כל הפרויקטים
לובי 99
הפרויקט של
יאיר (יאיא) פינק
"לובי 99" הוא מיזם לובי של הציבור. יחד נגרום לפוליטיקאים לעבוד בשבילנו ולא בשביל הטייקונים. הצטרפו ותבחרו את המאבק שנוביל למען 99% מהישראלים
194%
136,041
מתוך 70,000
0
נותרו
1084
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/07/2015

בכוונתנו להקים חברת לובי שתפעל בכנסת למען העם.

*

עדכון: שותפים יקרים הגענו ליעד אבל אנחנו לא מפסיקים! חשוב לנו להדגיש שהסכום הנוכחי מספיק לפיילוט צנוע בלבד. לכן כל שקל נוסף (תרמו משמאל), כל לייק ושייר (גם אפשר להתנדב)- ירחיבו את הפיילוט, יסייעו להעסיק לוביסט מיומן יותר ובקצרה - לגרום למיזם החדשני המשותף שלנו לחולל שינוי. עזרו לנו להמשיך לגדול ולהשפיע!

אנחנו מתרגשים מאוד ומייחלים יחד אתכם להצלחת הפרויקט.

*

ת-ו-ד-ה

*

"לובי 99" הוא מיזם חברתי כלכלי שמטרתו להילחם לטובת האינטרסים של הציבור הרחב, בצורה שיתופית. אנחנו הישראלים הפשוטים, אלו שאין להם יכולת לשכור את חברות הלובי הגדולות, החלטנו להוריד את הכפפות ולהגן על מה שמגיע לנו.

 

אנחנו ה-99%. אנחנו הציבור הרחב במדינתנו האהובה, אבל האינטרסים שלנו לא מיוצגים מספיק בפני מקבלי ההחלטות. הטייקונים שוכרים את חברות הלובי הגדולות, את פקידי המדינה לשעבר ואפילו עיתונאים מובילים ומנצחים אותנו כמעט בכל קרב. הלוביסטים הם אנשים שהמקצוע והמומחיות שלהם היא להפעיל לחץ על פוליטיקאים. הם יודעים בדיוק באילו חוטים למשוך ואיזה מנופים להפעיל. וזה עובד לצערנו.

 

לנו זה נמאס. לכן החלטנו להקים את "לובי 99". החלטנו להשתמש בכלים שלהם לטובת המטרות שלנו. החלטנו להקים חברת לובי, לתועלת הציבור, שתילחם למען האינטרס הציבורי שלנו.

 

הכסף שייאסף מהציבור הרחב ישמש אותנו להעסקת הלוביסט הראשון שלנו (פיילוט של כשלושה חודשים), ליצירת הד תקשורתי, ולבניית תשתית ארגונית ומשפטית שתלווה את הלוביסט שלנו ואת הקמת "לובי 99". 

 

חשוב לדעת, מי שיחליט מה יהיה המאבק הציבורי הראשון והעיקרי של הלוביסט הראשון שלנו יהיו אתם - המייסדים, התומכים של הפרויקט. האם נתמקד בסוגיה של פיקוח על מחירי הגז? פירוק הדואופול הבנקאי? הגדלת השקיפות בתקציב המדינה? זכויות עובדי הקבלן? אתם תחליטו.

 

חשוב לנו לפרט לאן יוצא הכסף באופן שקוף יותר: 70,000 השקלים הראשונים יוקצו לשכירת הלוביסט הראשון שלנו, לשיווק המיזם ולהעלאת נושא השתדלנות של ההון הגדול לסדר היום הציבורי, לשכירת רכז/י פרויקט ולתשלום עמלה להד סטארט. שאר הכסף יופנה לתפעול הבירוקרטי/טכני של המיזם (אגרות מול המדינה, רואה חשבון, ייעוץ משפטי, הגברת השקיפות במיזם, רשתות חברתיות וכו'). התקציב שייאסף כאן יהיה שקוף וישלח אליכם פירוט נרחב של ההוצאות. ככל שנצליח לגייס יותר כסף ושותפים כך נוכל להגדיל את מוטת השליטה וההשפעה של "לובי 99".

 

נקבל דיווח שוטף מ"הלוביסט של העם": מה עשה, עם מי נפגש, אילו דיונים בכנסת יזם וכו׳. ככל הניתן נפרסם את הדוחות האלו (יכול להיות שמהלכים שעדיין מתבשלים נפרסם בעיכוב קל). נבחן מדי כמה שבועות את הנושאים בהם עוסק הלוביסט - האם חלה התקדמות או שעדיף להתמקד בנושאים אחרים.

אחרי שלושה-ארבעה חודשים, עם תום תקופת הפיילוט, נפרסם דו"ח ביניים ונחליט האם להמשיך לקדם את המיזם ולהגדיל את כמות הלוביסטים שיועסקו על ידי החברה, או ללכת לכיוונים אחרים.

 

מי אנחנו? המיזם הוא פרי רעיון של חברים צעירים וצעירות שיצא להם להכיר את מאחורי הקלעים של תהליך קבלת ההחלטות בפוליטיקה הישראלית. ישנם בקבוצה המייסדת אנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית (פעילים בעבודה, בבית היהודי, בליכוד, עיתונאים, אנשי החברה האזרחית ועוד...) ומשותף להם הרצון לשנות את מאזן הכוחות בכלכלה ובפוליטיקה שלנו, כך שנבחרי הציבור יעבדו למען האינטרס של הציבור הרחב ולא לטובת מספר משפחות מצומצם. כל מי שירצה להצטרף כמתנדב ביוזמה יתקבל בברכה.

 

רוצים דוגמאות לכוח של הלוביסטים? לא חסר. רק תגיעו לאחד מהדיונים בוועדות הכנסת ותבינו מי מנסה להשפיע על מקבלי ההחלטות. הנה כמה דוגמאות לכוח שלהם מכתבות שפורסמו בתקשורת: עובדה עם אילנה דיין על תופעת הלוביסטים, כתבה של תומר אביטל על עוצמת הלוביסטים. הם אפילו משתתפים בישיבות הצוות של ח״כים. גם המוסדות הציבוריים התמכרו ללוביסטים.

 

האם אנחנו מסוגלים לעמוד מול הכסף הגדול? זה תלוי רק בנו. בואו לתמוך בפרויקט - בלעדיכם זה לא יצליח. השתתפו ככל יכולתכם במיזם הייחודי שלנו, שתפו בפייסבוק ובטוויטר, שלחו לחברים ולמשפחה בווטס אפ ובמייל.

יחד נקים את חברת הלובי של העם - יחד נייצג את האינטרסים של 99% מהישראלים.

 

יחד ננצח!

 

יוזמי הפרויקט (המועצה המייסדת):

יאיא פינק, סיגל רוזנבליט, תומר אביטל, אורלי בר לב, איילת איזן, אלי גרשנקרוין, אמילי מואטי, תום איינהורן, אפרת לוי, לורה טלינובסקי, אור הרפז, רם פרדס, גיא מור, נעמה לזימי, ברק שש, גיל פינס, יואב רבינוביץ', ירון שמש, לוטן רוזנבלום, ניר גולן, מירי גפן, ניתאי מורגנשטיין, נועם פורר, סער פוקס, רועי הרצליך, שי אליס, אליעד מלול, שגית אראל, שירן מאיר, תמר מייבום, ינקי גוטהלף, חן תמיר

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.