כל הפרויקטים
השחר- תיאטרון רב תרבותי
הפרויקט של
השחר- תיאטרון רב תרבותי
תיאטרון ישראלי מקורי שהוקם ע"י השחקן אורי גבריאל והיוצרת גילית יצחקי על מנת לספר את סיפורה של יהדות ארצות ערב והחברה הישראלית על כל גווניה.
100%
120,500
מתוך 120,000
0
נותרו
194
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 09/10/2016

השחר - תיאטרון רב תרבותי

יום חדש החל בתיאטרון הישראלי. 


בתמונה: אורי גבריאל, במאי ומנהל אומנותי. צילום: דליה גל סברדלין


קצת על השחר- תיאטרון רב תרבותי. 

התיאטרון הינו עמותה רשומה חדשה שנוסדה ע"י השחקן אורי גבריאל והיוצרת גילית יצחקי על מנת לייצר מסורת תיאטרלית העוסקת במורשת יהדות ארצות ערב, ובכלל החברה הישראלית על כל גווניה.

התיאטרון עוסק ביצירה ישראלית מקורית ומעודד יוצרים צעירים מכל התחומים: שחקנים, במאים, כותבים, תפאורנים, מוזיקאים, אנשי תפעול שלהם הוא מספק פרנסה תרבותית, אומנותית וכלכלית. אנו עוסקים בחומרים תרבותיים - פריפרייאלים, ושואפים ולהגיע לקהל מגוון בכל רחבי הארץ, קהל מנויים וכן קהל שבדרך כלל מדיר את רגליו מהתיאטרון, מאחר והוא אינו תופס אותו ככזה המקיים דיאלוג פורה עם המורשת התרבותית שלו. בימים אלו אנשי התיאטרון עובדים במרץ על שתי הפקות חדשות שנושא החברה הרב תרבותית הישראלית הוא נר לרגליהן. 


ההפקות מתוכננות לעלות בעונת התיאטרון הקרובה (עד סוף אפריל 2017) ויוצגו על בימות היכלי תרבות בכל רחבי הארץ - במידה ונצליח לעמוד ביעד גיוס הכספים. 

(פירוט על תכני ההצגות ניתן למצוא בתחתית העמוד) 


אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ביצירת מדורת שבט תיאטרונית זו!  


אתם יכולים לרכוש מראש כרטיסים להפקות העתידיות שלנו (או להצגה הקיימת), להצטרף אלינו לדיונים, לערבי תרבות ותוכן, לסדנאות אמן ולקבל מידע ועדכונים על כל הפעילויות החברתיות והאמנותיות החדשות שמתרחשות בזירת התיאטרון ובכך להבטיח את קיומו.  
מתוך "הבנות של אבא". צילום: אורי אליהו.  בתמונה מימין לשמאל: לירית מאש- בטיש, אורי גבריאל, גילית יצחקי, שרון מלכי.
מתוך ההצגה

הצגת הביכורים שלנו, "הבנות של אבא" זכתה לשבחים על הישגיה האומנותיים והמקצועיים ונכללת ברפרטואר תרבות לישראל, סל תרבות ארצי ופרויקט ימי תרבות של מפעל הפיס. בנוסף אומצה ההצגה ע"י המשרד לשוויון חברתי. עד כה צפו בהצגה כ-10,000 צופים נרגשים בהיכלי תרבות בכל הארץ שמעבירים את הבשורה מפה לאוזן.  

כל זאת נעשה ללא כל מימון ממסדי אך בזכות אהבה גדולה.

אהבת הקהל שמצביע ברגליו ודורש לספר את הסיפור של דור המדבר. סיפור שקולו כמעט ונדם.

בזכות הצמא של כולנו להתחבר חזרה למורשת. 


בזכות ההתגייסות והתמיכה במטרה משותפת לכלל החברה הישראלית.


רק כך נוכל להבטיח את עתיד "תיאטרון השחר רב תרבותי", עתיד שתלוי כעת ביצירת הצגות חדשות שיתאפשרו רק בעזרתכם האדיבה.


בשל היותנו עמותה חדשה שנוסדה ב-2015, עדיין איננו עומדים בתנאי הסף לתמיכה כלכלית ממסדית. הפרדוקס הוא שללא הפקת הצגות חדשות - לא נהיה זכאים לה לעולם, והעתיד והחזון שלנו לוטים בערפל... הצטרפו אלינו בגיוס הסכום שיבטיח את המשך הפעילות שלנו, ושבו איתנו סביב מדורת השבט התרבותית החדשה שאנו מבעירים. 


