כל הפרויקטים
Stamp Code - בולקוד
הפרויקט של
stamp code - בולקוד
סטארט אפ חדשני בפיתוח תלמידי תיכון, המפותח במסגרת תחרות החדשנות הבינלאומית והיוקרתית Conard Spirit of Innovation Challenge.
101%
3,020
מתוך 3,000
0
נותרו
22
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/11/2014

בואו לתמוך בנו!

אנחנו קבוצת בני נוער עם רעיון מהפכני שעשוי לגרום לעולם להיות בטוח יותר ויעיל יותר. 
חברי הקבוצה:

דביר בן ישרתלמיד כיתה י' הלומד בביה"ס יבנה בחיפה, וחבר בתכנית "מדעני וממציאי העתיד" בטכניון.

עידו מועלם- תלמיד כיתה י' הלומד בביה"ס "דנציגר" בקרית שמונה, וחבר בתכנית "מדעני וממציאי העתיד" בטכניון. מתנדב באגודה הישראלית לאסטרונומיה.


בן נתנאל- ממפתחי לווין התלמידים הראשון בארץ - דוכיפת 1, עובד בצוות החינוך שלSpaceIL, ובמצפה הכוכבים בגבעתיים של האגודה הישראלית לאסטרונומיה.

אנו משתתפים בתחרות היוקרתית והבינלאומית Conrad Spirit of Innovation Challenge המעודדת יזמות בקרב בני נוער, ובה אנו מייצגים את ישראל עם הרעיון שלנו.

בכדי להשתתף בתחרות ולייצג את ישראל בכבוד, אנו נדרשים לתמיכה כספית בכדי לממן את ההוצאות שהתחרות דורשת מאתנו: כניסה לתחרות, שיווק הרעיון, בניית תכנית עסקית ובניית האב - טיפוס.

אנחנו זקוקים לעזרתכם להגשמת הפרויקט!

מהי התחרות Conrad Spirit of Innovation Challenge?

לאחרונה מתעורר בקרב בני הנוער בעולם ובפרט בישראל "חוש היזמות". יותר ויותר בני נוער בשנות התיכון שלהם מפתחים רעיונות מקוריים וחדשניים, התורמים לעולם במגוון תחומים. התחרות Conrad Spirit of Innovation Challenge מהווה מקפצה לבני נוער כאלה.
במסגרת התחרות, קבוצות של בני נוער בטווח הגילאים 13-18 מפתחים רעיון העוזר לעולם באחת מבין 4 קטגוריות עיקריות, הקטגוריה שלנו הינה
 טכנולוגיות סייבר וביטחון (Cyber Technology and Security)
בשלב הבא עלינו לפתח תכנית עסקית, ובשלב הסופי להכין אב - טיפוס של הפרויקט.

על מנת לעבור את השלבים בהצלחה, עלינו לממן את הוצאות המיזם. כאן אתם נכנסים לתמונה! עזרו לנו להגשים את הרעיון ולייצג את ישראל בכבוד בתחרות!

על הפרויקט

העולם משתנה, ובעיות רבות צצות בכל יום ויום...
כדי להתמודד עם חלקן יש צורך לפתח טכנולוגיות חדשות, וכדי לפתור אחרות כל מה שצריך הוא לקשר בין טכנולוגיות קיימות!

כיום, עולם הדואר נשאר כפי שהיה לפני עשרות ואף מאות שנים. תחום זה לא הכניס חידושים רבים אליו מאז המצאתו וישנן בעיות רבות בו שעדיין לא נפתרו!

חלק מהבעיות הגדולות כיום עם הדואר העכשווי הן:

- בולי הדואר, חתיכות נייר שנותנות הרשאה לשליחת דואר. מדי יום נשלחים בעולם מיליארדי דברי דואר כגון מכתבים, הזמנות מאתרים ברשת וכדו'. בול דואר ממוצע שוקל מספר עשיריות הגרם. חישוב פשוט יביא אותנו להבנה כי בכל יום בעולם מתבזבזים מאות טונים של נייר בעולם. כיוון שטון נייר אחד מופק כתוצאה מכריתה של 10-20 עצים, נבין כי אנו יכולים למנוע כריתה של אלפי עצים ביום!

כיום, ישנן מספר מדינות בהן בול הדואר ב"דואר רשום" לעיתים מומר לחותמת- אך ישנן עדיין מדינות רבות בעולם שצריך לעבור בהן תהליך רגולציה שכזה. בנוסף, החותמת הרגילה- שמחליפה את בול הדואר עדיין לא פותרת לנו את הבעיות הנוספות.

