כל הפרויקטים
צעיר טוב
הפרויקט של
איתי מורג
בפלוגה צבאית, רחוקה מכל דמיון, הותיקים מעבידים את הצעירים. חייל צעיר, מנסה בכל דרך אפשרית.. להיות ותיק.
101%
30,220
מתוך 30,000
0
נותרו
48
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 15/03/2015

 

"צעיר טוב" סרט הגמר שלי בכיכובם של אימרי ביטוןגל אמיתיגדי דורפמןזהר לוגסי וקותי סבג, את התסריט כתבתי יחד עם התסריטאי אלחנן לזרוס המבוסס על "חוויית" השירות הצבאי שלנו בתור צנפים (צנחנים) יוצאי פלוגות המסייעת. "צעיר טוב" סרט קצר המציג נקודת מבט סוריאליסטית על מלחמות הפז"מ של הלוחמים המשרתים בפלוגות אלו. אני, צוות ההפקה והיוצרים קוראים לכם להשתתף ולקחת חלק מהותי ביצירה קולנועית יחודית ובועטת. 

 

 

מה זה מלחמות הפז"מ? אז ככה.. לאחר טירונות ארוכה, אימון מתקדם ואין ספור סיבובי פוזה כושלים בקניון. החיילים הצעירים, שמסיימים מסלול בדרך להיות לוחמים מן המניין מגיעים לפלוגות הותיקות. הצעירים, הצ'ונגים, הפונגים או איך שלא תקראו להם נכנסים למעין "משחק" הזוי ומופרך שבו למעשה הם תופסים את כל עבודות הרס"ר בפלוגה אם זה תורנויות, שמירות, פריקות, העמסות, נקיונות, שטיפות ומה לא.. העיקר שלא ינוחו לרגע. כי צעיר טוב זה צעיר שטוחן!

לאחר לילות כימים וימים כלילות בשירות החיילים הותיקים, מגיע הרגע הגדול אליו חיכו הצעירים - טקס הותיקות. הותיקים תופסים את החיילים הצעירים שהוכיחו את עצמם בתור צעירים טובים ומכתירים אותם בתור ותיקים בפלוגה, ולמעשה פוטרים אותם מכל העבודות הסיזיפיות של תחזוקת המוצב. מטרתו של כל חייל צעיר המשרת בפלוגות אלו הוא להיות ותיק.. לא משנה מה המחיר.

 

 

אז על מה הסרט? שכטר, הלא הוא "רמבו" צעיר טוב שעושה את עבודתו ללא דופי, מרגיש כי עמד במשימתו בתור צעיר טוב וכי הוותיקות שלו קרובה מתמיד. אך כאשר מגיעה כביכול שעתו של שכטר לקבל את תואר הותיקות הנכסף, הוא מקופח, ומגלה כי הותיקות שלו מוענקת ללא אחר מלוי, חברו למחלקה של שכטר.

כעוס ואכול קנאה מכך שלוי ותיק והוא לא, שכטר לא מוותר וחוזר שוב שוב לשטיפת הכלים כדי לזכות בכבודו האבוד ולהוכיח את זכאותו לתואר "ותיק". במהלך הלילה שכטר עובר מסכת התעללויות ספק מציאותית ספק פרי דמיונו של חייל תשוש, שהקנאה בחברו והאובססיה לזכויותיו הטבעיות לא נותנות לו מנוח.

בסופו של הלילה שכטר מוכיח שיעשה הכל כדי להיות חייל ותיק.

הסרט אמנם כבר הצליח לאסוף קצת אבק כוכבים, מצ"ב כתבה שפורסמה לאחרונה במאקו. אבל ללא התמיכה שלכם חברים לא נוכל לסיים את הסרט! אתם הכוח שיכול להביא אותנו לקו הסיום. אז אם אתם רוצים להיות חלק ממשהו חדש, פורץ דרך ביציריה מקורית ישראלית שימו את הכסף על "צעיר טוב", ובואו לקחת חלק בהפקה שלנו. 

 

תודה רבה!

 

כתבה אודות הסרט העתיד לצאת מ-MAKO ניתן לקרוא כאן !  

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.