כל הפרויקטים
לא ברעש - מיצב די ג׳יי חי
הפרויקט של
יעקב בהרב
מיצג אינטרקטיבי = שולחן עצום הכולל DJ סאונד ותאורה חכמה. המיצב יבנה מחדש לכבוד המידברן וימשיך להתגלגל להשמע ולהתנגן ברחבי הארץ בזכותכם.
115%
30,594
מתוך 26,666
0
נותרו
153
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 17/05/2015

מה זה ״לא ברעש״?

״לא ברעש״ היא יצירת אמנות ייחודית המשלבת בעדינות בין שפות רבות ומגוונות: סאונד ומוזיקה, תאורה ועיצוב, אינסטליישן סטטי ופרפורמנס חי, תקלוט של די ג׳יי ושולחן משתה. בעזרתכם, אני חולם לבנות שולחן עצום וגבוה, אליו עולים האורחים ומוזמנים בלב המידברן לשבת על כסאות גבוהים, להתבוננן ביופיו, להרגיש את וויברציות הסאונד ולהאזין לתקלוט של המנגנים בו.

 

למה אני צריך את הכסף?

״לא ברעש״ כבר הוצגה בגרסה ראשונית בבצלאל, תציצו בוידיאו איך זה נראה. לכבוד המידברן אני חולם ומתכנן לבנות אותה מחדש עם הרבה שינויים מהותיים: בנייה מודולרית המאפשרת פירוק הרכבה והצגה בחללים שונים, חיזוק הקונסטרוקציה לבטיחותית יותר, העצמה והגדלה של מימדי השולחן, חיזוק הויברציה של הסאונד, הוספת תאורה חכמה והיד עוד נטויה. עלות הפקתו המחודשת של המיצב כחמישים אלף ש״ח, אמנם הסכום שאני מבקש לגייס נמוך בהרבה, אך הוא יסייע לי מאוד להקמת הפרויקט. ״לא ברעש״ לא תעצר במידברן, היא תמשיך בעזרתכם להתגלגל ברחבי ירושלים והארץ, ולהזמין אל המשתה המיוחד הזה כמה שיותר אורחים, בכמה שיותר בתים ברחבי ישראל. דו״ח שקיפות הוצאות יפורסם בסיום הבנייה.

 

 

מקורות היצירה.

מקורות היצירה מתחילים באזכור הראשון של המילה רעש בתנ״ך - יהוה מתגלה לאליהו בצורות שונות: ברוח, ברעש, ובאש, ועל כולן אליהו אומר שלא בהן יהוה, ״לא ברוח״, ״לא ברעש״, ״לא באש״ - ״יהוה״. אחריהן מגיעה ההתגלות השלמה ביותר של יהוה - ״קול דממה דקה״ (מלאכים א׳ י״ט). גם היצירה שלי מנסה לאחד בדקות וברכות, בין קול לדממה, בין שקט לרעש, בין להט המשתה והמסיבה לדבקות של התפילה והשיעור.

 

מי אני, מהם ה״תלתליסטים״, איך זה קשור ל״לא ברעש״?

אז כמו שכבר סיפרתי בוידיאו. שמי יעקב בהרב, גדלתי בקרית מלאכי עם שמונה אחים ואחיות יפים ואהובים, לאבא רב ואמא שהיא עקרת בית ורבנית בפני עצמה. בגיל 19 עברתי לחיות בירושלים, ונחשפתי לתרבות החילונית ולחיי הלילה, בעקבותיהם התחלתי להפיק, יחד עם קבוצת חברים יוצרים, מסיבות קונספט מחתרתיות בחללים שונים ומיוחדים ברחבי העיר. קראנו לעצמנו ״תלתליסטים״. המסיבות שלנו תפסו מקום מיוחד, מסתורי וחשוב בחיי הלילה של ירושלים ונוצרו כדי לאפשר לחוגגים חירות מוחלטת ולייצר חללים משוחררים, נטולי כל תיוג חיצוני. לפרויקט הגמר שלי בבצלאל ייצרתי לראשונה את ״לא ברעש״ - ניסיתי לאחד בין העולמות והערכים עליהם גדלתי בבית אבא לבין הערכים החדשים אותם רכשתי בחיי החדשים.

מוזמנים להציץ בפייסבוק כדי להבין יותר במה מדובר. https://www.facebook.com/taltalistim

 

מה זה מידברן?

המידברן http://midburn.org/he/ הינו עיר בת של ה״ברנינג מן״ http://burningman.org/

המידברן מייצר בישראל עיר אלטרנטיבית, החורטת על דגלה בין היתר ביטוי רדיקלי ואמנות חופשית ללא מסחר או גבולות, בעיני זוהי פלטפורמה מושלמת עבור היצירה שלי.

 

יחד אתכם בלב המידברן, בלב המדבר, ניצור יצירת אמנות המדברת ברעש ובדממה, המקיימת קיום ארעי אך מוחלט, מתחת לשמיים ומעל האדמה.

 

בכל שאלה או רעיון לעזרה ניתן לפנות אלי ישירות | jykobs@gmail.com | 0526387711 |

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.