כל הפרויקטים
שבוס: הסעות בי-ם בשבת
הפרויקט של
שבוס - תחבורה שיתופית בשבת
הסעות בירושלים בסופי השבוע אין תחבורה ציבורית בשבת? יש פתרון: הצטרפו לאגודה לתחבורה שיתופית בירושלים ותהנו משבוס!
111%
111,130
מתוך 100,000
0
נותרו
858
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 04/04/2015

שבוס – תחבורה בירושלים בשבת

הגענו ליעד! מה עכשיו?

בזכותכם הגענו ליעד הראשון שלנו!

עכשיו זה סופי: שבוס מתניע, ואנחנו יוצאים לדרך. אבל העבודה רק התחילה! אם עוד לא הצטרפת, זה הזמן להצטרף אלינו, להנות על הדרך מארוחה טובה או איזה פסל, ולזכות בחברות שתאפשר לך לנסוע איתנו בסוף השבוע! ככל שנגייס סכום גבוה יותר כך נוכל להוסיף מסלולים, להגביר תדירות ולהאריך את שעות הפעילות. הצטרפו אלינו עכשיו! בואו נתחיל:

 

מה זה שבוס?

שבוס הוא הסעה שיתופית שמחברת ירושלמים למוקדי הבילוי בסופי השבוע.

זהו מיזם של האגודה לתחבורה שיתופית בירושלים. האגודה היא קואופרטיב - התארגנות של חברים להסעות שיתופיות בסופי השבוע, במחירים שווים לכל נפש. שבוס יפעל בשעות קבועות על פי דרישות החברים ובתחנות איסוף שנקבעו מראש. 

האגודה פועלת כמוסד ללא מטרות רווח. היא הוקמה על ידי פעילים חברתיים שגרים בעיר, אוהבים אותה ורוצים להפוך אותה למקום טוב יותר לחיות בו. הרעיון שלנו נולד כתוצאה מהפער הגדל והולך בין שפע מקומות הבילוי המשגשגים בשנים האחרונות בירושלים, לבין חוסר הנגישות שלנו אליהם בסופי השבוע. אנחנו רוצים לשנות את המצב הנוכחי שבו רק בעלי אמצעים יכולים ליהנות מניידות חופשית בסוף השבוע. אנחנו רוצים לשנות את המצב הנוכחי בו צעירים לוקחים את ההגה לידיים אחרי ששתו כי אין אלטרנטיבה במחירים סבירים. אנחנו רוצים להפוך את התרבות בעיר לשוויונית יותר, נגישה יותר ובטוחה יותר. אנחנו רוצים ליצור קהילה שנוסעת ביחד ולהפוך את התחבורה הפרטית בשבת לשיתופית יותר.

 

ההסעות -- שבוס -- נועדו לחברים בלבד. אנו מציעים לכם להצטרף כחברים בקואופרטיב וליהנות מההסעות. המסלולים, התדירויות, עלויות התפעול ודרך ההתנהלות ייקבעו כולם בהתאם לצרכים של החברים וליכולות של הקואופרטיב – על ידי החברים בו. הצטרפו לקואופרטיב והשפיעו!

רוצים להשפיע? הצטרפו אלינו!

למה אגודה שיתופית?

האגודה לתחבורה שיתופית בירושלים מסייעת לנו להתנייד בירושלים בשבת. האגודה תשיק הסעה שהיא פרטית, לחברים בלבד, על בסיס שיתופי. ביחד, נוכל לשרת את צרכי הקהילה שלנו.

האגודה תשכור הסעות פרטיות לצרכי חבריה. ככל שיותר חברים יצטרפו לאגודה, כך נוכל להוזיל עלויות, להוסיף מסלולים ולהגביר את תדירות ההסעות.

 

איך שבוס יפעל?

אם הרעיון מוצא חן בעינכם ונצליח לגייס מספיק כסף, תוכלו להצטרף לאגודה על ידי גלישה לאתר שלנו והרשמה כחברים. בתור חברים, תהיו רשאים להשתמש בהסעות של שבוס. המשתמשים בשבוס גם ישתתפו בהוצאות התפעול. ככל שיותר חברים ישתתפו, כך נוכל להוזיל עלויות.

 

מסלולים ולוחות זמנים

בתום הגיוס הראשוני של המשאבים הנדרשים למיזם, נתחיל לרשום חברים ונשיק את המסלול הראשון של שבוס. ההסעה תיסע מפסגת זאב, דרך מרכז העיר ועד גילה ותעבור בשכונות תלפיות, המושבה הגרמנית ומוסררה, בנקודות איסוף נוחות. בהמשך ובהתאם למשאבים נשמח להוסיף מסלולים נוספים. תחילה הסעת החברים תפעל בימי שישי בערב בשעות 20:00 - 01:00, בתדירות של פעם בשעה לפחות (תלוי בסכום שנגייס!). המסלולים ולוחות הזמנים עשויים להשתנות ולהתרחב בהתאם לרצון החברים והחלטות האגודה השיתופית.

