כל הפרויקטים
האמת שלי- פרוייקט העדויות
הפרויקט של
האמת שלי
פרויקט העדויות יספר את סיפורם האמיתי של חיילי צה"ל באמצעות דו"ח כתוב, מגובה בסרטוני וידאו, אשר יפורסם בשפה העברית והאנגלית.
113%
90,556
מתוך 80,000
0
נותרו
428
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 06/03/2016

פרוייקט העדויות- "האמת שלי"


עדכון - 16/2/16


נותרו 20ימים וגייסנו מעל 100 האחוזים מיעד הפרויקט - תודה רבה!
אסור לנו בימים אלו לנוח על זרי הדפנה - אנו ממשיכים לעבוד, להפיץ את הבשורה - וממשיכים בגיוס - אנחנו לא עוצרים! נמשיך ונגיע לכמה שיותר אנשים, לכמה שיותר תומכים - אנחנו לא עוצרים ב-100%!

אתם מוזמנים לפרסם את 'פרויקט העדויות' החשוב שלנו לחברים, משפחה, קולגות - ולעזור ל'אמת שלי' לפרסם את האמת של כולנו! 

העתיקו את הלינק של הפרויקט והמשיכו לשתף!

אתם גדולים מהחיים

מהו התוצר של פרוייקט העדויות?

תוצר הפרוייקט יהיה דו"ח כתוב, אשר יפורסם בשפה העברית והאנגלית, מגובה בסרטוני וידאו, של עדויות גלויות של חיילי צה"ל במילואים. את העדויות בדו"ח נפרסם גם כוידאו בלוג באתר 'האמת שלי' שיוקם במיוחד לצורך הפרוייקט.  בעדויות יתארו חוויות והתמודדויות מגוונות מהשירות הצבאי מחילות הצבא השונים, מגזרות הלחימה השונים וממבצעים רבים. גברים ונשים, קצינים וחיילים אשר יספרו בגוף ראשון, ללא עריכות וללא הטיות פוליטיות על חוויות משירותם הצבאי. מטרתו של הדו"ח, בין היתר, היא להציג את הדילמות המוסריות המורכבות עמם מתמודדים חיילי צה"ל.

לכתבתו של אלירן טל ב'מבט' על פרוייקט העדויות 

 

למה אנחנו צריכים את תמיכתכם? 

 

ללא המשאבים המתאימים לא נוכל להפוך את חלום פרוייקט העדויות למציאות. חשוב לנו להבהיר כי מרבית העבודה על הפרוייקט תתבצע בהתנדבות, אך ללא התקציב הדרוש לא נוכל לעמוד בפרויקט השאפתני שלנו!

 

למה פרוייקט העדויות כל כך חשוב? 

 

בשנים האחרונות הולכת וגוברת פעילותם של ארגונים לא ממשלתיים אשר משתמשים ניצול ציני בחיילי צה"ל על מנת לקדם אג'נדות פוליטיות בישראל וברחבי העולם. בפרט, ישנם ארגונים אשר מפרסמים דוחו"ת על פעולותיהם של חיילי צה"ל במספר רב של שפות במטרה להפעיל לחץ על צה"ל ולפגוע בתדמית חייליו. דוחו"ת אלו מורכבים מעדויות הניתנות בעילום שם והן לוקים בעריכה מגמתית ומוטה. ארגונים אלו מתרגמים את הדוחו"ת והעדויות ומפרסמים בעיתונים ורשתות התקשורת המובילות בעולם. עדויות אלו לא מקדמות דיון ושיח בתוך ישראל, הן פוגעות בחוסנם של חיילי צה"ל, פוגעות בתדמיתם של החיילים ברחבי העולם ומהווים עלבון אישי עבור אלו שלחמו וסיכנו את חייהם בניסיון להמנע מפגיעה בחפים מפשע.

 

ההשפעה החיובית על תדמיתם של חיילי צה"ל בעולם

 

פרוייקט העדויות שבו תיקחו חלק ישפיע לחיוב באופן ישיר על תדמיתם של חיילי צה"ל בעולם. הדו"ח יופץ לנציגויות ישראל ברחבי העולם, לשליחים, שגריויות זרות, דיפלומטים ולארגונים פרו ישראלים ברחבי העולם. הדו"ח יופץ גם בצה"ל ויהיה חלק בלתי נפרד מהתכנית החינוכית של הארגון. הפרוייקט יהווה בר-סמכא לאופן פעולתם  של חיילי צה"ל בעולם. קטעי הוידאו יפורסמו כוידאו בלוג באתר האינטרנט של הארגון וישותפו באמצעות הרשתות החברתיות ובאמצעות עמודי הפייסבוק של 'האמת שלי'.

