כל הפרויקטים
פסטיבל smallבמה ה - 13
הפרויקט של
פסטיבל smallבמה ה - 13
פסטיבל smallבמה הוא פסטיבל של תלמידי ובוגרי החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, המבקש להעניק במה ליצירה סטודנטיאלית, מקורית וחסרת גבולות.
103%
30,800
מתוך 30,000
0
נותרו
315
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/09/2015

פסטיבל smallבמה ה-13 הוא פסטיבל של תלמידי ובוגרי החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, המבקש להעניק במה ליצירה סטודנטיאלית, מקורית וחסרת גבולות. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 18-22 באוקטובר 2015, בין השעות 18:00-23:00.  בניגוד לשנים קודמות, השנה הפסטיבל לא מקבל תמיכה כספית משום מוסד או גורם, ולכן בכדי להגשים את החלום ולהפוך את הבמה הקטנה להכי גדולה שיש, אנו זקוקים לעזרתכם. אנו קוראים לכם להצטרף אלינו ולקחת חלק בפרוייקט משמעותי והכי חשוב- להיות שותפים שלנו ליצירה. 

 

מה זה smallבמה?
פסטיבל smallבמה נוסד לפני 14 שנים, על ידי מספר סטודנטים בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, מתוך הצורך להתנסות וליישם את הכלים שלמדו באופן מעשי. הם ביקשו לשבור את הקונבנציה התיאטראלית של מחזות כתובים ומוכרים, ולהעניק ליצירה המקורית והסטודנטיאלית את המקום והבמה המגיעים לה. מאז, מדי שנה, עולה פסטיבל smallבמה בראשית שנת הלימודים האקדמית. הפסטיבל כולו נכתב, מבוים, מופק, מעוצב, ומשווק על ידי הסטודנטים עצמם, המקדישים את כל כולם למטרה זו.

 

איך לפני 14 שנה, אם זה פסטיבל smallבמה ה-13?
בשנה שעברה, הפסטיבל לא התקיים בשל שיקולים פנימיים באוניברסיטה ובחוג לתיאטרון. השנה, החלטנו להרים את הפסטיבל בכוחות מחודשים. אנו קבוצת סטודנטים ובוגרי החוג, בראשות המנהלת האמנותית אנה מינייב, הדרמטורג אייל ברנדס והמפיק נתן סקופ, המבקשת להמשיך את המסורת ולקיים את הפסטיבל פעם נוספת.

 

אם זה פסטיבל סטודנטיאלי באוניברסיטת תל אביב, למה אתם זקוקים לכסף?
בניגוד לשנים קודמות, הפסטיבל השנה לא נתמך כספית על ידי שום גורם או מוסד. בנו כבר בוערת אש היצירה, אנו חדורי מטרה ומזמינים אתכם להיות השותפים הבלעדיים שלנו בהמשך המסורת הקיימת כבר 13 שנים. 
כלל התקציב שנגייס מיועד להפקת פסטיבל מקצועי ואיכותי. כל המשתתפים בפסטיבל עושים את עבודתם בהתנדבות מלאה.

 

איך בחרתם את התכנים לפסטיבל?
לאחר פרסום קול קורא להגשת מחזות ויצירות, הוועדה האמנותית (הכוללת את אנה מינייב, אירית ראב, טל לאופר, אייל ברנדס ונופר ברקול) בחנה את כלל החומרים וזימנה את כלל היוצרים לפגישה אישית. מתוך היצירות אשר הוגשו, בחרה הוועדה את היצירות הבשלות ביותר. לאחר מכן,  ציוותה
הוועדה בין היצירות ובין הבמאים והבימאיות ויחד עמם ליהקה שחקנים ושחקניות. כעת החלו תהליכי החזרות וההפקה.

כלל היצירות בפסטיבל הנן מקוריות ומשקפות את עולם התיאטרון המודרני בישראל של היום, מתוך נקודת מבטם של הסטודנטים היוצרים.

 

אז מה הולך להיות בפסטיבל smallבמה ה-13?

 

טוב ששאלתם!!

 

הפסטיבל השנה עומד לכלול חמש יצירות תיאטרון ופרפורמנס, בנוסף למופעי חוצות והפנינג, מופעי סטנד-אפ ופאנלים.

 

פירוט היצירות בפסטיבל:

 

 • חורבן בניין שלוש - מאת: אברהם שמחי, בימוי: אור גור-אריה.           
  מאירה אלטשולר נחושה לנצח פעם נוספת בבחירות ועד הבית לבניין שלוש. אולם הפעם אין אלו סתם בחירות, הפעם זו ההזדמנות לוודא כי כל דיירי הבניין הינם אנשים מוצלחים התורמים לטובת הכלל. זוהי סאטירה חברתית המתארת באופן קומי את הבחירות שאנו מקבלים בחיינו הפרטיים כמו גם את האופן בו הם משפיעים על החלטותינו כקולקטיב.                                                                                
 • מים בקשו רחמים עלי - מאת ובבימוי: מאיה בואנוס.                    
  במשך דורות שימשו מים לטהרה וניקוי של הגוף, לעתים היו לאמצעי ניקיון בלבד ולעתים קיבלו על עצמם כוחות מיסטיים, אשר הרגיעו, הסעירו וערבלו את חיי הטובל בהם. נדמה כי עוד מהמפגש האנושי הראשון עם מקור מים, פעולת הרחצה לא נועדה רק להסיר מעלינו את הלכלוך הפיזי, אלא טמנה בתוכה משמעויות רבות נוספות. מופע הפרפורמנס "מים בקשו רחמים עליי" בוחן באמצעות טקסטים תרבותיים והיסטוריים של עם ישראל את הקשר שבין תקיפה מינית לצורך שבטהרה והתנקות ולמענה שהמים מעניקים לנו.                                                                                        
 • זה הולם את הנורמליות שלי - עיבוד ובימוי: לי שטי.                     
  מופע פרפורמנס בהשראת "פסיכוזה 4.48" אשר כתבה שרה קיין ימים בודדים לפני שהתאבדה. המופע בוחן באמצעות דימויים חזותיים וסיפורים אישיים של השחקניות את מושג הנורמליות, ושואל מהי נורמה? מה בינה לבין שפיות? והאם יש אמת שמאחדת אותן לכדי אחד?  