"... ומדוע כל זה קורה? במילה אחת: געגועים. געגועים לבית שגדלנו בו, לתרבות, לשפה, לסיפורים, לעבר הקסום, להיסטוריה המשותפת לכולנו, למוסיקה, לשירה, לחיים ולנשמה הפועמת בנו. תיאטרון זה נוטע בנו תחושה שהגענו הביתה." 

(אורי גבריאל)

מתוך "הבנות של אבא". בתמונה: נואית קדם. צילום: אורי אליהו.
מתוך ההצגה:

הרפרטואר המתוכנן לעונה הקרובה:


 "רוחות מן המזרח"  – הצגה קאמרית :

* הצגה חדשה

כ"ט בנובמבר 1947, ערב הכרזת האו"ם על תוכנית החלוקה, אנו מתוודעים לסיפורם יוצא הדופן של היהודים החיים בארצות ערב ולתפנית הדרמטית החלה בחייהם. מסע מרתק המלווה מספר דמויות, החל בחייהן בארצות מולדתן, דרך התגברות גלי הפרעות ועד לסיפורי בריחתן ועלייתן לארץ ישראל. שלושה שחקנים צעירים ומוזיקאי, מביאים אל קדמת הבמה עדויות של דור הסבים והסבתות. הדור הצעיר, יליד הארץ, מתחבר מחדש אל ההיסטוריה, הסיפורים, הצבעים והצלילים, אשר יחדיו שוזרים את סיפורם המיוחד של יהודי ארצות ערב. 


"המחוללת מטטראן"  -עיבוד לספרו של סלים פתאל- "בסמטאות בגדד":

* הצגה חדשה

זהו משל חברתי- תרבותי על טבעו הקמאי של האדם בצל שלטון דיקטטורי. המחזה מתרחש בעיראק באמצע המאה ה-20 בשכונה היהודית טטראן. חביבה- ענייה בת עניים, בורה בת בורים, היתה בחורה במיטבה. גופה הרך והתמיר שפע מיניות ונשיות והיא בת 17. בעוברה בסמטאות השכונה ירו בה צעירים ומבוגרים מטחים של מבטי תאווה, ואלה ליוו אותה מרגע צאתה מהבית ועד שובה אליו. אביה, היה מודע היטב לנתוניה הנשיים ובזירה שבה הנקמה עדיפה על הסליחה, הקנאות על הסובלנות והחרב היא  סמל הגבורה והגבריות, דווקא אלה הדירו שינה מעיניו.


המשך הופעות להצגת הביכורים שלנו,

"הבנות של אבא" :

סיפורו המשפחתי של אליהו סייג ובנותיו פותח צוהר לעולמה של יהדות עיראק בשנים שקדמו לעלייתם לארץ. בעיצומו של חג השבועות תש"א (1941), על רקע עליית הנאציזם באירופה, פורץ פוגרום אכזרי ביהודי עיראק שנמשך שלושה ימים ומאז נקרא "הפרהוד" (ביזה/ שוד/ פוגרום). אליהו, כמו חלק גדול מהקהילה היהודית, מגיע להבנה כי זמנה של משפחתו בעיראק תם.

50 שנה לאחר מכן, בימי מלחמת המפרץ, צוואתו של אליהו מהווה סלע מחלוקת בין בנותיו ומאלצת אותן לצאת למסע מצמרר אל עברן. סודות נחשפים לעיני נכדתו של אליהו ומביאים אותה להבנה עד כמה עברה של משפחתה רודף אותה עד היום. 

ההצגה רצה בהצלחה ברחבי הארץ מאז נובמבר 2015 ותמשיך לרוץ בעונה הבאהההצגה הבנות של אבא מתארחת ב"עושים סדר" - עם גל גבאי לצפייה בסיקורים נוספים בתקשורת:

עמוד הפייסבוק שלנו

אתר התיאטרון

מחבקים את התיאטרון:

פרופ' וח"כ יוסי יונה, ח"כ קסניה סבטלובה, השרה גילה גמליאל, ד"ר האני זוביידה, שלמה מעוז, מרכז מורשת יהדות בבל, זהבה ברכה מקבוצת הפייסבוק: "משמרים את השפה העיראקית", יגאל עדיקא, ועוד רבים וטובים ...


מתוך "הבנות של אבא". צילום: אורי אליהו. בתמונה: אלי מנשה ולירית מאש- בטיש
מתוך "הבנות של אבא". צילום: אורי אליהו. בתמונה: גילית יצחקי, לירית מאש, שרון מלכי
מתוך ההצגה
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.