- ישנם מכתבים רבים שלא מגיעים ליעדם בגלל טעויות אנוש, בזכות הבול-קוד והמכונות שיתלוו אליו נצליח להוריד אחוז נכבד מהטעויות המתרחשות בדואר.

- כיום לא מתבצע מעקב סדיר של רשויות הדואר בעולם אחר המכתבים שעוברים ממקום למקום. באמצעות הבול-קוד, נוכל לפקח על הדואר באופן ממוחשב בצורה קלה הרבה יותר. בנוסף, נאפשר לשולחי הדואר לעקוב אחר המכתבים שלהם.

- ישנן מחאות רבות של עובדי דואר בארץ, הדבר משבית את השירותים ההכרחיים לתושבים שצריכים אותם. באמצעות המיזם שלנו, נוכל להפחית את כמות המחאות הללו ולאפשר עבודה סדירה גם כאשר עובדי הדואר שובתים.

-זוכרים את מתקפת מכתבי האנתרקס?

ב-2001 נשלחו כמה מכתבים אנונימיים שהכילו נבגי גחלת למשרדי תקשורת וסנאטורים אמריקנים, דבר שגרם למוות של 5 אנשים והדבקה של 17 אנשים בחיידק.

--ארצות הברית הציעה מעל 2.5 מיליון דולר למי שיביא לרמז כלשהו למציאת השולחים--

באמצעות הבול - קוד מקרים כאלו לא יחזרו על עצמם! ע"י המעקב הקפדני אחר שליחת המכתבים, ויכולת הזיהוי המחמירה של השולח של הרעיון שלנו, נמנע ממקרים כאלה להתרחש.בשביל לפתור את הבעיות האלו אנחנו כאן!


אז מה הרעיון שלנו?

הופכים את כל הבולים לקודים! מה זאת אומרת?

1. לקוחות הדואר יצטרכו ליצור משתמש באופן חד פעמי באתר רשות הדואר של המדינה שלהם.

2. כאשר האזרח ירצה לשלוח מכתב / דבר דואר מסוים, הוא יוכל ללכת למכונות ההדפסה שימצאו בסמוך לסניפי הדואר (ויעבדו גם כאשר סניפי הדואר יהיו סגורים), ולהקיש את פרטי החשבון שלו, ופרטי הנמען.

רצף הפעולות האלה הוא זריז מאוד, גם לעצלנים ביותר. חווית המשתמש אינה נפגעת, ואף משתפרת- כיום אדם הרוצה לשלוח דואר צריך לחכות זמן רב בתור עד שהפקיד מקבל אותו.

3. המכונה תפיק קוד המכיל את פרטי השולח, ופרטי הנמען.

אין אפשרות לחקות את הקוד המופק, במאגרי הדואר האלקטרונים יש את פרטי השולח, הנמען ותאריך הפקת הקוד. כל ניסיון לחקותו יכשל.

4. לאחר ששולח דבר הדואר יעביר את כרטיס האשראי, המכונה תחתים את מה שירצה לשלוח בקוד שהופק מקודם (ללא שימוש בבולים!).

5. משלשלים את המכתב / החבילה לתיבת אחסון מיוחדת שתיפתח בעת פתיחת הסניף.

כאשר ברשות סניף הדואר יהיו מכתבים עם הקודים המיוחדים שלנו, הם יוכלו לבדוק האם לאדם יש רקע פלילי- לסמן מכתב כחשוד. בנוסף ויותר חשוב, תהיינה מכונות גם למיון הדואר. כל מה שנצטרך הוא שעובד הדואר יכניס את אסופת המכתבים למכונה שתמיין לאן כל מכתב צריך להישלח. בכך נמנע טעויות אנוש ונקצר את זמן העבודה משמעותית!

תשורות-
חולצה-

כובע-

תודה מיוחדת לרועי צזנה שליווה אותנו מההתחלה, ותמך בכל הזמן הזה

 עשו לנו לייק בפייסבוק:   https://www.facebook.com/QRstampcode

         שלחו לנו מייל:                 saic.stampcode@gmail.com

האתר הרשמי של התחרות:    http://www.conradchallenge.org

תוכנית מדעני וממציאי העתידhttp://www.noar.technion.ac.il/index.php?option=com_content&view=article&id=193&Itemid=191

נשמח לתמיכתכם!!!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.