כל הפרויקטים
ספר ביכורים לרועי חסן
הפרויקט של
הוצאת טנג'יר
ספר השירה הראשון של רועי חסן, מחבר "מדינת אשכנז", עומד לצאת בהוצאת טנג'יר. בואו להיות חלק מהפרויקט המרגש הזה!
140%
28,032
מתוך 20,000
0
נותרו
368
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/05/2014

יום אחד כשהייתי בכיתה ה', המחנכת ביקשה ממני שאגיד לאימי שתגיע מחר לבית הספר. אני זוכר שלמרות שידעתי שלא עשיתי שום דבר מיוחד, חששתי והתלבטתי אם להעביר לאימי את המסר ולבסוף עשיתי זאת. עד כאן זכרתי את המקרה הזה, אבל את השיחה שהתנהלה למחרת בחדר המורים, למרות שהייתי נוכח בה לא זכרתי ושמעתי מאמא שלי רק לפני כמה שנים.

למחרת אימי הגיעה לבית הספר והמורה סיפרה לה שהיא מזהה אצלי כישרון כתיבה וחושבת שכדאי מאד לפתח את זה. היא סיפרה לה על חוג כתיבה יוצרת בהרצליה, חוג מאד מומלץ ולא זול, אבל היא כבר לקחה צעד קדימה ודאגה שבית הספר יממן לי את החוג והוא לא יעלה לה שקל. אמא שלי נורא שמחה מההצעה, היא אמרה למורה שזה נשמע לה מעולה, "אבל איך הילד אמור להגיע להרצליה פעם בשבוע?". "פעמיים בשבוע", תיקנה אותה המורה, "ותצטרכי, את או בעלך, לקחת אותו". "הרצליה? אין חוג כזה כאן בחדרה?" שאלה אימי. "לא", ענתה המורה, "יש בתל אביב, אבל הרצליה קרובה יותר".

"שנים ארוכות ישב לי על הלב שבגלל שאבא שלך ואני עבדנו שישה ימים בשבוע, אולי מנעתי ממך לפתח כישרון שזיהו אצלך מגיל קטן, אבל בכל זאת, אל תשכח שרשמתי אותך לספרייה ודאגתי להחליף לך ספרים פעם בשבוע, ולפעמים פעמיים בשבוע", אמרה לי.

היום אמא שלי באה לבקר, יחד עם אחי, אחותי ובתה הקטנה והמקסימה. על השולחן בסלון היה מונח עותק העבודה של הספר שלי. אימי הרימה את העותק ושאלה בחצי חיוך: "כתבת על אמא שלך?"

"כן"

"מה כתבת עלי?"

"שלעולם לא אשכח לך שרשמת אותי לספרייה כשהייתי ילד"

"והשיר על סבתא בספר?"

"איזה? יש הרבה שירים על סבתא"

"זה עם הכפות תמרים מז'גורה"

"כן, גם זה"

"אולי באמת ניסע לז'גורה פעם להביא לסבתא תמרים?"

"בע"ה, אמא, בע"ה".

(צילום תמונה: גוני ריסקין

וידיאו: רפאל בלולו

תודה לרון כחלילי על העזרה)ספר השירה הראשון של רועי חסן, "הכלבים שנבחו בילדותנו היו חסומי פה", עומד לצאת בהוצאת טנג'יר. רועי חסן, בן 30, חדרתי מלידה ועד היום, עיתונאי, פובליציסט ופעיל חברתי, פירסם במהלך השנה החולפת את שיריו ב"הארץ" וב-ynet, והשתתף בערבי "ערס פואטיקה". שירו "מדינת אשכנז" עורר פולמוס עז מעל גבי "הארץ", וזכה לתגובות נסערות ונרגשות. את ספרו הראשון בחר רועי להוציא בהוצאת טנג'יר, הוצאה חדשה מבית היוצר של קפה גיברלטר ועמותת עמר"ם, המבקשת לקדם קולות מהפריפריה הגיאוגרפית והתרבותית של ישראל. אנחנו גאים מאוד להיות הבית של ספרו הראשון של רועי!


אם גם אתם רוצים להיות חלק מהפרויקט הזה, שמרגש מאוד את כולנו, אתם מוזמנים להצטרף אלינו.

-------------------------------------------------------------------------------------

**חברות וחברים! עשיתם את זה ובגדול!**

גייסנו את הסכום בזמן מדהים של שלושה ימים וחמש שניות בערך, אין ספק שהבנו את המסר ... משהו גדול קורה כאן ...250 ספרי שירה שנמכרו בשלושה ימים!

רק שתדעו, הקמפיין ממשיך, וחוץ מהספר המרגש של רועי, צוות טנג'יר כבר עובד על פרוייקטים נוספים. כל שקל נוסף הוא תמיכה במשורר ובפעילות שלנו, אז אנחנו ממש שמחים שבחרתם להיות חלק מהעשייה הזו, ונשמח שתמשיכו לספר עלינו לחברים שלכם.

אתם מרגשים!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.