כל הפרויקטים
מסיבת פרישה (אמאמיאלגיה)
הפרויקט של
Assaf Ehrenreich
האישה החזקה שהכרתי, יושבת עכשיו מול רשימת חלומות שתכננה לפנסיה. בנפשה מבקשת לטרוף את החיים אך גופה הכואב, זה שלא התרגלה אליו עדיין, מסרב.
101%
79,255
מתוך 78,800
0
נותרו
210
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 15/04/2014

Click here for English


הדף מציג פרוייקט הנמצא בהליך יצירה. 

זהו הסרט הדוקומנטרי הראשון שלי, אחרי שני סרטים עלילתיים באורך מלא ומספר סרטים קצרים שהוקרנו בהצלחה בסינמטקים ופסטיבלים בארץ ובעולם.

 

"מסיבת פרישה" (אמאמיאלגיה) הינו סרט אישי - משפחתי וחברתי.

תהליך הפרישה ממקום העבודה והמעבר לתקופה של גמלאות עלול להוות שינוי משמעותי בכל מישורי החיים – האישיים, משפחתיים, חברתיים, תעסוקתיים ולעיתים קרובות מאוד אף הבריאותיים.

מספר שבועות אחרי שפרשה ממקום עבודתה, עטופה בשמיכה של תשישות, חולשה וכאבי שרירים, שוכבת אמא בסלון הבית שהפך להיות מרכז עולמה. האישה החזקה שהכרתי, יושבת עכשיו מול רשימת חלומות שתכננה לפנסיה. בנפשה מבקשת לטרוף את החיים אך גופה, זה שלא התרגלה אליו עדיין, מסרב. 

לאחר עשרות בדיקות וחיפושים אחר מענה לכאביה, מגלה אמי שהיא חולה בפיברומיאלגיה - דאבת שרירים. אמי, מנהלת חינוך בדימוס, אישה שכל חייה הייתה מצליחנית, מקובלת ואהובה על משפחתה, ילדיה וחברותיה, מוצאת את עצמה מתמודדת עם מחלה מוזרה, בעלת תודעה ציבורית ורפואית לוקה בחסר, חשה כי היא מאבדת אט אט את השליטה על חייה.

כעת נמצא אבי לפני פרישה - עובדה אותה מדחיק מהחשש שיאבד את מקומו בעולם ויגווע יחד עם אמי. בעוד אמי מחכה לרגע שיהיה לצידה וייתן לה את תחושת הביטחון שכל-כך חסרה לה. החוטים העדינים המרכיבים את מערכת היחסים במשפחתי נחשפים בתקופה של הסתגלות לחיים חדשים לכולנו. 

במהלך השנתיים האחרונות אני עובד ללא לאות על פרויקט שאפתני - סרט דוקומנטרי אישי, משפחתי וחברתי באורך מלא המשקף מציאות של משפחות רבות בכל העולם. אני מקווה שבאמצעות הסרט, דרך סיפור אישי, תוכל החברה שלנו בין היתר לקבל מראה של התמודדות עם השלכות היציאה לפנסיה על חייהם של אנשים רבים ודרך הסיפור להכיר מקרוב גם את הפיברומיאלגיה, מחלה אשר אינה פוגעת בחולה בלבד אלא בכל המשפחה שלרוב אינה מבינה את מהות המחלה.

אתר הסרט:

http://www.retirementpartyfilm.com/

 

 

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.