חינוך אחר הוא אפשרי
הפרויקט של
הורי הבית העגול
הבית העגול הוא בית ספר שילדים לומדים בו בשמחה ובאהבה. עזרו לנו לבנות את הבית החדש שלנו ולזכות סוף-סוף ברישיון.
105%
78,590
מתוך 75,000
0
נותרו
444
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/06/2015

הגענו ליעד הגיוס הראשוני שהצבנו לעצמנו! במו ידינו - ובזכותכם - הפכנו את הבניין המוזנח לבית לעבודה חינוכית שוקקת, בית שגם יקלוט אליו ילדים חדשים.

 

אבל היעד הראשוני הוא רק המינימום ההכרחי. ככל שנצליח לגייס יותר, ירוויחו הילדים והצוות המופלא, שעברו השנה טלטלות רבות, וחלק מן השנה למדו ולימדו בתנאים של חוסר ודאות ותחת כיפת השמים. כך נוכל לפתוח את השנה עם מעט נשימה.

 

--------------------------------------------------------------

 

יש לנו בית ספר - הבית העגול - שכל ילד אוהב לבוא אליו. מקום שבלב הגישה החינוכית שלו עומדים הדיאלוג והחופש.

 

אנחנו מאמינים שהדרך ליצור עולם טוב יותר היא לחולל שינוי בחינוך, כדי שלא נצטרך עוד להיות חלק מחברה שבה אלימות ואנוכיות הן חלק בלתי נפרד מהיום-יום, על הכביש, בבתי הספר וסתם בתור לקופה.

 

אנחנו רוצים לתת לילדים להכיר קודם כול את עצמם ואת זולתם, ולהניח להם להתפתח וללמוד מרצונם-הם ובקצב שלהם, מתוך מניע פנימי.

 

ואנחנו גם עושים את זה!  בית הספר שלנו הוא שמורת טבע שבה ילדים יכולים להיות מי שהם, שבה לא דוחפים ילדים למצוינות או מציפים אותם בגירויים אלא רואים כל אחד ואחד כעולם ומלואו ומאמינים בו.

 

אחרי שבע שנות פעילות ללא הכרה וללא כל תקצוב, הבית העגול נמצא בשלבים אחרונים לקראת קבלת רישיון ממשרד החינוך. אבל כדי לעמוד בדרישות המחמירות נאלצנו לעבור מקום. והמבנה היחיד בכל האזור שיכול לשמש לקבל את האישורים הוא מבנה נטוש וישן, שנראה במבט ראשון חסר תקנה

 

עיניכם הרואות: לא חששנו. בחופשת הפסח עשינו מגבית מכל ההורים, הסתערנו על הבניין והתחלנו לשפץ אותו. 

 

 

 

 

 

 

וכאן אתם נכנסים לתמונה: בעזרתכם נצליח להשלים את המשימה ולהתחיל את השנה הבאה בבית של קבע לחינוך הדיאלוגי.

 

אין מדובר כאן בבית ספר לעשירים; אנחנו מוותרים על מותרות ומשקיעים בחינוך כדי לחולל שינוי בדרך שבה מתייחסים לילדים. כשאתם משתתפים בבניית הבית העגול, אתם עוזרים לנו להוכיח כי אכן, יש אפשרות לחנך ילדים בדרך אחרת – וזה לא כמו שעושים את זה כבר 200 שנה.

 

הצטרפו אלינו! יחד נצלח את הישורת האחרונה ונהפוך את הבית העגול לישות חוקית בעולם. בואו גם אתם לשנות את העתיד!

 

אנחנו מציעים לכם שתי סדנאות באזור תל אביב:

ההרצאה "אבא הלך לעבודה", עם שי אור, מחבר הספר "הורות כמעשה ניסים" (וכאן האירוע בפייסבוק), והרצאת הדגל של עומר פומרנץ, מומחה בינלאומי לחדשנות טכנולוגית, "מחשיבה יצירתית לעשייה יזמית" - הנוגעת לכל מי שרוצה להוציא רעיונות מן הכוח אל הפועל (כאן תוכלו לקרוא עוד).

 

באזור פרדס חנה יש לנו סדנת שבת משותפת של יוגה ופלדנקרייז עם רוני פרידמן ויוני נתן, שני מורים מנוסים ומעמיקים (כאן האירוע בפייסבוק)

סדנה לפיתוח חשיבה יזמית עם טליה מצפון (עוד פרטים כאן)

וגם אחר צהריים של קרקס ויצירה לכל המשפחה במחיר שווה לכל נפש (כאן האירוע בפייסבוק).

 

בואו ועמדו לצדנו. תמכו בזכות בחירה בחינוך, תמכו במגוון חינוכי, אותתו למערכת שעליה להתחדש וללכת בעקבותינו במקום לגרור את כולם אחרונית.

 

תודה!