כל הפרויקטים
הצגה למניעת פגיעה מינית
הפרויקט של
נועה אריאל
"זה לא נעים לי" - הצגת תיאטרון בובות המתאימה לגיל הרך, על ציפורים וסודות, שמטרתה - מניעת פגיעה מינית בילדים, ללא חשיפה ישירה למסרים מיניים.
109%
87,226
מתוך 80,000
0
נותרו
481
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/06/2015

 

האם הילד שלך מוגן?

 

ההצגה "זה לא נעים לי"

 

מבית היוצר של  תיאטרון "דומם מדבר" של נועה אריאל, נמצאת  בהקמה והכנה בימים אלו,  וזקוקה לעזרתכם כדי להיווצר ולעלות לבמה.

 

כבר למעלה מחודש צוות המשרד והצוות הטכני חובר אלי להקמת ההצגה הזו וכל התיאטרון נע סביבה.

המחקר, המפגשים עם צוותי המטפלים וסיעורי המוחות בתחומים השונים של ההפקה, הם המשאבות המרכזיות של האנרגיה של כולנו מאז ערב פסח.

 

אי אפשר לעשות הצגה כזו מהצד, בלי להישאב לתוכה, בלתי אפשרי להפיקה לאט לאט לצד העבודה השוטפת.

זה נכון לגבי הפקה בכלל. זה נכון שבעתיים לגבי הפקה מעין זו שמדירה שינה מהעיניים ושואבת לתוכה כל מה שזז בשטח.

 

השבתת התיאטרון לצורך הפקת ההצגה אינה אפשרית ללא סיועכם.

 

את המתנה העיקרית שאני יכולה להעניק לכם בתמורה לסיועכם, ואתם מעניקים אותה לי בחזרה וכולנו ביחד נותנים אותה לכל ילדי מדינת ישראל אי אפשר לכמת בשקלים. 

 

ההצגה, המיועדת לגיל הרך, לילדי הגנים והכיתות הנמוכות, שמטרתה מניעת פגיעה מינית בילדים ועידוד ילד שנפגע בעבר לספר את הסוד שלו למבוגר אחראי, ההצגה הזו שאתם ואני שותפים ליצירתה

 

היא מתנה משותפת שאתם ואני ניתן לעולם. 

 

התשורות שתקבלו, על אף שהן יחודיות (לעת עתה הספרון והקלפים הם במהדורה קטנה ומוגבלת למשתתפי ההד-סטארט בלבד ללא הפצה לקהל הרחב והצגות פתוחות לקהל לא מתוכננות מעבר לאלו המובטחות פה) הן אך ורק תשורת הערכה על השתתפותכם בפרוייקט.

 

התשורה האמיתית היא, שברגע שההצגה תעלה למסכים ותתחיל להרויח את לחמה ביושר ולהחזיר את הסכום שהושקע בה, יוסט הסכום של השתתפותכם בהקמתה לשני מוקדים: הגברת המודעות לצורך בטיפול בנושא וסבסוד של הצגות לפריפריה רחוקה, חלשה כלכלית או קטנה מספרית, ויהפוך למנוף נוסף לתיקון חברתי

 

כך שכל שקל שלכם משתתף פעמיים בפרוייקט החשוב הזה: בפעם

הראשונה בעצם קיומו ובפעם השניה בהנגשתו לעוד ועוד ילדים.

 

ההצגה לא תכיל תוכן מיני, ותגן על הילדים שבאופן טבעי אינם צריכים לעסוק במיניות בגיל הזה. עם זאת, הסיפור התמים, לכאורה, המתרחש בין חיות היער בנוי באופן מקצועי ומדוייק ועל כן יפעל היטב על הצופים ויעודד את  ילדים לספר להורה או לגננת דברים שאינם צריכים להישאר בגדר סוד.  אף שהנושא המיני אינו בא לידי ביטוי גלוי, הרי שהתהליכים והמבנים במערכות יחסים של פגיעה מינית הועתקו במדוייק להצגה וישמשו את הילדים בבואם להתמודד עם תופעה זו, גם בלי שבהצגה עצמה יאמרו המילים המפורשות ויעשו המעשים המפורשים.

 

מטרתה של ההצגה היא לייצר לילד תבנית פעולה במצבי מצוקה הנטועה בתודעתו עקב החוייה החזקה בהצגה, שתגרום לו לפעול מיידית, בלא היסוס, ובאופן טבעי לגמרי, כאשר חלילה יתקל במציאות של מצוקה. 

 

אין תחליף לחווית תיאטרון חזקה כדי להטמיע תכנית פעולה כזו בנפש הילד. העבודה הנדרשת כדי לייצר חוויית תיאטרון אמינה חזקה ופועלת היא רבה מאוד.

עזרו לי לעזור לילדים של כולנו.

 

זה יכול להיות ילד שאתם מכירים. זה עלול להיות ילד שאתם

מכירים הכי מקרוב שאפשר.

 

ולמה אני חושבת שיש לי הכלים המקצועיים לעשות הצגה כזו?

 

תיאטרון הבובות "דומם מדבר" מעלה הצגות כבר 22 שנה ברחבי הארץ בתחומים שונים, והעיסוק בנושאים חברתיים קשים אינו חדש עבורנו.

 

ההצגה "הערב היפה בחיי", העוסקת בזיהוי סימני אלימות בתקופת החיזור, הייתה מיזם אומנותי - חלוצי בעיסוק ציבורי בנושא אלימות במשפחה, נושא שהיה בגדר טאבו, ושכמעט לא עסקו בו בציבור הדתי. על אף שארגונים שונים עסקו בטיפול, העיסוק הציבורי היה נמוך מאוד

ב-15 השנה האחרונות חולל תיאטרון הבובות של נועה אריאל מהפך בעיסוק בתחום בעולם האולפנות, ובשנה זו - היא עורכת מיזם כניסה לישיבות התיכוניות.

 

במשך השנים, נעזרו בהצגה הזו מאות ואולי אף אלפי בנות כדי לא ליפול לחיים מרים של אלימות במשפחה, ועד היום רבים מכתבי התודה המגיעים אלי מנשים שראו את ההצגה בצעירותן ומודות על הצבת תמרור האזהרה לסכנות אפשריות בדרך לחיי משפחה.

 

תאטרון הבובות של נועה אריאל נוגע בסוגיות חברתיות בצורה ישירה, בעוצמה, ועם זאת - בצורה הניתנת לעיכול.

 

כמו בסוגיית האלימות במשפחה, נועה לוקחת את הנושא הכאוב והקשה - תקיפה מינית של ילדים, אורזת אותו במעטפת ניתנת לעיכול שיכולה לשדר לכל ילד וילדה, ומתאימה לכל המגזרים.

 

אין צורך להרבות במלים על החשיבות החברתית של הצגה כזו.

 

במדינת ישראל כל מחזור שנתי הוא בן כ -170000 ילדים. אנחנו רוצים להגיע לכמה שיותר מהם. לכל ילד, מכל מגזר, 

 

לבד לא אצליח להרים את הפרוייקט הזה.

 

הרתמו. השקיעו. עיזרו לי והיו שותפים למשימה וליצירה הזו.

 

אני מודה לכם מאוד 

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.