כל הפרויקטים
לזכרו של עינן- ספר-אמן
הפרויקט של
שושנה כהן
מימון ספר-אמן ייחודי ותערוכה לעינן כהן, אמן רב-תחומי, שהלך לעולמו בינואר 2014. התערוכה תתקיים בבית האמנים בתל אביב במרץ 2016.
109%
54,420
מתוך 50,000
0
נותרו
121
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 09/09/2015

עינן כהן, אמן רב-תחומי ורב-גוני, הלך לעולמו בינואר 2014 והותיר אחריו שישים שנות יצירה שהניבו גוף עבודות עשיר ומגוון המוכר לציבור הרחב רק בחלקו. כאלמנתו, נפלה בחלקי הזכות להוציא לאור ספר-אמן ייחודי ולקיים תערוכת מיני-רטרוספקטיבה, במחוות זיכרון אוהבת לאמן המרתק, שנועדה לחשוף את ריבוי הפנים ביצירתו, על ייחודיותה ומקוריותה, ועל רגישותה לקו, לקומפוזיציה ולצבע. מרדכי גלדמן אוצר ומשורר, המעריך מאוד את יצירותיו של עינן מאז הכירוֹ לראשונה הוא שיאצור את התערוכה.

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים למחווה מרגשת זו של הפקת ספר-האמן שיתלווה  למיני- רטרוספקטיבה שתתקיים במרץ 2016. תמיכתכם החשובה שנעריך אותה מאוד, תאפשר לנו להפיק את הספר ואחריו את התערוכה.

 

עינן כהן, אורכידאה, אובייקט תלת ממדי, שנות האלפיים

 

אמנותו של עינן היא רעננה, חדשנית, חקרנית ופורצת דרך. בשנות השבעים של המאה ה-20 למד אצל האמן הסיני ליי שחשף בפניו את רזי הרישום הסיני בשחור לבן ובמכחול הסיני. עינן הרבה לצייר את נופי הארץ במכחולים סיניים, ובהדרגה הגיע להפשטה מוחלטת של הנוף תוך שימוש ייחודי במים על ניירות עתיקים, שאותם כינה ציורי מים. בעשור הראשון של המאה ה-21 פנה לפיסול בעיסת נייר והוציא תחת ידו מסכות ודיוקנאות בצד סחלבים עתירי ארוטיקה ותשוקה לחיים וליופי, שהיו משיאי אמנותו.

ספר-האמן, בעריכתו של האוצר מרדכי גלדמן, עתיד להיות רחב יריעה ויכלול את מיטב יצירותיו של עינן בציור, ברישום ובאובייקטים תלת-ממדיים. במיני-רטרוספקטיבה המתוכננת למרץ 2016 יוצגו בצד רישומים קטנים על נייר, ציורי אקריליק על בדים גדולים, ציורי מכחול על יריעות נייר גדולות, ציורי מים, יצירות בעיסת נייר ופסלים.

אתם מוזמנים לבחור באחת מאפשרויות התמיכה - קניית עבודות ותשורות שונות (ראו משמאל)  תוכלו לתמוך בפרויקט בעזרת קניית ציורים של עינן בהנחה של 30 אחוז. הציורים מוצעים כאן בחמש הקטגוריות* שלהלן.

 

רישומי פנדה 25X35 ס"מ

ציורי גואש 30X50ס"מ, לא חתומים

ציורי גואש 30X50ס"מ, חתומים

ציורי אקריליק או דיו על נייר 38X65 ס"מ

ציורי אקריליק ומים על נייר עתיק 26X120 ס"מ

 

* בלחיצה על הקישורים בירוק תוכלו להיכנס לאתר התמונות על פי קטגוריות התמיכה. להזמנה ציינו בעמודת ההערות את מספר התמונה המופיע מתחתיה (החזיקו את העכבר מעל התמונה שבחרתם או בנגיעת אצבע בסמרטפון)

 

עינן כהן, ציור, שנות האלפיים

 

מיהו עינן?

עינן נולד בזאגרב בשנת 1933. במלחמת העולם השנייה נאסר פעמים אחדות, הצליח להימלט ושנות המלחמה האחרונות עברו עליו במחבוא. בשנת 1948 עלה לארץ והתקבל לחברות בקיבוץ שער העמקים. שירת בצבא כצייר תפאורות של להקת הנח"ל. למד ציור במכון אבני ואצל האמנים נפתלי בזם, יחזקאל שטרייכמן ואביגדור סטימצקי.

בשנת 1964 קיבל עינן מלגה ויצא לאירופה, תחילה לפריז ואחר כך לאמסטרדם שבה חי במשך עשרים שנה, הציג בתערוכות וזכה להצלחה רבה. למד אנימציה ויצר סרטי אנימציה אמנותיים ששניים מהם זכו בפרסים בינלאומיים. ב-1984 שב לארץ וקבע את ביתו ביפו. הציג בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. עינן לא חדל ליצור עד ששבץ מוחי הכריע אותו.

 

עינן כהן, ציור, שנות השבעים

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.