כל הפרויקטים
"ההודאה" בתיאטרון יפו
הפרויקט של
מוטי לרנר
הפקת "ההודאה" מאת מוטי לרנר בתאטרון יפו, בימוי סיני פתר, משתתפים: עודד קוטלר, ג'ורג' אסקנדר, חווה אורטמן, רובא בלאל, דניאל ברטוב, חנא אידי
109%
65,570
מתוך 60,000
0
נותרו
307
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/07/2016

חברות וחברים יקרים,

לאור הצלחת מסע גיוס ההמונים ועם תחילת השבוע האחרון של המסע - קבענו יעד חדש - 70,000 ש"ח.

בשנים האחרונות ודאי הגיעו אליכם, מדי פעם, שמועות על המחזה "ההודאה" שכתבתי ב-2006. המחזה עוסק בקרע המדמם שנפער ב-1948 בין יהודים וערבים בישראל, קרע שעדיין לא הגליד, קרע שהממסד התרבותי-פוליטי והממסד החינוכי אוסרים לדון בו ובהשלכותיו על היווצרותה של חברה משותפת בארצנו. המחזה עלה לראשונה ב-2014 בהצלחה רבה בוושינגטון בבימויו של סיני פתר, ואף היה מועמד לפרס הלן הייז היוקרתי. הנה למשל הביקורת בוושינגטון פוסט:

ביקורת בוושינגטון פוסט


מתןך ההצגה בוושינגטון 2014


עד כה לא עלה בידינו להעלות את המחזה באחד התיאטרונים הרפרטוארים בארץ. באקלים התרבותי השורר אצלנו בימים אלה, קשה להאמין שאחד התיאטרונים הללו יעז להעלותו בעתיד הנראה לעין. לכן פנינו, הבמאי סיני פתר ואני, אל תיאטרון יפו המהווה במה ליצירת שיח תרבותי-פוליטי בין יהודים וערבים, ולשמחתנו הרים התיאטרון את הכפפה, והמחזה יעלה בו בקיץ הקרוב. יביים: סיני פתר, תפאורה ותלבושות: פרידה שוהם, מוסיקה: חביב שחאדה, תאורה: יחיאל אורגל. בין המשתתפים: עודד קוטלר, חווה אורטמן, ג'ורג' איסקנדר, רובא בלאל, דניאל ברטוב וחנא אידי.

 דווקא כאשר הממסד הפוליטי-תרבותי אומר לא, אנו אומרים כן. אנו אומרים כן לדיאלוג מקרב ובונה בין יהודים ערבים. אנו אומרים כן לדיאלוג חותר לפיוס. אנו אומרים כן לדיאלוג שיקדם את היווצרותה של חברה משותפת בישראל, שחלקיה חיים זה לצד זה תוך הכרה וקבלה, ומקיימים ביניהם שיח אמפתי.

 תיאטרון יפו הוא תיאטרון דל תקציב. הממסד התרבותי ממעט לתמוך בו. הקרנות הציבוריות המסייעות מדי פעם להפקות פרינג' מתעלמות מן ההפקה משיקולים פוליטיים.

 אנו מקווים ששוחרי התיאטרון שוחרי השלום בישראל ימלאו את תפקיד הממסד התרבותי והקרנות הציבוריות ויאפשרו לנו להיאבק על זכותנו וחובתנו ליצור שיח תרבותי פוליטי העוסק בשאלות היסוד של קיומנו.

 תחילת החזרות ביום ראשון 31.7. ההצגה הראשונה תתקיים במוצאי שבת 17.9. התקציב שאנו מגייסים נועד לאפשר את הפקת ההצגה בתנאי המינימום של איגודי היוצרים, ואת פרסומה והפצתה בקרב קהל יהודי וערבי מתוך מחויבותו העמוקה של תיאטרון יפו ליצירת חוויה אמנותית מעוררת תקווה לשינוי. 

אנו משוכנעים שההצגה משקפת סדר יום תרבותי-פוליטי הכרחי לקיומה של החברה הישראלית. שותפותכם הנדיבה תאפשר לנו להעלות אותה.  

לפני שלושה שבועות התחלנו בקמפיין. לשמחתנו הצלחנו לגייס כבר למעלה מ-60,000 ש"ח, ולא פחות חשוב מכך - זיהינו למעלה ממאתיים ושמונים תומכות ותומכים שמכירים בחשיבות העלאת "ההודאה" לקידום השיח הפוליטי-תרבותי בישראל.

מעגל התומכים הרחב הזה מפיח בכולנו רוח תקווה. 

לאור ההצלחה הראשונית, אנחנו רוצים להמשיך בקמפיין ולנסות לגייס 10,000 ש"ח נוספים. 

סכום נוסף זה יסייע לנו בהרצת ההצגות הראשונות - כידוע לכם, בתיאטרון יפו כ-90 מקומות ישיבה. גם אם נמכור את כל הכרטיסים במחיר מלא, תצבור ההצגה כ-3000 ש"ח גירעון בכל ערב. פנינו כמובן למספר קרנות כדי לקבל תמיכה להרצת ההצגה - אך הקרנות הללו מבקשות לראות את ההצגה לפני הדיון בבקשתנו. הסכום הנוסף יאפשר לנו לקיים את ההצגות הראשונות ולהזמין אליהן את נציגי הקרנות, מתוך ביטחון שנצליח לזכות בתמיכתן. 

אנא, סייעו לנו להיאבק על זכותנו וחובתנו ליצור שיח פוליטי תרבותי העוסק בשאלות היסוד של קיומנו.


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.