כל הפרויקטים
מארדי והמסע לשם
הפרויקט של
יהונתן דיין
הוצאה לאור של הרומן "מארדי והמסע לשם" מאת הרמן מלוויל. הוצאת אינדיבוק. תרגום: יהונתן דיין
101%
30,367
מתוך 30,000
0
נותרו
221
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/04/2014

אהוי,  חברות וחברים, יורדי ספרות ויורדי ים

אנחנו - רון דהן, משורר, סופר ומייסד אינדיבוק והמתרגם יהונתן דיין - מזמינים אתכם להפלגה ספרותית בלתי נשכחת. לפני שכתב את מובי-דיק, יצא הרמן מלוויל למסע הכתיבה הבדיונית הראשון שלו. התוצאה היתה עלילת מסע ימית הנסחפת בין גלי הרפתקאות לבין מערבלות פילוסופיות ומעמקים אלגוריים. בקיצרו היה זה ניסוח ראשון של הספר שלימים יקבל את פניו של הליוויתן הלבן. היה זה מארדי והמסע לשם.

במשך שנה תירגם יהונתן את הרומן, וכעת אנו מעוניינים להוציאו לאור בעברית.

אנחנו פונים אליכם – קוראים, הרפתקנים, מלחים, פליטים ונוודים, אוהבי ספר, וחובבי מלוויל: תמכו בפרוייקט מארדי ועזרו לנו להוציאו לאור.

הספר המכיל כ- 450 עמודים של פואטיקה מלווילית משובחת בכריכה דקה, יודפס ב-500 עותקים בלבד, ויצא לאור בהפקת אינדיבוק – חנות הספרים העצמאית ברשת, בעריכת ארז שוויצר, העורך הראשי של האתר.

הכסף המגויס יוקדש במלואו להפקת הספר. לאחר גיוס הסכום, לא תצא מהדורת דפוס נוספת והרומן יהיה זמין אך ורק בגרסה הדיגיטלית באתר. ללא עזרתכם, לא נוכל להוציא את הספר לאור. והמסע, מה יהא עליו?

אז הצטרפו אלינו, איי מארדי ממתינים.

טעימה מהתרגום:

"יצאנו לדרך! נקבעו נתיבי המפרשים העליונים; העוגן מצופה האלמוגים מתנדנד מן החרטום, ושלושת המפרשים המלכותיים מתמלאים יחדיו במשבי הרוח המזנבת בעקבותינו אל הים, נובחת ככלב ציד. למטה נפרשות היריעות הנמוכות, ולמעלה, משני הצדדים, נמתחות בהמולה יריעות גרר רבות; עד שבדמות נץ נטוי כנפיים מצילים מפרשינו על הים, שעה שאנו מבקיעים דרכנו במימיו המלוחים."

(מארדי, מן הפתיחה)

עלינו:

רון דהן – סופר ומשורר, מייסד אתר אינדיבוק – חנות הספרים העצמאית ברשת השמה לה למטרה להחזיר את הסחר ההוגן בספרים למרכז הבמה.

יהונתן דיין – חוקר ספרות, מתרגם ועורך. מחבר הספר אקווה-פואטיקה; קריאה במובי-דיק. (רסלינג, 2012). תרגם את הספרים פרנסוס על גלגלים, חנות הספרים הרדופה והאדון שנפל לים. (זיקית, 2013).

ארז שווייצר – עורך ראשי בהוצאת אינדיבוק, מבקר, מתרגם ומוזיקאי. בעל טור הביקורת "דברים שבשירה" בעיתון הארץ, ומעורכי המעורר; כתב עת לספרות ואמנות.