כל הפרויקטים
בעבור אהיה להם לפה
הפרויקט של
Ron Dahan
הוצאת דרור תוציא שלושה ספרים בנושא זכויות בעלי חיים ושחרור בעלי חיים. עזרו לנו לתת פה לבעלי החיים.
108%
32,330
מתוך 30,000
0
נותרו
220
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 15/07/2015

דרור – הוצאת הספרים הראשונה בישראל למען זכויות בעלי החיים

 

את הוצאת 'דרור' החלטנו להקים מתוך הכרה כי הספרות וחיי הרוח בישראל חייבים להיות חלק בלתי נפרד מן התנועה למען בעלי החיים, המתחזקת והולכת בישראל ובעולם. לצערנו הספרות העברית העכשווית לוקה בחסר בכל הקשור לזכויות בעלי החיים, בכל תחומיה –שירה ופרוזה, עיון, הגות ומחקר. על כך יש להוסיף את מיעוט אנשי הספרות, הרוח והאמנות הפועליםבקול ברור וצלול למען בעלי החיים, מתוך חמלה והכרה מוסריתתקיפה.

משום כך 'דרור' היא בראש ובראשונה הוצאה בעלת קו ערכִּי – הוצאה המבקשת לפעול מתוך כוונה מוצהרת לקדם אג'נדה מוסרית. על-מנת לקדם אג'נדה זו, כל חברי ההוצאה פועלים בהתנדבות, ללא תמורה וללא מטרות רווח. כל הרווחים ממכירת הספרים יוקדשו להוצאת ספרים נוספים למען המטרה, למען בעלי החיים.

הוצאת 'דרור' עתידה להוציא לאור ספרים בכל התחומים – ספרות יפה, ספרות ילדים, ספרות עיון והגות, ספרות מחקר ועוד. חלק מן הספרים יעסוק באופן ישיר בזכויות בעלי החיים וחלקםיעסוק בבעלי החיים עצמם ובעולמם הייחודי.

 

על-מנת להוציא לאור את שלושת הספרים הראשונים אנו זקוקים לסכום כספי ראשוני שיעזור לנו לממן את מה שאין בידינו לעשות בעצמנו ויוציא אותנו לדרך. הספרים ייצאו לאור במרווח של כשלושה חודשים בין ספר לספר.

 

שלושת הספרים הראשונים בהוצאתנו, שאנו מציעים כאן, הם:

א. 'ראו את החיה – על חורבנם של בעלי החיים בידי האדם', מאת אורן בן יוסף.

זהו ספרו הראשון של אורן בן יוסף, פעיל מרכזי למען זכויות בעלי החיים בישראל, שמאחוריו כתיבה רעיונית מתמשכת בנושא. בספר זה מציג בן יוסף תמונה היסטורית, אנתרופולוגית ופילוסופית המשקפת בצורה חדשה, כאוּבה ומאירת עיניים את הסיבות התרבותיות והסוציולוגיות שבעטיין הגיעה האנושות למצבה כיום – ניצול מוחלט של בעלי החיים ונישולם מכל מעמד מוסרי והכרה רגשית. זהו ספר ראשון מסוגו בישראל המוסיף נדבך חשוב בפיתוח המודעות והרגישות המוסרית לבעלי החיים ולמנגנונים התרבותיים שמנעו אותנו מהן.

 

ב. 'רְפָאִים בממשוּת החמלה', מאת חן ישראל קלַינמן.

ספר שירה והגות המתמקד בזכויות בעלי החיים. במרכזו של הספר פואמה רטורית ארוכה המהווה מעין מסע תודעתי מיוסר בעולם אנושי כבוי, אכזרי וחשׂוך חמלה. בסופו של הספר מצורפים נספחים הגותיים המבקשים לתת עיגון מחשבתי נוסף לזכויות בעלי החיים דרך קישורם בתפיסה מוסרית כוללת. זהו ספרו החמישי של קלַינמן. קודמו, הספר "תיקוני שואה", הוקדש גם הוא לבעלי החיים.

 

ג. 'בעלי חיים אבֵלים', מאת ברברה קינג/ How Animals Grieve, By Barbara King (תרגום לעברית: רימונה גרסון).

בספר זה האנתרופולוגית ברברה קינגשוטחתבפני הקוראים מחקר יסודי על עולמם הנפשי הייחודי של בעלי החיים הלא-אנושיים. הספר מתמקד ברגשות האבל והיגון, רגשות עמוקים ועזים במיוחד, דרך סיפורים רבים של בעלי חיים ממינים שונים, בהם פילים, חתולים ובבונים. ייחודו של הספר בגישתו הזהירה והרגישה, אשר מצד אחד מכירה בחייהם הרגשיים של בעלי החיים מתוך כבוד וצניעות מדעית ומצד שני איננה מתפתהלגלוש להשוואה פשטנית לעולמם של בני האדם ("האנשה"). הספר מקרב את קוראיו לחייהם הרגשיים ועתירי המשמעות של בעלי חיים ממינים שונים וממחיש את פוטנציאל הקִרבה הנפשית הגדולה שבין כל בעלי החיים, יושבי כדור הארץ.

עזרו לנו לעזור לחיים שבגוף ולחיים שברוח.

רון דהן, אורנה רינת, חן ישראל קלַינמן, רימונה גרסון

מייסדי הוצאת 'דרור'.

יוצר הסרטון: עומר שלו

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.