כל הפרויקטים
סיפורים מפה ומשם
הפרויקט של
הגר קדם
אני מזמינה אתכם להצטרף אליי ולקחת חלק בהוצאת "סיפורים מפה ומשם" לאור! עזרו לחזק את הקשר בין ילדי הקהילה הזרה להוריהם ולתרבות מקורם
188%
46,948
מתוך 25,000
0
נותרו
377
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 21/04/2016

אנא המשיכו להפיץ את הבשורה, כדי שהספר יגיע לכמה שיותר ילדים ומשפחות בארץ.

אתם מוזמנים לקחת חלק בהוצאתו לאור של ספר סיפורי ילדים עממיים לילדי הפליטים ומהגרי עבודה בדרום תל אביב!


סיפורים מפה ומשם


פרויקט סיפורי הילדים החל כפרויקט סיום התואר הראשון שלי בעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, לפני 4 שנים. בהכשרתי ביוניטף, נחשפתי והכרתי את הקהילה הזרה החיה בדרום תל אביב, ואת הילדים החיים בה וסובלים ממחסור במסגרות חינוכיות מתפקדות ומוגנות.  


 
 אורית ברגמן


פרוייקט יוניטף הוקם ב2005 ונועד לייצר מסגרות חינוך וטיפול ראויות לילדי הקהילה הזרה בגיל הרך. הגנים, המשפחתונים והמועדוניות מנוהלים ומופעלים על ידי גננות מהקהילה, ומפוקחים על ידי צוות עובדות סוציאליות של יוניטף.     
 דוד פולונסקי


ספר סיפורי אגדות הילדים העממיות לילדי פליטים ועובדים זרים, נועד לגשר על הפער בין הילדים השוהים במעונות יוניטף לבין הוריהם ותרבות המקור שלהם. מטרה זו תמומש על ידי הקראה של הסיפורים מספר זה בבתיהם, וכך יצירת קשר בין זהותם התלושה והמעורפלת בישראל, לבין ארץ מוצאם.


 
 אלון ברייאר


הספר, אשר מאגד סיפורי עמים משבע מדינות מהם מגיעים הורי הילדים, יאפשר לחזק את הקשר בין בני התרבויות השונות השוהים יחד במעונות, לקדם את ההתפתחות ופיתוח הדמיון והיצירתיות של הילדים בעזרת הסיפורים ולחבר את הילדים לרגשותיהם ולעולמם הפרטי באמצעות הסיפורים.


  
 עפרה עמית


איסוף ועריכת הסיפורים לספר סיפורי אגדות ילדים עממיות, נעשה בשנים האחרונות בעזרת מתנדבים רבים, תוך סיפור סיפורים על ידי הורים וגננות. אנשים רבים וארגונים סייעו במהלך הדרך, ביניהם עמותת ביקורים, בת-שחר גורפינקל ושירה לפידות, שסייעו לפרוייקט רבות בתחילת דרכו. הסיפורים שנאספו שונים בתוכנם, באופיים בתרבותי על מנת להתאים לילדי תרבויות שונות וגילאים השונים של השוהים במעונות ביוניטף.


 
 בתיה קולטון


בספר יופיע כל אחד משבעת הסיפורים בשלוש שפות: שפת המוצא, עברית ואנגלית. המדינות המיוצגות הן: אריתריאה, סודן, מולדובה, פיליפינים, קולומביה, גאנה, אתיופיה. כל סיפור אוייר על ידי מאייר אחר, מגדולי מאיירי סיפורי הילדים בישראל.


 
 עינת צרפתי


המאיירים שהשתתפו בפרוייקט הינם: בתיה קולטון, עפרה עמית, רוני פאחימה, דוד פולונסקי, אורית ברגמן, נועה שניר, אלון ברייאר ועינת צרפתי. האיורים נאספו ונערכו על ידי המאיירת מרב סלומון, והספר כולו עוצב על ידי סטודיו קרן וגולן. 


 רוני פחימה


כעת כל שנשאר הוא להדפיס את הספר! ולשם כך אנחנו צריכים אתכם! אנחנו שואפים לחלקו לכל ילד וילד במסגרות הטיפול השונות, בספריות בדרום תל אביב, ולהציעם למכירה בחנויות הספרים בארץ, על מנת שכל ילד ישראלי יוכל להיחשף לסיפורים התרבותיים מתרבויות אלפי הילדים שחיים בתל אביב ואזורים שונים של הארץ.


נועה שניר
* כל תמיכה שתיכנס מעבר למסגרת הפרוייקט, ועלויות הדפסה ומשלוח- תתרם לפרוייקט יוניטף

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.