כל הפרויקטים
גו סטרייט
הפרויקט של
אורי פנירי
שחקן צעיר, דתי לשעבר, משוכנע שההחלטה לצאת מהארון תוביל אותו לחופש. במהרה הוא מגלה שהתווית החדשה כובלת אותו לא פחות ויוצרת עבורו גבולות חדשים
102%
15,340
מתוך 15,000
0
נותרו
130
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 21/08/2016

גו סטרייט זהו מחזה הביכורים שלי שעלה בבכורה עולמית בפסטיבל המונודרמות  מרכז הבמה כחלק מפסטיבל ישראל 2016.

זו הצגת יחיד על חיי, בה אני גם משחק. ההצגה, כפי שאולי מצופה, לא מתעסקת בהתמודדות של הומו עם תהליך יציאתו מהארון או עם עניין המגדר והזהות המינית ואפילו לא על בריונות וקבלת האחר. ההיפך, יש המון קבלה, הכלה ונועם עם היציאה מהארון. אבל(!) יש גם המון ציפייה. ציפייה להיות כמו ש'הומו' צריך להיות. אם כבר אנחנו מקבלים אתכם, אם כבר אנחנו נותנים לזה מקום, אם כבר עשינו את זה נורמטיבי ומקובל אז שזה יהיה איך שאנחנו חושבים שזה צריך להיות, בגבולות הטעם הטוב כמו שאומרים. 

"לצאת מהארון זה כמו לצאת מפחית טונה.
נדבק בך ריח כל כך חזק, שלא צריך לראות אותך כדי לדעת שאתה דג משימורים" 


כשהומו יוצא מהארון, ולא משנה אם עשו עליו חרם, ישבו עליו שבעה או שקיבלו אותו בזרועות פתוחות וחגגו את זה, הוא בעצם משנה באופן כלשהו את השם הפרטי שלו. החברה קודם תראה אותו כהומו ורק אחר כך כמי שהוא. ההצגה מתעמתת עם השינוי המתבקש הזה מתוך אירועים וחוויות מחיי בהם זהותי כהומו משפיעה על איך תופסים אותי כאדם. אני מפגיש את הקהל עם יחסי מול האל, המשפחה, החברים, הצבא ומול עצמי. אני מאמין שהשינוי הזה לא צריך לחול רק על אדם שמכריז על נטייתו המינית אלא על כל ראייה מטושטשת, שרואה קודם את התווית של הבן אדם לפני שהיא רואה אותו. 

דרך הקמפיין ניתן לרכוש כרטיסים במחיר מוזל למופעי הבכורה בתל אביב שיעלו בחודשים אוגוסט-ספטמבר באחד מהתיאטראות המרכזיים בעיר.

אז למען מה אני מגייס את הכסף? כדי שאוכל להמשיך להריץ את ההצגה ולשווק אותה אני זקוק לתמיכה ראשונית שתעזור לי לעבור את המסוכה שנקראת "להעלות הצגה בכוחות עצמך" וכדי שאוכל להמשיך להפיץ את המסר שלי בפני קהלים ואוכלוסיות שונות. 

אני מזמין אתכם להיות חלק מהפצת המסר הזה!

בזכות התמיכה שלכם אוכל לעשות זאת ברמה הטובה ביותר ועם האמצעים הטובים ביותר. 


"ברגע שאתם שומעים את המילה הומו, אין לי מקום להיות מי שאני חוץ מאותו ה'הומו' מהציפיות שלכם..."

מי אני ומה שמי? אורי פנירי, בן 28, דתל"ש, ירושלמי ובוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב בירושלים. בשנתיים מאז סיימתי את הלימודים, משחק בקבוצת האימפרוביזציה "פורפליי" אותה הקמתי יחד עם חברי ללימודים בניסן נתיב. הקבוצה מעלה מופעי בידור מאולתרים בתיאטרון הקאמרי ותיאטראות נוספים ברחבי הארץ. בנוסף משחק בהצגות בתיאטרון הקבוצה הירושלמית, המחזמר "מסביב לעולם ב80 יום" , הצגות ילדים ופרוייקטים נוספים.

כתבה על ההצגה במדור תרבות - כלכליסט

אומנם זאת הצגת יחיד אבל מסביבי יש מעטפת רחבה של יוצרים שעמלו רבות ועדיין עובדים ותורמים כדי שהפרוייקט יצליח:

במאי ההצגה: ציון אשכנזי 

מוסיקה מקורית: גל לב

ווידאו ארט: תום דבש

עיצוב תאורה: שי סקיבא

אנימציה: מיש רוזנוב


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.