 

האמת שלי- רקע

 

'האמת שלי' הינו ארגון א-מפלגתי, המורכב מחיילים וחיילות במילואים שמטרתו לחנך על פעילות צה"ל ועל הערכים שלאורם חייליו פועלים. חיילי צה"ל מתמודדים עם סיטואציות מורכבות שאין להם אח ורע בעולם. הארגון נאבק על הוצאת האמת אודות האופן בו חיילי צה"ל מגנים על חיי אזרחים על אף הסכנות והקשיים הניצבים בפניהם בלחימה ובשגרה.

מקימי הארגון והפעילים בו מגיעים מכל קצוות החברה הישראלית, הם בעלי עמדות פוליטיות מגוונת ובעלי שאיפה משותפת לשמור על חוסנם ומעמדם של חיילי צה"ל. פעילי הארגון רואים בחיילי צה"ל קונצנזוס חברתי ולאומי אשר חורג מהשיח הפוליטי של ימין ושמאל ומודאגים מאלו המקדמים אג'נדות פוליטיות באמצעות שימוש ציני בחיילי צה"ל והוצאת דיבתם ברחבי העולם במסווה של "יצירת שיח ציבורי". חשוב לציין כי הארגון מגנה בכל תוקף חריגות מהקוד האתי של צה"ל, ותומך בביקורת בונה אשר מטרתה לשפר ולייעל את האופן בו חיילי צה"ל מתמודדים עם הדילמות המוסריות והמציאות המורכבת בפניהם הם נחשפים בשגרה ובחירום.

 

מיהם נותני העדות  ל"האמת שלי"?

 

צוות תחקירנים בעלי ניסיון רב בעולם התקשורת ועולם המושגים הצבאי יחקור וייבחר בקפידה חיילים אשר מצאו עצמם במהלך שירותם בצמתים המרכזיות של העשייה של צה"ל בשנים האחרונות. כך למשל, ניתן למנות, מג"בניקים מהאינתיפאדה הנוכחית, חיילי חי"ר ב"צוק איתן", חיילי פיקוד העורף במשלחת ההומניטארית בהאיטי, לוחמי דובדבן בפעילות מצבעית באיו"ש, פרדמדיקים אשר מטפלים בפצועים סורים בגבול סוריה, טייסים אשר ביטלו משימות עקב נוכחות של אזרחים במצבצעים השונים בעזה, ועוד.

 

איך אנו מוודאים כי העדויות אמינות?

 

צוות התחקירנים המנוסה יבצע תהליך של אימות והצלבת נתונים בעזרת עדי ראייה, חברים ליחידה הצבאית, פרסומים של דובר צה"ל, התקשורת הישראלית והזרה, ותמונות וסרטוני וידאו של החיילים עצמם מהשטח. לאחר כל ראיון, העדויות יעברו תמלול, תחקיר נוסף ואימות. העדויות יובאו לפרסום לאחר שיעברו עריכה לשונית לצורך הנגשת המידע, ויפורסמו באופן גלוי לחלוטין, למעט מקרים בהם יש צורך בפרסום שאינו גלוי מסיבות של ביטחון מידע. 


מבין פעילויות הארגון ניתן למנות:


# פעילות חינוכית ברשתות החברתית.

# פעילות הסברתית חובקת עולם. כך למשל, נציג הארגון הוזמן לדבר בפני תת הועדה לזכויות אדם של הפרלמנט של האיחוד האירופי תוך ייצוג ישראל בשימוע שמטרתו בדיקת האופן בו חיילי צה"ל לחמו במבצע צוק איתן.

# פרסום עדויות גלויות של חיילים משירותם הצבאי, תרגומם ופרסומם בארץ וברחבי העולם. חלק מהעדויות אף הוקראו על ידי חברי כנסת מימין ומשמאל במליאת הכנסת.

# ייצוג חיילי צה"ל בתקשורת הישראלית והעולמית באמצעות פרסום מאמרי דעה, הודעות לתקשורת וראיונות ברדיו ובטלוויזיה.

# לווי משלחות בישראל ומתן סיורים מודרכים.

הרצאות והדרכות של חיילים בפני קהלים מגוונים.

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.