רוצים עוד מסלולים, זמנים שונים או תדירות יותר טובה? ספרו לנו והצטרפו לפרוייקט כדי לקדם את המסלול הבא!

לאן ילך הסכום שנגייס?

כדי שנוכל לנוע בחופשיות וכדי שנוכל להניע את גלגלי שבוס אנחנו צרכים את תמיכתכם. הכסף שנגייס יוקדש להפעלת ההסעות של שבוס. אנחנו צרכים כמה שיותר כסף וכמה שיותר חברים באגודה כדי לממן מראש את החודשים הראשונים של שבוס, כולל תשלום לחברת ההסעות, החזקת האתר, פרסום ועוד.  אחרי שנתניע, השתתפות החברים בהוצאות האגודה יספיקו כדי להחזיק את המשך ההפעלה. מה שמפריד בינינו לבין תחבורה שיתופית, נגישה וזולה בשבת הוא התמיכה שלך

 

תודות

צוות האגודה לתחבורה שיתופית בירושלים מבקש להודות מעומק הלב לכל מי שתרם מזמנו, כישרונו ומרצו כדי ששבוס יצא לפועל:
אבי אלבז (אולפן הקלטות, תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים), שמיר אלבז (ייעוץ לגבי עריכת הווידיאו), גיתית בועזסון (ייעוץ), רעיא ברנאל (תופים), אהרוני בן ארי (ייעוץ), אילן בריידמן (הקלטות, גיטרה, גיטרה בס), מתן גובר (בניית אתר האינטרנט), סתיו גולדברג (פסנתר), טל גמליאלי (קונטרבס), רועי גרופי, שירי דה-שליט, ענת הוכברג (הדרכה קולית וסיוע באולפן), מיכה הנדלר  (ייעוץ מוסיקלי), ניר וינשטיין (ייעוץ מוסיקלי), נטליה וייראל (הדרכה קולית), אלי זהבי (הקלטות ומיקס, הצוללת הצהובה), ניר יסעור, טליה ישי, הלי לביא, ורד ליון-ירושלמי (ייעוץ תקשורתי), אלעד ליפשיץ (עיצוב אתר האינטרנט), ירון מוהר (מיקס, הצוללת הצהובה), יערה מוקדי רייס (נבל ושירה), זוהר מוקדי עמר (סקסופון וטנור), ראובן מילון (צילום סטילס), רחל סגמן (שירה), עידן סוכולובסקי (ייעוץ מוסיקלי), ענת סולוביוב (שירה), עו"ד יפעת סולל  - יו"ר ברית הקואופרטיבים לצדק חברתי, כלכלי וסביבתי (ייעוץ משפטי וארגוני), צוף פילוסוף (ייעוץ מוסיקלי), נעמה פלד, יוליה פלדמן (ייעוץ מוסיקלי), אודי קצמן (צילום ובימוי), עו"ד אורי רגב, אוהד רצאבי (שירה) ועידו שקדי - פנדורה הפקות (עריכת וידאו). תודה מיוחדת לשלומית רז, שדרבנה את כולנו לפעול.
הקואופרטיב הוקם בסיוע ברית הקואופרטיבים לצדק חברתי, כלכל וסביבתי.

תודה רבה לפסלים שתרמו מיצירותיהם לטובת הפרויקט! דנה בן צור, ראובן שרף, ימינה ברנס, דורית רותם, פרופסור דן מלר, אביבה ברגר, מיכל רכטמן ומלכה גולדמן.

 

מי אנחנו?

אנחנו קבוצה של פעילים חברתיים ירושלמים שרוצים שכל מי שגר בעיר או מבקר בה יוכל לבלות בה גם בשבת. הקמנו אגודה שיתופית (קואופרטיב) שמציעה לחבריה תחבורה פרטית במחירים הוגנים.

אנחנו פפה אללו, דניאל דה-שליט, עופר ולודבסקי, לורה ורטון, חובב ינאי, תמר מוקדי, מאיר נאור, דורית רותם, מוסי רז, שלומית רז וצפירה שטרן. כולנו חברי הנהלת האגודה. הצטרפו אלינו!

 

רוצה לדעת עוד?

האתר שלנו: www.shabus.co.il

חפשו אותנו בפייסבוק: www.facebook.com/shabus.jer

צרו קשר: shabus.jer@gmail.com

 

התשורות ניתנות למימוש בישראל. תשורות שכוללות משלוח בדואר ניתן לשלוח לחו"ל בכפוף לתשלום דמי המשלוח ע"י התומך/ת.

 

לאתר YMCA (כולל את תכנית השיעורים בחדר הכושר)

לאתר הפועל קטמון ירושלים (כולל את לו"ז המשחקים)

 

רוצה פסל? בקישור הזה תוכלו לקשר בין פסל לבין האמן/ית כדי לבחור במדרגה הנכונה.

 

 

תומך הספרים של Uligo:

תודה!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.