כל הפרויקטים
מגלשות - סרט סטודנטים קצר
הפרויקט של
מיכל זכריה
מפגש לילי טעון בין ילדה אחת נעדרת לבין השוטרת שמוצאת אותה, כשמעל ראשן מרחף מקומן בעולם כנשים. מכאן מתחיל הסרט הקצר שלי.
117%
23,495
מתוך 20,000
0
נותרו
92
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/10/2014

מהו הרגע בו את חוצה את הגבול שבין להיות ילדה

שרגילה ששומרים עליה, לבין להיות הילדה ששומרת על 

כולם? 

.

מפה מתחיל הסרט הקצר שלי "מגלשות".

מי אני? קוראים לי מיכל ואני סטודנטית בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת לימודיי הייתי המפיקה בפועל של סרט הסטודנטים הקצר "פריז על המים", סרט שזכה בחודש יוני האחרון בפרס האוסקר של האקדמיה האמריקאית וכיום מועמד לפרס אופיר בתחרות הסרט הקצר העלילתי הטוב ביותר.

בימים אלה אני עובדת על סרט קצר המבוסס על חוויות שחוויתי במהלך שירותי הצבאי. את אותן החוויות הרכבתי לכדי סיפור קטן ואישי שמבקש לטפל בנושאים חברתיים מהותיים כשהראשי שבהם הוא האופן בו נשים נתפסות ותופסות את עצמן. 

התסריט כבר נכתב, השחקנים כבר לוהקו ואנשי הצוות כבר גוייסו. מה שבאמת חסר לנו בכדי להשלים את הפרוייקט החשוב הזה על הצד הטוב ביותר הוא היכולת הכלכלית להפיק אותו.

הצוות, השחקנים ואני מחכים בציפיה גדולה לרגע בו נוכל להפיח חיים בסיפור הזה. אנחנו זקוקים לעזרתכם בגיוס תקציב הסרט ומבטיחים לתת תמורה שוות ערך מצידנו על כל תרומה מצדכם או במילים אחרות, לשלם בזהב על זהב! בדיוק לשם כך הכנו לכם מבחר תשורות מדליקות, עם המון אהבה ותשומת לב. 

הקולנוע הוא המקום בו אנשים שונים יכולים לעשות את הדבר הקטן בו הם טובים וביחד, להוליד דבר גדול ויוצא דופן. וכך גם פרוייקט הגיוס הזה.

בכדי להפוך דבר לאפשרי, כל מה שצריך 

הוא קומץ אנשים שיאמינו בו.

אני מאמינה באנשים ויותר מכל,

מאמינה שהכל אפשרי.

אני מזמינה אתכם להאמין ביחד איתי.

________________________________________________________________________

שתי שחקניות צעירות ומוכשרות להפליא נבחרו 

להוביל את הסרט הזה.

את דמותה של השוטרת תגלם חן אמסלם, כוכבת סדרת הטלוויזיה "זגורי אימפריה". חן היא שחקנית קשובה, מלאת אמביציה, תבונה ונכונות שמעניקה לי, כבמאית הסרט, בטחון רב בבחירה שעשיתי. את דמותה של הילדה, תגלם נועה קאשי, שאולי מוכרת לכם מתוכנית הילדים "המופע של שביט ונטורה". נועה היא ילדה רגישה, מבריקה ומעוררת התפעלות ביחס לגילה הצעיר ובכלל כאדם. אני מאמינה בשתיהן ומחכה בקוצר רוח לרגע בו השתיים יקחו את הסיפור לידיים שלהן וימלאו אותו בקסם.

(מימין לשמאל, השחקניות נועה קאשי וחן אמסלם)

יעל היא שוטרת צעירה הנשלחת ביחד עם יחידתה, הכוללת גברים בלבד, לאתר ילדה נעדרת בפארק השעשועים המקומי. יעל חדורת מוטיבציה ומשתוקקת להשתתף בחיפושים אך הקצין שלה, שבתאי, מעדיף לייעד אותה למשהו קצת פחות מבצעי ש"יותר מתאים" למידותיה הנשיות.

וכך היא מוצאת את עצמה, על אף התשוקה העזה שלה לעבודת המשטרה, מחלקת סנדוויצ'ים לשוטרים האחרים. 

מתוך סביבתה הגברית העויינת, כמו גם בזכות רגישותה הרבה של יעל, היא מצליחה למצוא את דרכה אל הילדה הקטנה והמפוחדת שלא מוכנה לצאת מהמחבוא. 

תוך מפגש לא פשוט בין השתיים, כאשר מכנהו המשותף

הוא היותן נשים, יצליחו שתיהן לקבל את עצמן וימצאו יחדיו את

הדרך ואת התנאים בהם יסכימו לצאת מהמחבוא.

למה הסרט כל כך משמעותי בשבילי?  הסרט מקנה לי את הזכות להתמודד עם נושאים עליהם ובהם אני מתקשה לעסוק בחיי. 

הנושא שמוביל את הסרט הוא ההתמודדות עם להיות אישה. אפשר לומר שזה עניין שמעסיק אותי כמעט מאז שאני זוכרת את עצמי וזה הרבה יותר רחב ומורכב מההיבט הפיזי שיש בנשיות. חוויות רבות שעברתי בחיי גרמו לי לפחד מכך שאני אישה ולא לקבל זאת. היו גם כמה תחנות אחרות במסלול חיי שעשו בדיוק את ההפך, חוויות שחיזקו אותי ועזרו לי להרגיש שלמה וגאה. זוהי זכות להתעסק בנושא כה מורכב ביצירה פרי עטי ואני נרגשת שעומדת בפניי ההזדמנות לעשות זאת.

פן נוסף שהולך להיות בלתי נפרד מהסרט הוא הייצוגים המזרחיים שבו. הרבה מאד שנים מצאתי את עצמי מנסה לטשטש חלק גדול מהזהות האתנית שלי כי חששתי לקחת את הסיכון של לא להיות שייכת. היום אני שלמה עם המוצא שלי, אני יודעת שהוא לא הופך אותי לפחות שווה מאחרים שמוצאם שונה משלי ואני גאה בו ובמשפחה המדהימה שלי. אנשים נמדדים במעשים שלהם ולא בשום דבר אחר.

אני רואה חשיבות עליונה בהעלאת נושאים אלה אל סדר היום

כי בעיות לא יפתרו אם לא נדבר עליהן ועוולות לא יעלמו אם

נטאטא אותן מתחת לשטיח.

________________________________________________________________________

נשמח מאד אם תראו לנכון להצטרף אלינו
ולקחת חלק בפרוייקט החשוב הזה,
הוא צריך את העזרה שלכם.

(השחקניות המוכשרות שלי ואני)

תודה רבה!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.