כל הפרויקטים
מחזירים את הארבע במאה
הפרויקט של
רותם סלע
קחו חלק בהקמת מטה המאבק לביטול חוק הספרים.
102%
51,872
מתוך 51,000
0
נותרו
181
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 09/07/2015

שלום לציבור הגולשים,

נעים להכיר, אני רותם, המייסד והעורך הראשי של הוצאת סלע מאיר. בשנה וחצי האחרונות הייתה לי ולשותפיי בהוצאה הזכות להוציא לאור בעברית את ספריהם של טוביה טננבום, קרולין גליק ודיוויד גולדמן.

לשמחת כל המעורבים בתהליך הספרים זכו להצלחה. הם מכרו עשרות אלפי עותקים, זכו לביקורות מפרגנות, ובעיקר ריגשו, נגעו, עצבנו ואתגרו את הסטטוס קוו ותבניות החשיבה של מאות אלפי ישראלים. עשו מה שספרים צריכים לעשות.

היינו שמחים להמשיך בתנופת היצירה הזו ולהתמקד בפרסום עוד ספרים שאנו מאמינים שהם כחשובים ומצויינים, עד שלפני כשנה וחצי החליטה כנסת ישראל להתערב במערכת היחסים בינינו לבינכם - הקוראים. 

חוק ההגנה על הטייקונים הספרותיים - המכונה באורוולינית חוק ההגנה על הסופרים - אסר על מתן הנחות על ספרים חדשים, והוביל לקריסץ ענף הספרים. בעקבות כניסת החוק לתוקף קרסו מכירות הספרים החדשים בשני שליש. כן; בדיוק: על כל שלושה ספרים חדשים שנמכרו ב-2013 נמכר ב-2014 ספר אחד בלבד. 

מי שנפגע באופן הדרמטי ביותר מהחוק הזה הם החלשים והחדשים. החלשים: סטודנטים, חיילים, משפחות צעירות וישראלים שחושבים פעמיים על הוצאה של שישים שקלים וכבר לא מסוגלים להרשות לעצמם רכישת ספרים חדשים. החדשים: סופרים חדשים, לא מוכרים, המוציאים פעמים רבות את ספרם הראשון.

ממשלת ישראל אוסרת עליהם למכור את ספריהם במבצע גם אם מדובר ברצונם המפורש. היא סותמת להם את הפה, מונעת מהם לפרוץ, וכורתת את עתידה של הספרות הישראלית

איפה אנחנו נכנסים?

לבקשת הסופרים שלנו, החלטנו בשבוע הספר האחרון למכור את כלל ספרי ההוצאה במחירי מבצע של 3 ספרים ב-100 שקלים. למרבה השמחה, המבצע סייע לספרים שאנו מפיצים להגיע לאלפי ישראלים, למרבה הצער - הוא הוביל לכך שמשרד הכלכלה יטיל עלינו קנס של 12,000 ש"ח באשמת מכירת ספרים בהנחה. קנס שאנחנו מתכוונים לעשות הכל בכדי לא לשלם.

איפה אתם נכנסים?

בכספים שיגוייסו בקמפיין זה, אנו מתכוונים להשתמש הקמת מטה המאבק, שילחם לביטול החוק. הכספים יוקצו לאמצעים הבאים: 

1. מאבק משפטי - ערעור על הקנס שהוטל על ההוצאה בחסות חוק לא מוסרי ולא דמוקרטי בערכאות השיפוטיות בטענה כי מדובר בחוק לא מידתי, שאינו ממלא את יעדיו, סותר את חוקי היסוד של מדינת ישראל ואת השכל הישר. במידת הצורך ישולם הקנס בדרך יצירתית.

2. מאבק ציבורי - הפקת חולצות, גלויות, סטיקרים, שלטי מרפסת ופעילות פייסבוק שמטרתה לסייע בביטול הגזרה הנוראה המפרידה בין עם הספר לספריו.

הכספים שיוותרו בקופת הקמפיין לאחר ביטול החוק ישמשו למימון תרומה (במחיר עלות) של עותקי הספר "כלכלה בשיעור אחד" לשרים, חברי הכנסת, עוזרים פרלמאנטריים ופקידים במשרדי הכלכלה והאוצר. את התשורות ניתן יהיה לאסוף מנקודות חלוקה בתל אביב, ירושלים, אשקלון, חיפה וכפר הנשיא.

נשמח אם תצטרפו אלינו למסע להחזרת חדוות הקריאה, הכתיבה וקניית הספרים,

רותם סלע,

מו"ל הוצאת סלע מאיר.

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.