כל הפרויקטים
החולד הקטן
הפרויקט של
יעל נחשון לוין
הצגת ילדים מקורית ע"פ הספר - 'על חולד קטן שרצה לדעת מי עשה לו על הראש' מלאה בשירים, ריקודים וצחוק!
105%
62,750
מתוך 60,000
0
נותרו
156
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 20/03/2015

 

 

פרימיירה - במוזיאון תל אביב

 

30.3 בשעה 17:30

אנחנו חבורה נרגשת של יוצרים ומבצעים ולא פחות חשוב - הורים לילדים. בימים אלה אנו עמלים על הצגה מוסיקלית חדשה ומקורית בהשראת סיפור הילדים המפורסם "על חולד קטן שרצה לדעת מי עשה לו על הראש" שנכתב במקור בגרמנית מאת ורנר הולצוואת ותורגם לעברית ע"י עטרה אופק. ותורגם לעוד עשרות שפות ברחבי העולם.

חולד קטן מציץ בוקר אחד מפתח מחילתו ובאותה השנייה בדיוק מישהו עשה לו על הראש. החולד הקטן יוצא למסע חיפושים אחר בעל השלל, כאשר כל חיה שהוא פוגש בדרכו מראה לו איך היא עצמה עושה.

המחזה מיועד לילדים ולמבוגרים כאחד ונוגע באחד הנושאים שהכי מעסיקים ילדים בצורה עדינה ומצחיקה, תוך שילוב דיאלוגים שנונים עם קטעי סלפסטיק, שירה ותנועה. 

 

 

למה אנחנו פונים אליכם דרך headstart?

headstart מעניק הזדמנות לציבור להשתתף במעשה אמנות עוד בשלביו המוקדמים וכך בעצם נוצרת קהילה סביב יצירת אמנות מסויימת. ההזדמנות הזאת מחברת בין הקהל לתהליך היצירה ולמעשה, מאפשרת אותו.

להעלות הצגה איכותית שאינה מתפשרת על תכנים ועל סגנון עולה הרבה מאד כסף. לצערנו תמיכה של גופים ציבוריים בהפקות עצמאיות כמעט ואינה קיימת. מפתיע לגלות איזה ערב רב של דברים דרושים לבניית הצגה. וכל דבר ודבר עולה לא מעט כסף: תפאורה, תלבושות, תאורה, שחקנים, יוצרים, גרפיקה, שיווק, זכויות יוצרים, פרסום ועוד ועוד. כדי להצליח לבנות הפקה איכותית שמכבדת את קהל הילדים ואותנו כיוצרים – אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק עוד בשלב הבנייה של ההצגה. בעזרת רכישת הכרטיסים המוקדמת שלכם, נוכל להשלים את המשימה בהצלחה וללא פשרות אמנותיות. מלבד לכרטיסים, מוצעות עוד מיני תשורות מגניבות ושוות. 

 

 

על ההצגה

בהשראת ספר הילדים הפופולרי "על חולד קטן שרצה לדעת מי עשה לו על הראש" מאת ורנר הולצווארת, כתבנו מחזה חדש, מקורי, מוסיקלי, ובימים אלה אנו בעיצומו של תהליך חזרות לקראת הצגת הבכורה שתתקיים במוזיאון ת"א ב-30.3.

 

בהצגה יפגשו הילדים בחולד קטן שנדרש לצאת בוקר אחד מביתו החמים למסע מפתיע. במסעו הוא פוגש חיות שונות ומשונות – סוס שפשט את הרגל, שפן שרוצה להיות ארנב, צמד זבובים סיאמיים, פרה שלא זוכרת מי היא ועוד מבחר של טיפוסים ססגוניים. מלבד ההכרות עם כל חיה, לומד החולד  גם איך כל אחת עושה – על הגללים של הסוס, השפריץ של היונה, הכדורים שיורה השפן, השלולית של הפרה ועוד. התפקוד הטבעי והפשוט שמשותף לכולנו – בני אדם וחיות – זוכה בהצגה שלנו לזרקור מיוחד, משעשע, מסקרן ומצחיק מתוך אמונה בצורך לשבור את הטאבו סביב נושא שבאופן טבעי מעסיק מאד ילדים, ומתוך תפיסה שדווקא ההשתקה סביבו - ההסתכלות עליו כדבר מביך  – נוגדת את התפתחותם הטבעית, התמימה והנכונה של ילדים.

ההצגה מיועדת לילדים בגילאי 3-12 אך אנחנו משוכנעים שייהנו ממנה ילדים ומבוגרים בכל גיל. אותנו, על כל פנים, ההצגה לא מפסיקה להצחיק, והחולד הקטן והנרגן שמסתובב לו עם "חרקוק" על הראש ומחפש את האחראי למעשה, הופך את תהליך החזרות שלנו למענג במיוחד. 

 

 

העוסקים במלאכה

אהרון לוין - מחזאי ובמאי

ירון אדלשטיין – מחזאי ובמאי

יעל נחשון לוין – מפיקה

איתמר גרוס - מלחין, פסנתרן ובתפקיד הזבוב

הדס זרח - עיצוב תפאורה ותלבושות

אריאל וולףכוריאוגרפיה

דניאל סבגבתפקיד החולד הקטן

איציק לילך - בתפקיד החיות השונות

ירדן לויתן - בתפקיד המספרת

נדיה מלמד - עוזרת במאי

גל נחשון - רשתות חברתיות

שלום נחשון - צלם וחכם בלילה

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.