כל הפרויקטים
אלבום מחווה לאליוט סמית'
הפרויקט של
ערן גלובוס
See you in Heaven - אלבום מחווה ישראלי לאליוט סמית' ז״ל, בהשתתפות 22 מוזיקאים ישראלים מוכשרים. אנחנו זקוקים לכם כדי להשלים את האלבום!
101%
5,038
מתוך 4,968
0
נותרו
73
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 09/06/2014

* ממש לא רצינו לצלם קליפ

היי, אני ערן ואני העורך של מגזין Andy Was Wrong. וידוי: אין לי חיים. סיבה: אני מפיק אלבום מחווה לאליוט סמית’. זאת גם הסיבה שאני כותב פה: אנחנו זקוקים לכם כדי להשלים את האלבום הזה.

למי שלא מכיר, אליוט סמית' היה זמר ויוצר שפעל בשנות התשעים עד תחילת שנות האלפיים בארה"ב, הוא יצר מוזיקת לו-פיי והקליט שירים אישיים מאד על אהבה, שברון לב, בדידות וחוסר מיצוי עצמי. סמית' הושפע מאד מיוצרים כמו ניק דרייק, בוב דילן, ביג סטאר ואלביס קוסטלו. הוא התאפיין בקול שברירי ועדין וניגן בכל הכלים באלבומיו. בשנת 2003, אחרי דיכאונות רבים והתמכרויות לסמים ולאלכוהול, שם קץ לחייו.

ביולי הקרוב ימלאו 20 שנה לאלבום הבכורה של אליוט סמית, Roman Candle. החלטנו (בהתחלה אני לבד, ואז עם רשימה הולכת וגדלה של שותפים מוכשרים) להפיק אלבום מחווה לאליוט. כזה שיוקיר את היצירה שלו ואת האיש, הצנוע והכואב. אלבום שיחגוג רפטואר שירים יפיפיים ויאפשר לנו לחשוף אותם לקהלים חדשים.

את האלבום אנחנו הולכים לתת חינם.

לכל מי שירצה לשמוע/להוריד, דרך האינטרנט. מעתה ועד עולם. אבל כדי לעשות את זה אנחנו צריכים את עזרתכם.

בשביל ליצור אלבום צריך כמה דברים. הראשון הוא אולפן. פניתי למכללת BPM, המכללה של תעשיית המוזיקה. מהר מאד נרקם שיתוף פעולה שמבוסס על אהבה משותפת ליצירה עצמאית. המכללה רתמה בחינם לפרויקט גם את אולפניה, בהם מרבית שירי האלבום מוקלטים, וגם את הבוגרים והסטודנטים הבאמת מוכשרים שלה - שעושים טכנאות ומיקס לרוב המוחלט של שירי הפרויקט.

בשלב הבא פניתי לכמה מהאמנים הישראלים האהובים עלי וסיפרתי להם על הפרויקט המתגבש. ההענות הייתה מדהימה. כל-כך מדהימה, שמה שתוכנן להיות אלבום קטן תפח ל-23 שירים - הפרויקט המוזיקלי הגדול ביותר שנעשה לאליוט סמית מעולם

וזאת רשימת המשתתפים:

אורי שדה - Son of Sam

אביה פרחי - Say Yes

Cannons - In The Lost And Found

JoovE - Roman Candle

דוד לביא - Angeles

חיה מילר והילה רוח - Needle In The Hay

טל פוגל - I Didn't Understand

יוני ליבנה - Miss Misery

יעל אייזנברג - Everything Reminds Me Of Her

מיקה שדה - Pretty (Ugly Before)

מירב שחם ויהוא ירון - Between The Bars

נאפולי - Waltz #1

נועה קורנברג - Going Nowhere

Noria - Twilight

נורי קורן - Somebody That I Used To Know

ניב אסט - Waltz #2

נעמה הכהן - Roman Candle

עידו מוסרי - Coast To Coast

צביקה פורס - Everything Means Nothing To Me

L.F.N.T - L.A

שי נובלמן - Ballad Of Big Nothing

שרית ברקן - Oh Well, O.K

ועוד הפתעה אחת שמוקדם מידי לחשוף :)

הרשימה הזאת מעבירה בי צמרמורת של התרגשות.

אז כאמור, טיפלנו בהכל - עטיפה, יח״צ, שיחות עם אנשים חשובים מחו״ל. חסר לנו רק דבר אחד אחר אחרון - מאסטרינג. מאסטרינג הוא תהליך טכני שעושה איש אולפן. אני לא מבין גדול בדברים האלה, אבל זהו תהליך שהופך את האלבום מאוסף רצועות אקראי עם סאונד שונה מאד למשהו אחיד, שנשמע כמו שאלבום אמור להישמע.

את המאסטרינג לאלבום יעשה טלי כ״ץ - האיש והאגדה. אחרי עמלות אחרי מדובר בדיוק ב4968 שקלים. וזהו - כל זה כל שחסר בשביל להפוך את האלבום הזה למציאות. סכום מעל זה יקל עלינו בהפצה לרדיו ובעיצוב, אבל נסתדר גם בלעדיהם. לעומת זאת, בלי המאסטרינג לא נוכל להוציא את See You In Heaven.

מדובר בכסף שאין לי. אני לא מוכן לבקש אותו ממכללת BPM - הם כבר עושים בפרויקט הזה מעל ומעבר. אני לא מוכן לבקש עזרה מהאמנים - שהתגייסו כולם בחינם, עשו חזרות, הקליטו דמואים, נכנסו לאולפנים להקליט וחלקם גם עושה בעצמו מיקס. 

אני פונה אליכם.

למי מכם שאוהב את אליוט, למי שאוהב את האמנים המשתתפים, למי שקורא/ת במגזין ויודע כמה השקעה ואהבה יש בו. כי כמו שכולם אמרו לי מהרגע הראשון - להפיק אלבום בישראל זאת התאבדות. אבל אנחנו מאמינים באלבום הזה, אז אנחנו עושים את זה בכל זאת.

ובעצם לכולם. לכל מי שאוהב מוזיקה טובה. עזרו לנו להוציא את האלבום הזה.

כמו שגיא חג'ג כתב ב״שירים משומשים״, אלבום שהיווה השראה גדולה לפרויקט הזה - אין לנו מה לתת. רק האזנה מוקדמת לשירי האלבום, האזנה מוקדמת לכל האלבום, וזהו. חוץ מזה - רק המון המון תודה, ואת הידיעה שאפשרתם לדבר המדהים הזה לקרות.

תודה רבה רבה מראש,

ערן, ילי, טל - וכל השותפים האחרים לפרויקט.