המדריך לחופש בישראל
הפרויקט של
Alon Mizrahi
חרדיות פנאטית; סוציאליזם משתק; אדמה וסמלים שלטוניים מקודשים בציונות הדתית; מסורות מזרח אירופיות הרות אסון בציונות, ואיך עושים פה חופש
134%
24,050
מתוך 18,000
0
נותרו
295
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 12/09/2015

 


הנה אנחנו מתקרבים לסוף. ולכבוד הימים האחרונים של הפרוייקט אני רוצה להודיע את ההודעה הבאה: 

מרגיש לי היטב שהמחקר והעבודה שאני מתחיל בהם בספר הזה יימשכו גם בעתיד. וברור לי גם שיהיו מהדורות נוספות של הספר הזה, שיכללו פרקים ונקודות חדשות כמו גם העמקה בסוגיות שאני מעלה גם עכשיו. הפצת תודעת החופש בישראל (ובכלל) היא משימת חיים עבורי. 

רוכשי הספר בהדסטארט - אלה שכבר תמכו ואלה שיתמכו בימים שנשארו, יקבלו את כל המהדורות הבאות של הספר ללא תמורה (כמובן בהתאם למדרגת התמיכה שלהם: עותק אלקטרוני, עותק מודפס או שניהם).  

זו התשורה שאני מעניק לכל מי שיעזרו  לי עכשיו להוציא את החזון שלי לאור: את העבודה שלי בנושא הזה בשנים הבאות ללא תמורה נוספת. 


מדינה מערבית מובילה עם מנטליות פוליטית של עולם שלישי; מדינה משגשגת עם אזרחים שמרגישים רדופים כלכלית; מעצמה צבאית איזורית שתושביה חשים ואומרים שזה לא בלתי אפשרי שישמידו אותם; מדינה חילונית עם שורה ארוכה של מוסדות וחוקים דתיים; משק כביכול חופשי שרשויות המדינה מכווינות כל פינה בו והן עדיין בעלות חלק אדיר מאמצעי הייצור, האדמה והמוסדות הכלכליים הגדולים; ביתו הלאומי של עם שנחשב עם הספר, אבל רבים מנציגי הציבור שלו נשמעים נבערים, קטנוניים וכוחניים בצורה מביכה. 

ובייחוד: מדינה שקוראת לעצמה דמוקרטיה אבל אין, ולא היה בה מעולם, מחנה פוליטי שחרט על דגלו את המושג האנושי שנקרא חופש. לא בעליה ראשונה, לא בעליה שניה, לא בשלישית ולא בחמישית. לא במוסדות היישוב העברי ולא באף כנסת מהראשונה ועד היום. לא בעולם הדתי ולא בעולם החילוני.

 

איך התפתחה המדינה העברית בכיוונים כל כך רבים ושונים ומנוגדים שכולם שונאי-חופש? את החידה ההיסטורית הזו אני מסביר בספר שלי. ואני גם מסביר בו איך אפשר למצוא שביל זהב (מעוגן היטב מחשבתית) בכמה מהסוגיות הכי מהותיות של החיים כאן - מכלכלה ועד ביטחון ושירות צבאי ויחסים עם הערבים בישראל, ברשות הפלסטינית ובעולם הערבי. הכל מתוך פרספקטיבה לא בלתי יהודית של אהבה לחופש האנושי ולאדם החופשי.

התחלתי לכתוב את המדריך לחופש בישראל לאחרונה. הכתיבה שלו תימשך כמה חודשים. אני מציע את הספר במכירה מוקדמת כדי לגייס כסף לערוך, להגיה ולהדפיס אותו. אני לא מעיז לדמיין אפילו להרוויח משהו מהספר הזה; יש לי רצון עז ולוהט לשכלל את הדיון התרבותי והפוליטי במקום שבו אני חי.