כל הפרויקטים
תערוכת "נמצא" וספר נלווה
הפרויקט של
ישראל רבינוביץ
בנובמבר 2014 אציג בבית האמנים בת"א את "נמצא", תערוכה מקיפה שתלווה בספר אמן. המיזם יכלול את תחומי יצירתי השונים ב30 השנה האחרונות.
105%
52,506
מתוך 50,000
0
נותרו
238
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 07/06/2014

בקשה לתמיכה בפרוייקט "נמצא"

שלום

שמי ישראל רבינוביץ (יליד ישראל, 1954). מזה למעלה משלושים שנה אני עוסק באמנות ובחינוך לאמנות במסגרות שונות. יצירתי האמנותית נוגעת בתחומים שונים: פיסול, מיצב, ציור, רישום, פעילויות אמנותיות-חברתיות, אוצרות ועוד. אני בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל (1981) ולימודי המשך באקדמיה לאמנות "בררה" במילנו, איטליה (87,89).

הצגתי מעבודותי בתערוכות רבות, יחיד וקבוצתיות, בארץ ובעולם. כחלק משמעותי בתפישת עולמי, אודות מקומי וקשרי כאדם וכאמן עם הקהילה בה אני חי, חשוב לי מאד להציג את עשייתי האמנותית בפני קהל רחב ככל האפשר, מתוך עולם האמנות ו"מחוצה" לו. לכן, אני שמח להציג בכל מקום אליו אני מוזמן, גם במרכזי תרבות ברחבי הארץ וגם בגלריות, מוזיאונים ואירועים בינלאומיים (הביאנלה לאמנות בסאו-פאולו, ברזיל. ושנחאי, סין).

על עבודתי

הזיכרון הנו "חומר גלם" הנוכח כהוויה בעבודתי האמנותית. רבדים של זיכרון: אישי, היסטורי, לאומי, חברתי, עובדתי או מומצא מהווים את הבסיס והמהות של יצירתי. "חומרי זיכרון" שונים משולבים בעבודותי לאורך השנים: טקסטים ממקורות שונים, ממצאים ארכיאולוגיים, "סובנירים" (מזכרות פולקלוריסטיות כגון "עבודות בצלאל"), כלי בית ועבודה טיפוסיים, חפצי פולחן דתי וחילוני ועוד. עשייתי האמנותית, שמשלבת בין חומרים אלו, הופכת את המכלול שנוצר לבסיס של דיון על מהות המקום, הזמן והאדם. כמו גם על תפקידיה ומקומה של היצירה האמנותית, על מרכיביה השונים, ביצירת הזיכרון האנושי בכלל וזיכרוני שלי בפרט.

"נמצא" - התערוכה והספר

בנובמבר 2014, אציג תערוכה מקיפה מעבודותי בבית האמנים בת"א. תערוכת "נמצא" תהא עבורי כעין אתנחתא קלה במהלך פעילותי האמנותית רבת השנים -  לעצור לרגע,  להתבונן מחדש,  לחוות שוב את רגעי הגילוי והעשייה,  לחגוג את יום הולדתי ה60,  לחלום..  ולהמשיך במשנה מרץ.

התערוכה תלווה בספר שבו יהא ייצוג לתעוד מסעי זה;  משעולי היצירה השונים בהם אני פוסע, מרחבי החוויה שנפרשים לפני והאופקים הרחוקים הנמצאים בין האיזמל והמכחול. דרך נפלאה ומרתקת שאותה אני רוצה לחלוק עמכם.

בקשה לתמיכה בפרוייקט "נמצא"

מיזם אישי זה, של הפקת תערוכת "נמצא" והספר הנלווה אליה, הנו (בהחלט "שאפתני") אך גם הגשמת משאת נפש מזה זמן רב ! פרוייקט רחב היקף שעלותו אמנם גבוהה (כ100,000 ש"ח) אך ערכו עבורי רב יותר. וכאן.. אני פונה אליכם חברותי וחברי על מנת לעזור לי להגשימו ולהביאו לידי מימוש. לשם כך, אזדקק לאהבתכם ותמיכתכם !! פנייתי זו אליכם הנה בגדר בקשה להיות שותפי במסע זה, במיזם "נמצא". ואף יותר מכך, אשמח לראותכם כשותפים פעילים בספר היצירה המתמשך שלי ..של ישראל.

אני נקרא על שם סבי, ישראל רבינוביץ, שנרצח בקרחת היער יחד עם רוב בני משפחתו ושאר תושבי העיירה מייטשעט שבפולין.  "נמצא" מוקדש להם ולמשפחתי.

ועל כך אני מודה לכם בכל לבי  

(מכתב בקשה זה נכתב בלשון זכר אך פונה באהבה לכולכן ולכולכם)

ניתן לראות מעבודותי בקבוצה ISRAEL RABINOVITZ ART    שבפייסבוק

https://www.facebook.com/groups/104665599582883/

כתובת לאינפורמציה נוספת : lacol-et@012.net.il

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.