כל הפרויקטים
ההגרלה ביפו
הפרויקט של
סער סקלי
ההגרלה היא אירוע פרפורמנס המבויים בזמן אמת ובאופן אקראי על ידי מערכת ממוחשבת. אין צופים, רק משתתפים.
113%
11,325
מתוך 10,000
0
נותרו
119
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 18/11/2013

* ההגרלה שבסרטון מבויימת. בהגרלה האמיתית אין אמצעי תיעוד *

*

את יכולת ההשתנות הזאת, המחרידה קמעה, אני חב למוסד שאינו ידוע ברפובליקות אחרות, או שהוא פועל בהן בחשאי ובחוסר-שלמות - ההגרלה.

חורחה לואיס בורחס, "ההגרלה בבבל"

מה זה פה?!

ההגרלה היא פרוייקט פרפורמנס שהמצאנו בשנת 2009 בעקבות סיפור קצר של חורחה לואיס בורחס, ואנחנו ממשיכים לפתח מאז.

בכל הגרלה, המשתתפים נכנסים למשך כמה שעות לעולם שבו כל מה שקורה, כל מה שכולם עושים, מוגרל כל הזמן באופן אקראי בידי מחשב. 

התוצאה היא, מצד אחד, יצירת אומנות חד פעמית, שהצופים היחידים שלה הם המשתתפים בה; מצד שני, היא סוג חדש של מבנה חברתי, שמתנהל לפי חוקים שונים מאוד מאלו שאנחנו רגילים אליהם בחיי היומיום; מזוית שלישית, זה סוג של חוויה, צורה להיות נוכח/ת בעולם, שיכולה להיות מיוחדת וחדשה עבורך בכל מיני דרכים שקשה לנחש מראש.

ההגרלה ביפו היא סדרת הגרלות שייערכו בחלל ייחודי ביפו העתיקה בסוף השבוע של ה21-23 לנובמבר. כל הגרלה תימשך ארבע שעות. בעמוד הזה אפשר לקנות כרטיס מראש לאחת ההגרלות האלו, וכך לעזור לנו להפיק אותן, כי ההפקה הפעם היא מיוחדת ויקרה. אפשר גם לתמוך בנו בדרכים אחרות, ולהשתתף בוריאציות אחרות וחדשות של ההגרלה.

פרטים נוספים על הפרוייקט יש בסרטון הקצר (והמומלץ!!) למעלה וגם בטקסט למטה.

בואו להגרלה ותנו לעצמכם/ן דרך חדשה להיות בעולם!

ההגרלה ביפו

במהלך סוף השבוע של ה 21-23 לנובמבר, יתקיימו חמש הגרלות נפרדות בכל ערב בין 19:30 ל 23:30, כולן בחלל יחודי ביפו העתיקה. זה מבנה מוזר ויפהפה בן שלושה מפלסים בלב העיר העתיקה, אוסף מיוחד של חדרים ומרפסות פנימיות שמקושרים זה לזה מכל מיני כיוונים בלתי צפויים, אבל גם נפרדים זה מזה. כך נוכל לערוך מדי ערב חמש הגרלות נפרדות, שבכל אחת מהן ישתתפו 10-20 איש על פי גודל החלל. כל הגרלה תהיה עצמאית, בעלת מחשב משלה, אבל מבנה החלל יאפשר ויחייב גם קשר מסויים ביניהן. זה פורמט חדש ומסקרן בשבילנו ואנחנו מתרגשים לקראת האפשרות להתנסות בו יחד אתכם. ההגרלות של יום שישי 22.11 כבר נסגרו מראש, אך אתם יכולים להזמין כבר עכשיו כרטיסים ליום חמישי (21.11) או ליום שבת (23.11).

מה הולך לקרות שם בתכלס

בתור משתתפת בהגרלה ביפו את תיכנסי למשך ארבע שעות, יחד עם 10-20 משתתפים אחרים, לחלל שיוקצה להגרלה שלך. יהיו שם רהיטים, כיבוד קל, וגם מחשב. המחשב הזה הוא הבמאי של ההגרלה. פעם בכמה דקות המחשב יקרא לך אליו, בקול. כשתיגשי אליו, הוא ייתן לך הוראה שנבחרה באקראי עבורך ושעלייך למלא במשך הדקות הבאות. ההוראה יכולה להיות ממש כל דבר שבעולם, דברים שהיית עושה ממילא ודברים שלא היו עולים על דעתך, מאתגרים, יצירתיים, מפחידים, מביכים, סתמיים.

