כל הפרויקטים
שדה של חולמים
הפרויקט של
נועם סטולרמן
דוקומנטרי ישראלי. מסעם המריר-מתוק של שלושה חברי ילדות המבקשים להשתחרר מחיי הקיבוץ המשעממים ולהגשים את חלומם להיות להקת רוק מצליחה בלונדון.
106%
30,840
מתוך 29,000
0
נותרו
159
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/03/2016


היי לכם, 

קוראים לי נועם סטולרמן ואני מזמין אתכם להיות שותפים ביצירת הסרט שלי "שדה של חולמים", רוקומנטרי ישראלי חוצה גבולות, במלוא מובן המילה. 

הביטו שוב בשלט שבתמונה שמעל. האם הוא נראה לכם הגיוני? האם קמדן טאון וקיבוץ העוגן באמת נמצאות במרחק הליכה מאותה תחנת רכבת? 

התשובה היא כמובן לא. אבל השלט הזה הוא הקונפליקט המרכזי של גיבורי הסרט התיעודי, "שדה של חולמים": שלושה מוזיקאים שהם גם במקרה חברי ילדות, שנקרעים בין חייהם המשעממים בקיבוץ העוגן, מקום היוולדם, לבין חלומם המסעיר בלונדון, שם הם מקווים להגשים את עצמם כלהקת רוק.

גם אני כמו גיבורי הסרט, חולם להגשים את עצמי כיוצר קולנוע. ביימתי כמה סרטים קצרים, אחד מהם הוקרן בהצלחה בפסטיבלים בחו"ל, עבדתי בלא מעט הפקות קולנוע וטלויזיה, ועכשיו הגיע הזמן להוליד לעולם את הסרט הארוך הראשון שלי.

בשביל שזה יקרה - אני זקוק לתמיכתכם. בואו תראו על מה, איך ולמה.


לא עוד רוקומנטרי על להקה שמצליחה בגדול כנגד כל הסיכויים, ״שדה של חולמים״ מגולל את הסיפור של כל היתר.


אביב, אביתר ויוגב הם שלושה קיבוצניקים צעירים שמעולם לא היו שבעי רצון מחייהם המשעממים בקיבוץ, אז הם ברחו אל המוזיקה וייסדו להקת רוק בשם "אנשי השדה". אחרי שמאסו בחוסר העניין מצידם של חבריהם לקיבוץ, ארזו השלושה את הציוד ונסעו ללונדון במטרה להיות הלהיט החדש של העיר. 

אני יודע, אני יודע, אתם בטח חושבים לעצמכם - נו שוין, כאלה כבר ראיתי. אבל זהו לא עוד רוקומנטרי על להקה שעוברת את מסכת הייסורים בדרך לתהילה הנכספת, אלא מסע מריר-מתוק בעקבות שלישיית חברי ילדות המנסים להגשים את עצמם במקום בו הם עלולים לגלות שאינם מיוחדים, אחרי שעזבו את המקום היחיד בו היו משוכנעים שהם כאלו. המחסור בקהל, הדיסוננס התרבותי והכסף ההולך ואוזל במטרופולין הזרה להם יאלצו את השלישייה לעשות חשבון נפש לגבי מקומם בעולם כחולמים.


״שדה של חולמים״ הוא סיפור על חציית גבולות, חברות ומוזיקה, אבל הוא גם חוויית קולנוע עצמאי אמיתית, לצופים וליוצרים יחדיו.


הרעיון לסרט נולד כשאביב, מתופף הלהקה וחברי הטוב, התוודה בפניי על רצונותיו לעזוב את הארץ והציג לי את הלהקה החדשה שלו. המוזיקה הייתה רועשת ואנרגית, כמו צעקה לחיים, אבל זאת הייתה דווקא התשוקה של שלושת חברי הלהקה והניכור שחשו כלפי הקיבוץ שכבשו את ליבי. היה להם את האומץ לעשות את הצעד שתמיד רציתי וחששתי לעשות. לא הייתה לי ברירה אלא להצטרף אליהם ולחיות את החלום שלי דרך שלהם.

בתחילת 2010 ההפקה יצאה לדרך, ללא שום מימון מגופי שידור או קרנות, אבל עם תמיכתם המסורה של לא מעט אנשים מדהימים ומוכשרים. הסרט הצטלם במשך שנתיים וחצי בלונדון ובישראל, כאשר ההפקה נתמכת ע"י ציוד מושאל מחברים ונעזרת במתנדבים מהארץ ומחו"ל. חלק מהחומר אפילו צולם ע"י זרים מוחלטים וחברי הלהקה עצמם, כשצוות ההפקה לא היה בסביבה. עריכת הסרט החלה ב-2013 ונמשכה עד עכשיו. אך בשביל לסיים את תהליך העריכה המלא יחד עם כמה מאנשי המקצוע הטובים בארץ, אנחנו צריכים אתכם איתנו.


בסרט, "אנשי השדה" מתקשים לפרוץ אל הקהל הישראלי ונתקלים בסירובים חוזרים ונשנים בטענה שהם להקה לא מוכרת. במציאות, הפקת "שדה של חולמים" התקשתה למצוא מימון תחת הטענה שמדובר בסרט על להקה לא מוכרת. חייבים להודות, יש משהו יפה ברעיון שגם הדמויות בסרט וגם היוצרים שלו עוברים את אותה דרך עתירת מכשולים תחת אותן סיבות, אבל זה לא עצר אף אחד מאיתנו להמשיך ולחלום. 

להקה מוכרת או לא, העולם צמא בסיפורים על אמנים, על ההצלחות והכשלונות גם יחד. הרי רק בשנה שעברה הוקרנו כמה רוקומנטרים בישראל, ביניהם סרטים על איימי וויינהאוס וקורט קוביין, ולפני כשנתיים נעשה סרט על יהוא ירון ועוד לפניו גם סרט על גבריאל בלחסן. והשנה, כשנדמה שתחומי האמנות והתרבות נמצאים תחת איום ממשי ע"י שרים ובירוקרטים, "שדה של חולמים" הוא בדיוק הסרט שמעניק פרספקטיבה אישית וייחודית. זהו לא סרט שקורץ רק למוזיקאים, אלא מסע שעשוי לגעת בלבו של על אדם שאי פעם רצה וחשש לנסות במקום אחר, של כל אמן שחש תקוע במקום ושל כל נפש שהרגישה לא שייכת.

אני מזמין אתכם להיות שותפים לעשייה ולהביא את הסרט שלנו אל נקודת הסיום. 

כל תמיכה בפרוייקט וכל שיתוף שלו יקרבו את החלום צעד נוסף אל המציאות. 

בתמיכתכם, הסרט יוקרן בפסטיבלים ברחבי העולם, בטלויזיה ואולי אפילו במוסדות חינוך בארץ, על מנת לעודד יצירה עצמאית ויוצרים צעירים. בואו נראה לכולם שזה אפשרי.

תודה לכם. מכל הלב.


**בואו לעקוב אחרי דף הסרט בפייסבוק**


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.