפצועים בנפשם, מסעות של ריפוי משותף בטבע להקלה והתמודדות עם הסבל היומיומי הקיומי שבחייהם
166%
82,851
מתוך 50,000
0
נותרו
395
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/05/2016

ממשיכים ליעד הבא!

אחיי ואחיותי היקרים, אנשים טובים. רציתי לומר תודה לכולכם, המון המון תודה. הרבה מעבר לעזרה התמיכה והאהבה שהענקתם ועדין מעניקים לי/ תודה על כך שאתם חלק מהמסע הקסום והמופלא הזה. תודה על כך שאתם מסתכלים לאחיי הגיבורים בעינים ונותנים לאת ההרגשה שהם לא שקופים. תודה שעצרתם לרגע את מירוץ חייכם והענקתם לנו כוח מטוב ליבכם. בעיני ובעיני חבריי. אל תוותרו לנו כי בתוך תוכנו אנו משתוקקים לבחור בחיים. משוועים לאוזן קשבת, לעין לא שופטת, ללב אוהב, ליד מלטפת. לסיים את הקרב ולחזור הבייתה בשלום. קצרה היריעה מלהכיל את רגשותיי החמים ובכלל את אשר מתרחש בליבי. אסיים לעת עתה אך אשוב ואבקש. זכרו אותנו גם מחר, המשיכו לעקוב ולשתף, המשיכו לעזור-אנחנו זקוקים לכם. מספר הפניות הינו עצום, היעד הראשוני של הקמפיין היה לעזור ל-7 הלומי קרב למשך שנה, אבל בעקבות הקמפיין הפניות של גיבורים הזקוקים לעזרה ללא מפסיקות להגיע! היעד הבא - לעזור ל-100 גיבורים בקרב על חייהם ולשם כך אנו זקוקים לכם. האם 350000 שח הוא יעד בר השגה ?! כולנו נדע בעוד כעשרה ימים. תודה לכולכם יחד ולכל אחד ואחת בנפרד. עם קדוש ומקודש תודה מעומק הלב. קוזלובסקי שי

 * * * * 

שמי שי, הלום קרב, רב סרן לשעבר בחיל ההנדסה, בן 46, נשוי ואב לשבעה.  בפרויקט "לא מפקירים פצועים בשטח" אני יוצא עם קבוצת לוחמים הלומי קרב למסע ריפוי בקראוון. 

אנחנו נוסעים למקום מבודד, צועקים, בוכים, צוחקים, נושמים עמוק, חווים שוב את אחוות הלוחמים, מתפרקים מקבלים טיפול ואוספים את השברים. הקרוואן הוא מרחב מוגן המאפשר להיכנס פנימה בכל שלב לקבל ביטחון ולחזור לאיזון. 

הקראוון נותן את המקום לנשום בו ואת הזמן להתבונן. חיק הטבע מפחית את סף הדריכות שנמצא תמיד על מאה אחוז עקב הקושי להיות בהמולה, נותן כוחות מחודשים ומטעין את הנפש הפצועה. בזמן המסע יחד, המשתתפים נחשפים לעוד ועוד מקרים, מבינים שהם לא לבד, שומרים על קשר והופכים לאחים. אחים שהנשק איחד ביניהם.

* * * 


פרוייקט הקראוונים נולד יחד עם לידתו של בני השביעי, איתמר, שנולד עם מאה אחוזי נכות בגלל מחלת המופיליה. נאלצתי ללמוד להזריק לו וללוות אותו באשפוזים ממושכים. הוא גרם לסיוט שחייתי  בו להפוך למציאות. בשעות המנוחה מצאתי את האיזון בקרוואן. הייתי נועל את עצמי בפנים ושם נרגע. שם למדתי מה אני יכול לקבל מהקרוואן ובהמשך העזתי לצאת אתו לטבע ולגלות שם את היכולות שלי להתמודד עם הסיוטים דרך השקט והשהיה בקרוואן. דרך ההסתגרות והעצירה של הכל. לעשות עצירה של החיים כדי לארגן את עצמי מחדש, כדי ללמוד להכיל ולעבד את מה שעברתי ולחזור לחיים. 

 המטרה שלי היא לגייס לפחות 50,000 ש"ח בכדי לאפשר לקבוצה של כשבעה הלומי קרב לצאת למסע ריפוי של שנה, בו נצא אחת לחודש לשטח בקראוונים. בדרך זו יוכלו לחזור לתפקד ולחיות. ככל שאצליח לגייס יותר תומכים, אוכל להגיע ולעזור ליותר הלומי קרב לחזור לחיים. 

להיות הלום קרב זה לחיות בממד מקביל, בדריכות אינסופית. 

בכל שניה הכל מתפוצץ, ואתה נמצא שם. לחיות בפחד תמידי מנקודת האל חזור, מהמקומות האפלים שאתה מגיע אליהם. לא לישון לילות, שבועות. 

להתמודד כל לילה עם הריחות, התחושות והמראה של המתים. עד שאתה הולך לישון אתה מתעורר מהמתים שבאו אליך בלילה. 

זה להסתגר בבית ולא לצאת החוצה. לא לצאת למקומות ציבוריים או  להתקרב לאירועים חברתיים. לשמוע כריזה בקניון ולהתחבא. כל רעש מקפיץ למצב של מלחמה ומביא אותך אל הקצה. 

זה לחיות בהתקפי חרדה כשאין מי שיושיע אותך. זה לפחד מעצמך. לא לאהוב אף אחד, לפחד לאהוב. להיות מנותק. זה להרגיש אשמה למה כולם תמיד מתים מסביבך ואתה ניצל. אשמה על שלא הצלת את המתים. 

להרגיש שהראש מתפוצץ, הבטן מחזיקה את הכאב. חוסר היכולת לנעול נעליים סגורות, זה חונק. להרגיש בבתי עלמין בבית, ולהישאר עם המתים שלך על כל צורתם.  זה המקום הכי בודד ותהומי שיש.                         זה לשבת על כדורים פסיכוטיים כמו זומבי בחוסר מעש כשהילדים הקטנים שלך רואים אותך בשיא השפל. זה להפסיק לתקשר עם אנשים ולהפוך לאדם מתלהם. זה להתפלל למוות. 

זה להפוך מגיבור לכלום.     

                                                         


התוצאות

חיק הטבע מפחית את סף הדריכות, נותן כוחות מחודשים והחוויה מטעינה את הנפש הפצועה,החוויה מעניקה תחושת הקלה מהסבל היום יומי, פתח לצאת מהבדידות הקיומית שלהם. חוויה אנושית ומרפאה מעבר לכל שאר הטיפולים אותם עוברים הלומי הקרב, עיבוד המקרים הקשים ומציאת משמעות מחודשת לחייהם.

מספר ציטוטים של הלומי הקרב שהשתתפו במסע    

"מישהו חזר בשבילי לשדה הקרב, לעזור לי להיחלץ מהתופת" (ז.י)

 "אחרי הלילה אני מאמין שאפשר אחרת, שיש לי סיכוי " (א.ס)

"האור שבקצה המנהרה" (ע.י)


היעד הגדול שלנו:

היעד הגדול, להגיע לכל הלוחמים שנשכחו בשטח וזקוקים לחילוץ, סיוע, וריפוי, לבנות קבוצות שייצאו פעם בחודש למסע . ופעם בשנה לקיים מסע משותף לכל הקבוצות. רק עם התמיכה וההשתתפות שלכם נוכל לעשות זאת.