כל הפרויקטים
ספר האוכל של הדיי עפאים
הפרויקט של
הדיי עפאים
ספר ממבחר הסיפורים והמתכונים שכותב הדיי עפאים במדור האוכל שבמוסף "הארץ", לצד הצילומים המרהיבים שיצרו הצלם דן פרץ והסטייליסית נורית קריב.
128%
102,731
מתוך 80,000
0
נותרו
489
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/04/2015

תודה רבה לכל מי שתמך והשתתף בפרוייקט עד עתה. ספר האוכל השלים את יעד הגיוס הראשון וממשיך לקראת מהדורה נוספת! מוזמנים להמשיך ולהזמין ספרים חתומים בהזמנה מראש ומי שנותר רעב מוזמן לרכוש את הספר גם עם השתתפות בארוחה חגיגית אצל הדיי במשק או אפילו ארוחה פרטית לכם ולחבריכם.

בנוסף, נוספו שתי מדרגות תמיכה חדשות ומרגשות לפרוייקט: בראשונה אנו מזמינים להשתתף ביום צילום של המדור המשותף עם נורית, דן והדיי.  בשנייה ניתן לרכוש כבר עכשיו את מתנת ראש השנה לעובדים, משפחה או ידידים בקנייה מרוכזת, 15 ספרים במחיר ללא תחרות.

 

על מה כותבים כשכותבים על אוכל?

 

בשלוש השנים האחרונות אני כותב מדור על אוכל ועל יחסיו המורכבים עם בני האדם במדורי השבועי במוסף "הארץ". המדורים עוסקים בחומרי-גלם, בעונות-שנה, במצבי-רוח, בהזיות ובגעגועים ולצד הטקסטים אני מפרסם בהם גם מתכונים ואופני-בישול מכל שליבי רוחש. את המאכלים מצלם צלם האוכל דן פרץ ומעצבת הסטייליסטית נורית קריב ויחדיו אנו יצרים, מדי שבוע, שמיכת טלאים הנמתחת בין יומן מסע פרטי ובין מדריך הפעלה מדויק, בין המידה ובין מה שאין לו שיעור.

 

כשאומרים ספר, מתכוונים בעצם לארוחה

 

האוכל לכשעצמו לעולם אינו מציע נחמה ומתכונים לעולם לא יוכלו ללמד את הטעם. רק הארוחות הן אלה שנחשבות, והאנשים שאוכלים אותן. משום כך, אנו מבקשים כעת להוציא לאור, בתמיכתכם, מבחר מעבודתנו המשותפת בצורת ספר אוכל ומתכונים שמספר סיפור שלם ושאפשר לקרוא אותו כספר קריאה, או להתקין מתוכו מאכלים או לדפדף בין צילומיו המדברים.

את הספר נדפיס בדפוס מעולה, על גבי נייר נטול עץ עבה, כדי שהצילומים שבו יקבלו את מקומם הראוי. הוא יהיה רחב וגבוה ועב כרס ויכלול למעלה מ-300 עמודים בפורמט אלבומי ובכריכה קשה ייחודית. הספר יכלול טקסטים ומתכונים שנערכו בקפידה לצד הצילומים המרהיבים שיצרו דן ונורית כמו גם קטעים וצילומים שטרם פורסמו ונכתבו במיוחד עבורו.

 

 

מדוע אנו מבקשים את תמיכתכם?

 

ספר אוכל טוב, מן הסוג שהיינו רוצים אצלנו במטבח, יש להפיק ברמה גבוהה במיוחד ובתשומת לב רבה לפרטים. בשנים האחרונות, מאלץ שוק הספרים המקומי גם את הטובות שבהוצאות הספרים להתפשר כמעט לכל אורך הדרך - על גודלו של הספר, כמות העמודים שבו, סוג הכריכה, איכות הנייר והדפוס, ועוד קודם לכן, על ההשקעה הרבה הנדרשת בעריכה איכותית ובעיצוב.

כדי שהספר הזה יצא לאור בדיוק כפי שחלמנו אותו, בחרתי להוציא אותו במימון עצמי, ללא תלות בשיקולים מסחריים כאלה או אחרים ולשם כך אני מבקש את תמיכתכם. עלות הפקת הספר והדפסתו גבוהה, אמנם, בהרבה מן הסכום אותו אנו מבקשים לגייס, אולם הוא יסייע מאוד להשלים את הפרוייקט.

את הספר בחרתי להוציא בשיתוף הוצאת "לאנצ'בוקס" המצוינת ואתם מוזמנים לקחת חלק חשוב בהוצאתו לאור על ידי רכישתו מראש, חתום ובהקדשה אישית, או אף להשתתף בסדנא או בארוחה פרטית איתי במשק. 

 

תודה רבה,

 

הדיי עפאים.

אדר, התשע"ה, צפרירים.

*המתכונים שבספר כשרים.

 

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.