פעולה קרקסית
הפרויקט של
מיכל ורועי פרמפשס
סדנאת ג'אגלינג אקטיביסטית ניידת מגייסת מימון לבניית משאית הקרקס שתביא אותה על ציודה לכל מקום בארץ
117%
38,350
מתוך 33,000
0
נותרו
119
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 12/03/2014

סדנת ג'אגלינג להעצמה, שמחה, ושינוי חברתי

שלום,

אנחנו פעולה קרקסית.

קבוצה אקטיביסטית שמעבירה סדנאות של ג'אגלינג ומיומניות קרקס. בימים אלה אנו מגייסים מימון כדי להשלים את בניית המשאית שאיתה נגיע לכל הארץ - ולשם כך אנחנו מבקשים את תמיכתכם.

"פעולה קרקסית" התחילה את דרכה לפני שלוש שנים כקבוצה אקטיביסטית. כיום אנו שואפים להתנהל כעסק חברתי בר קיימא, כך שהפעלות שאנו מעבירים בתשלום מאפשרות לנו להעביר בהתנדבות הפעלות באירועים שמקדמים דמוקרטיה, צדק חברתי, שוויון וזכויות אדם.

כל עזרה בפרוייקט המימון הזה יעזרו לנו להרחיב את הפעילות ההתנדבותית ולהביא שמחה ואור לעוד ועוד אנשים ומקומות.

בנוסף לתמיכה כספית, שבתמורה אליה נשמח לצ'פר אתכם במתנות שוות ביותר (לפי מדרגות התמיכה שמפורטות בצד שמאל של הדף הזה), זה יעזור מאד אם תפיצו את הדף הזה ודף הפייסבוק שלנו לחבריכם ומכריכם.

הנה חלק מהמתנות שהכנו למי שיתמכו בנו:

אנחנו בונים משאית-קראוון

בכדי להפוך את פעולה קרקסית למרכז חיינו ופעילותינו, ובכך לתת מענה לדרישה הגוברת. רכשנו משאית שתהיה ניידת קרקס, ובה נסתובב ברחבי הארץ על מנת להגיע למספר פעילויות בכל שבוע.

ניידות כזו תאפשר לנו להשתתף באירועים שונים, להפעיל חוגים קבועים וגם לערוך סדנאות, וכן להשתלב לתקופות קצרות בקהילות מבודדות. כמו כן, אורח חיים שכזה מצמצם משמעותית את ההוצאות השוטפות שלנו.

הנה מה שתעזרו לנו לבנות:

תמונות וחומרים נוספים

אתם מוזמנים לדף הפייסבוק שלנו כדי לעקוב אחרי פעילותנו השוטפת.

בין היתר תוכלו למצוא שם תמונות, כתבות, וטקסטים נוספים.

כתבו עלינו ב"הארץ" בעקבות השתתפותנו בפסטיגל של מאהל התקווה.

אסף כתב פוסט אישי על הפעולה הראשונה שלנו, ואפילו הופענו בערוץ 2

ניתן ליצור עמנו קשר בגוגל circusaction247@gmail.com ובפייסבוק


איך ג'אגלינג משתלב בפעילות לשינוי חברתי

במהלך שנות פעילותנו הבאנו את הסדנא שלנו לכנסים, לאירועים קהילתיים, להתבצרות בבתים של משפחות שאוימו בפינוי, להפגנות, למאהלי מחאה ולמאהלי אין ברירה. פעולה קרקסית מאפשרת לפעול לשינוי מתוך שמחה והעצמה. זוהי פעילות שכל אחד ואחת יכולים להיות שותפים בה - מכל גיל ומכל מצב בריאותי, כמעט. פעולה קרקסית מאפשרת לילדים להשתתף בפעילות לתיקון מצב בו הם והוריהם נמצאים בסיכון, ולקחת חלק באירועי מחאה שעד עכשיו לא הותאמו לצריכהם. פעמים רבות, ההפעלה של הילדים מאפשר לאמהות (במיוחד לאמהות יחידאיות) לקחת חלק באירוע הכללי.

המיומנויות הנרכשות בסדנא נשארות עם המשתתפים וחלקם יזכו בתחביב לכל החיים. תהליך הלמידה מפתח כישורים פיזיים ומנטלים כגון קאורדינציה, סיבולת, שיווי משקל, סבלנות, ריכוז, יכולות תקשורת, ועבודת צוות.

ג'אגלינג הוא פעילות לא תחרותית שמעודדת שיתוף פעולה, יצירתיות ותקשורת, שוברת הירארכיות ומתגברת על מחסומי שפה,תרבות וגיל. מלבד הפעילות עצמה, הקרנבליות הצבעונית של פעולה קרקסית תורמת לכיסוי התקשורתי של האירוע צילומים ססגוניים ופן שובה לב.

מה אנחנו מתכננים לעשות עם הכסף?

הסכום שאנו מגייסים בדף הזה ובעזרתכם הנדיבה מהווה רק חלק קטן מהעלות הכוללת של בניית הקרוואן הקרקסי, אך בלי החלק הזה לא נוכל להשלים את הפרוייקט ולצאת לדרך!
עד כה השקענו כ-100 אלף שקלים ברכישה של משאית ישנה של מרצדס, בשיפוץ שלה ובבניה של מחסן האביזרים וחדר הלינה בארגז שלה. את כל העבודה אנו מבצעים בעצמנו, ובעזרת חברים וקרובי משפחה מקצוענים בתחומם.

על מנת לצאת לדרך אנו זקוקים לפריטים הבאים:

  • מערכת חשמל סולארית שתוכל להטעין את גם את התאורה ומערכת ההגברה: 10 אלף ש"ח

  • מצברי גיבוי למערכת הסולארית: 10 אלף ש"ח

  • מערכת מים: מיכלים, משאבות, דוד שמש: 3,000 ש"ח

  • צבע בסיס, צבעי מתכת ולכה מיוחדת לכלי רכב, על מנת להפוך משאית ישנה של הובלות לקרון קרקסי מאוייר, צבעוני ושמח: 2,000 ש"ח

  • שינוי הרישוי של המשאית ל"משא מגורים", כולל אישור מהנדס רכב מורשה, בדיקה במכון התקנים, אגרות ועמלת תיווך: 8,000 ש"ח

אנחנו בטוחים שנצליח לגייס יותר מהיעד שהגדרנו כאן, של 33 אלף שקלים. במקרה זה כל הכסף הנוסף יעזור לנו להגדיל ולהעצים את הפעילות: להעסיק עוד ג'גלריות ולהטוטנים כמפעילים, להכין או לקנות עוד ציוד קרקס מקצועי, לשלם על דלק לנסיעות לקהילות מרוחקות בפריפריה ולעשות שם פעילויות חברתיות ללא תשלום.