לפעמים ההוראה שלך תהיה לפעול על משתתפת אחרת, שאולי עסוקה בכלל במשהו אחר, ולפעמים את ומשתתפת אחרת תקבלו הוראה ביחד. בפעמים אחרות המחשב יכריז על הוראה כללית לכל המשתתפות בהגרלה, או לקבוצה של משתתפות. ולפעמים המחשב ישלח אותך לפקח על משתתפת אחרת ללא ידיעתה או ישלח מישהי לפקח עלייך. אבל רוב הזמן ההוראה שלך תהיה אישית וסודית, ואף אחד לא ידע מה היא חוץ ממך. אַת זו שתצטרכי להחליט איך למלא אותה. באותו זמן, יהיו סביבך אנשים אחרים שממלאים הוראות משלהם, שאת לא יודעת מה הן. אם מישהי תיגש לדבר איתך ותדבר בצורה מעצבנת, לא תדעי אם היא קיבלה הוראה לעצבן אותך, או שהיא קיבלה הוראה לדבר איתך וזו פשוט הדרך שלה לדבר, או שהיא בכלל קיבלה הוראה להתעטש פעם אחת ואחרי שביצעה אותה ניגשה לדבר איתך כי משעמם לה.

בואו לקחת חלק ביצירת אומנות חד פעמית!

הבמאי היחיד של ההגרלה הוא המחשב, התסריט נכתב תוך כדי ההתרחשות, והצופים היחידים הם מי שמשתתפים בה באותו רגע. להגרלה אין צופים חיצוניים (גם לא אנחנו), אין מצלמות, אין שום תיעוד. אין אף אחד שיודע את כל מה שקורה בהגרלה. ואין אף אחד שמביים את ההתרחשות כדי לייצר ממנה סיטואציה "מעניינת". מה שמעניין בהגרלה הוא האקראיות שלה, האופן הלא צפוי מראש שבו חוסר הכוונה המוחלט של המחשב שמחלק הוראות משתלב עם הכוונות, הנטיות, הכשרונות והאופי של המשתתפים שנמצאים שם הפעם. לכן כל הגרלה שונה מכל הגרלה אחרת. וכל הגרלה משפיעה אחרת על כל אחד מהמשתתפים בה. יש מי שמרגישים שהם מגלים את עצמם לראשונה, יש מי שחווים חופש נדיר להיות לא-עצמם, יש מי שמתאכזבים, משתעממים, מתוסכלים, יש מי שסתם כיף להם. כך או כך, זו סיטואציה שונה מכל דבר שחווית אי פעם. אם זה נשמע לך מעניין, בוא/י לנסות! אם לא, אולי היא יכולה לעניין אנשים אחרים שאת/ה מכיר/ה?

מי אתם

ההגרלה מקבלת בברכה ובשמחה משתתפים/ות מכל מגדר, לאום, דת, מידת דתיות, נטייה מינית או מצב משפחתי. ההגבלה היחידה היא שעליכם להיות מעל גיל 18 (סליחה).

מי אנחנו

סער סקלי וקרן שפי, איש פרפורמנס ואשת מילים, זוג חברים טובים שאוהבים ליצור דברים ביחד.

בואו ליצור איתנו ביחד!

שתפו את הפרוייקט במייל ובפייסבוק ותזכו לחיים ארוכים מלאי הוראות טובות!

הסכום לגיוס הוא הסכום המינימלי שיאפשר לנו לשכור חלל ורהיטים, כדי שההגרלה ביפו ב21-23 לנובמבר תוכל להתקיים. אם תעזרו לנו לגייס יותר, נוכל להפיק הגרלה מושקעת ומיוחדת יותר. תודה רבה! 

אתר ההגרלה באנגלית: www.lottery-project.org

העמוד שלנו בפייסבוק: https://www.facebook.com/hagrala

ההגרלה ביפו: 

ועדת ההגרלה: קרן שפי וסער סקלי

מפיק: אייל וקסלר

קול ההגרלה: נעה ארגוב.

הסרטון: 

צילום, עריכה, עיצוב וגאונות: אורי בארי

הפקה: רוזין בשאראת

משתתפים: אור יזהר, ים מעין, מיכל גולדשטיין, נעה לוי, עידו הרטוגזון, עלמה יצחקי, רוזין בשאראת, סער סקלי וקרן שפי
מוזיקה: Kraftwerk // Computer World

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.