                                   
 • יעל וסיסרא - מאת: יערה לוקיץ, בימוי: אילאיל לב כנען.                    
  יעל היא אלמנת מלחמה אשר חיה על הגבול, במקום בו קולות המלחמה חודרים לחייה באופן מתמיד. יום אחד, נכנס לביתה חיל פצוע בשם סיסרא, הזקוק לטיפול רפואי דחוף. עיבוד מודרני זה לסיפור המקראי בוחן את האופן בו משפיעים עלינו החיים בצל מלחמות וסכסוכים אלימים בעולם המודרני.                                                                                                 
 • שותים - מאת: מירי שליפקה, בימוי: אביטל וייס-אקשטיין.              
  מחזה אבסורד מוזיקאלי המציג להקת זמר צעירה ומסתורית. הזמר והמשחק נהפך למעין טקס פולחני החושף את מאבקי הכוח המתקיימים בניהם.                                                                                                     
 • אין מחנות ב-ע' - מאת: אילאיל סמל, בימוי: נועה גולני.                
  בדיאלוג אמיתי ושנון בין שני בני נוער הנמצאים בעיצומו של מסע שורשים לפולין, עולות שאלות כנות על הקשר בין השואה כאירוע היסטורי כמעט בלתי ניתן להכלה, לבין לאנשים צעירים המחפשים את עצמם בישראל של היום.  
 • הפגנה (מופע חוצות) - מאת: דקל כהן, בימוי: מתן ויסמן.
  מופע קצר במהלכו אישה המפגינה למען זכויות הנשים מתעמתת עם נציגי החוק המבקשים לפנותה. המופע חושף בצורה הומוריסטית את המורכבות המגדרית שיצר העולם המודרני עבור נשים בחברה המערבית.
 • פאנל תיאטרון פוגש קולנוע                                                       
  אירוע משותף של החוג לתיאטרון והחוג לקולנוע, הכולל פאנל בו סטודנטים ומרצים יחלקו מניסיונם האישי על המפגש בין הבמה והמסך, הקרנת סרטי סטודנטים בהשראת המחזה "לילה" מאת הרולד פינטר, וקריאה מבוימת תיאטרונית של המחזה בבימוי אילאיל סמל.  
 • אקסטרה small (מופע חוצות) - מאת צוות כותבים בהובלת שחר קראוס ומור-אור גל. 
  במת קטעים קצרים אשר תרוץ בזמן ההפסקות שבין המופעים המרכזיים ותציג בצורה סאטירית את עולם התיאטרון וחיי הסטודנטים בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב.                                                                                                                                                                              
 • קול קורה#Voice Happening (הפנינג) בימוי ועריכה: נופר ברקול.      
  על אף השימוש היום-יומי בו, המדע שב אל הקול וחוקר את מקורו ואת התנהגותו. במקביל האמנויות, על שלל צורתיהן, מבצעות באמצעות הקול, לשות אותו, אך לעיתים קרובות נתקלות במבוי סתום. בהפנינג יתקיימו מופעים תלויים במקום, פרי עבודה משותפת בין הסטודנטים לחוג לתיאטרון וסטודנטים מן הלימודים הריאליים וההומניים באוניברסיטה, ביניהם אתם מוזמנים לשוטט, לצפות ולבדוק את קולכם.

תודה רבה על תמיכתכם, נפגש בפסטיבל!

 

הפסטיבל מוקדש באהבה גדולה לאלה דן ז"ל, שהייתה מפיקה בפסטיבל smallבמה 8 ומהווה השראה גדולה לכולנו!

אלה, בוגרת החוג לאמנות התיאטרון, נהרגה בעת טיול בדרום אמריקה ב-8 באפריל 2010.    

 

 

כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו ותוכלו להתעדכן במה שקורה מאחורי הקלעים...

 

המון תודה לכל מי שתרם מזמנו וכשרונו להפקת הסרטון והקמפיין הזה: 

 

צילום וידיאו: שרה בן דהן | עריכת וידיאו וסאונד: רקפת בורשטיין | עיצוב תאורה: יאיר סגל |  תמיכה טכנית, הקלטת סאונד ועריכה גרפית: עופר שיינברג | כתיבה ועריכת תוכן: אירית ראב, אייל ברנדס, נופר ברקול | המרואיינים- משתתפי smallבמה לדורותיו: לילך דקל, שי שבתאי, מיכל בובילסקי, דניאל רבנר, רועי הרץ רוסו | עיצוב לוגו: רותם כהן | הפקה: נתן סקופ | כל משתתפי smallבמה 13

 

תודה רבה לגיא גודורוב, אלכס ולסקי, אמיר טאוזינגר, וכל שאר המשתתפים והתומכים בפרוייקט.

 

 

 

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.