כל הפרויקטים
טל אמיתי-לביא/"בנייה קלה
הפרויקט של
Tal Amitai-Lavi טל אמיתי-לביא
תערוכת יחיד +קטלוג DVD: סרטון דוקומנטרי המלווה את הפרויקט משלב העבודה בסטודיו ועד פתיחת התערוכה, גלריה שלוש, תל אביב.
101%
55,320
מתוך 55,000
0
נותרו
87
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 20/02/2014

התערוכה "בנייה קלה" שעתידה להיפתח בפברואר 2014 בגלריה שלוש בתל אביב,  והסרט הדוקומנטרי המלווה אותה, הם הגשמת חלום המלווה אותי בשנים האחרונות...

הפרוייקט שאפתני, רחב היקף ועלות הפקתו גבוהה. על מנת להוציאו לפועל אני זקוקה לתמיכתכם.

דימוי הבית

דימוי הבית שימש מאז ומתמיד מרכיב מרכזי ביצירה שלי. במציאות של ימינו אנחנו נחשפים שוב ושוב לתמונות מצמררות של מבנים שמאבדים ברגע את ייעודם והופכים לפסולת בניין ולאתרי אסון, כתוצאה מאסונות טבע, מלחמות או פיגועי טרור אימתניים. מראות אלה של מבנים הרוסים מהווים השראה לעבודות האמנות שלי ומקבלים ביטוי בעבודות במדיום הפיסול, ציור, רישום או מיצב.

.

   

.רחוב נהלל, חיפה, בניין שנפגע מטיל, מלחמת לבנון השנייה, 2006. צילום: לני משקובסקי

פגיעה ישירה, הבית ברחוב נהלל, חיפה, תרגום של הצילום לעבודת רישום חוטי תפירה על פרספקס   

מה בתערוכה?

במרכז התערוכה יעמוד מיצב פיסולי  המבוסס על אלמנטים אדריכליים בגודל טבעי שנבנו במיוחד לחלל הגלריה – שדירת עמודים (קולונדה) ודלת העשויים ממתיחת אלפי חוטי דיג שקופים ודקיקים. 

שדירת עמודים (הדמייה), 300*45*45 ס"מ

השימוש בחוטי דיג, בעלי הנוכחות העדינה והשברירית, מבטל את הפונקציונליות של האלמנטים האדריכליים ומדגישה את שבריריותם וארעיותם.

לצד הפסלים אציג בתערוכה רישום גדול ממדים המתאר בית שנפגע בסופת ההוריקן "קתרינה", אותה סופה שהחריבה את ניו אורלינס ב-2005. רישום זה בנוי מחוטי תפירה שחורים אותם אני מדביקה בתהליך איטי על גבי מצע פרספקס שקוף. בחירת הדימוי והשימוש בחוט מבקש לקרא תיגר על המשמעת הקפדנית של האדריכלות ולבטל לחלוטין את הפונקציה והייעוד של המבנים.

בית שנפגע מסופת ההוריקן "קתרינה", ניו אורלינס, 2005

***

אבי ז"ל היה קבלן-אדריכל וכילדה נהגתי לסייר איתו בין אתר בנייה אחד למשנהו. חוויית ילדות פיזית ורגשית זו, הפעילה את חושיי ונחקקה עמוק בתודעתי. נוף ילדותי צרוב במראות יציקות בטון חשופות, קורות עץ רעועות הנטועות על גבי רמפות בטון כמדרגות, חדרי מדרגות עירומים ממעקה, חול חשוף במקום רצפה, שלדי בניינים..זיכרונות וחוויות אלו חלחלו עמוק לתוך היצירה שלי.

אני מקדישה תערוכה זאת לאבי, שלימד אותי לחלום ולממש...

      Tal Amitai-Lavi www.talamitai-lavi.com  

facebook: https://www.facebook.com/tal.amitailavi      

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.