כל הפרויקטים
Amar Majuli- מג'ולי שלנו
הפרויקט של
Amar Majuli
הקמת מרכז במג'ולי- אי ההולך ונעלם בצפון מזרח הודו- המתמקד במינוף היכולות והמשאבים של האוכלוסייה המקומית כבסיס ליצירת פרנסה.
112%
112,125
מתוך 100,000
0
נותרו
367
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 11/01/2014

צפיתם כבר בסרט? אם לא זה הזמן, הוא ממש כאן למעלה...

----------------------------------------------------------------------------------------------

לכל היקרים והיקרות שכבר תמכו ולאלה שבפעם הראשונה מבקרים אותנו!

איזו שמחה גדולה וכן הקלה להגיע ליעד הנכסף. אנחנו מאד מתרגשות ומודות לכולם על התמיכה והאהבה.

עם זאת הקמפיין יסגר רשמית רק במוצאי השבת הקרובה, בשעה 23:00.

על אף שעברנו את סכום היעד (שלא העזנו לחלום על יותר ממנו) שיאפשר לנו להקים את המרכז ולפעול לעצמאות הפרויקט, אנחנו ממשיכות ביומים שנותרו בגיוס ומקוות להגיע ליעד חדש של 125,000 שקלים!

הכסף הנוסף יאפשר את הרחבת הפרויקט והמרכז מעבר לצרכים המינימאלים והדוחקים. אל תהססו, כל תמיכה נוספת תרבה טוב.

המילים היפות והתמיכה הרחבה מעודדות אותנו להמשיך במרץ בעשיה המשותפת עם תושבי מג'ולי המקסימים. שוב, תודה מעומק הלב לכולם. שום דבר לא מובן מאליו.

-אנחנו קרובים מתמיד-

גילי (מג'ולי) ושקד (בישראל). 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

נותנים יד לשינוי: תומכים בפרוייקט אמאר מג'ולי

אנחנו, גילי ושקד, פונות אליך בהתרגשות לתמוך בפרויקט שאנו מובילות מזה כשנתיים בקרב שבט המישינג באי מג'ולי (הודו), שאדמותיו הולכות ונסחפות ותושביו נמצאים בסכנה קיומית.

עד כה, הפרויקט "אמאר מג'ולי" שינה כבר חיים של מאות משפחות וכעת הוא בשל להפוך לעצמאי ולסלול דרך לעתיד טוב יותר עבור שבט המישינג.

הפרויקט פועל כיום בלמעלה מ-20 כפרים. יחד עם הקהילה המקומית אנו יוצרים ומפתחים מקורות פרנסה בתחומי החקלאות, האריגה והתיירות הסביבתית. בלב הפרויקט פועם קואופרטיב נשים אורגות המונה כבר 80 חברות – נשים שגילו שביכולתן להתפרנס בכבוד ולפרנס את משפחותיהן.

 אנו פועלות מתוך חזון משותף לפיתוח מנהיגות ומעורבות חברתית שתאפשר לתושבים לפעול בעצמם למען עתידם באי.
בימים אלו, אנו צריכות תומכים שיעזרו לפרויקט המשמעותי הזה להמשיך להתקיים, לשנות חיים ולהפוך למשמעותי ויציב. הסכום שאנו מנסות לגייס בעזרתכם יעמיד את הפרויקט הזה על הרגליים-  ומשם הוא כבר ימשיך לתפקד בצורה עצמאית.
 

אנו מציעות לך להיות חלק מפרויקט ייחודי זה ומתחייבות להפנות את תמיכתך לפעולה שתאפשר עתיד טוב יותר לקהילה שלמה המתמודדת עם אתגר קיומי.

 - כפתור התמיכה מחכה ללחיצתך עכשיו! -

הקמפיין יסתיים מחר, מוצאי שבת, בשעה 23:00!

שימו לב- אומנם הטקסט של התשורות ארוך אבל הקדשנו להן מחשבה רבה והן שוות ומרגשות, שווה לקרוא.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

מעט רקע על המקום -  Majuli Island, Assam, India

האי מג'ולי שבנהר הברהאמהפוטרה ((Brahmaputra מהווה בית ל כ- 160 אלף תושבים השייכים לקהילות ולשבטים שונים ומבורך במגוון רחב ונדיר של צמחיה וחי. האוכלוסייה השבטית באי מורכבת ברובה מבני  שבט המישינג (Mising), המתגוררים על גדות הנהר ועובדים למחייתם בחקלאות ובדייג. כמו כן, ידועים בני המישינג בכישרונותיהם באומנות אריגה עשירה, בבניה ייחודית בבמבוקים, בהכנסת האורחים ובשמחת החיים שלהם. בשנים האחרונות מתמודדים תושבי האי עם מפגעים סביבתיים ההולכים ומקצינים, ביניהם: סחף כבד של אדמה (עד כה איבדו למעלה מ 9000 משפחות את ביתם ומקורות פרנסתם) והצפות רחבות היקף הפוקדות את האי מידי שנה וגורמות לאובדן חיי אדם ונזק רב לרכוש. מפגעים אלו בשילוב עם בידודו הגיאוגרפי של האי והדרה חברתית מתמשכת של האוכלוסייה השבטית, הופכים את המשך החיים על האי, האהוב על תושביו, לאתגר הישרדותי.

מטרות הפרויקט: יצירת מבנה קהילתי עצמאי שיאפשר לאנשים בקהילות הכפריות המוחלשות במג'ולי לפעול למען שיפור הביטחון והרווחה הכלכלית – חברתית והבטחת עתיד טוב יותר.

הדרך:  מינוף היכולות והנכסים של הקהילות המקומיות במג'ולי על ידי עידוד מנהיגות, יצירתיות ויצירת קשרים ושיתופי פעולה פוריים המתבססים על אמון.

תחומי הפעילות: בשלב הנוכחי בפרויקט משולבים שלושה תחומי פעילות לפיתוח בר קיימא: (1)העצמת נשים (2)חקלאות אורגנית וסביבה (3)התנדבות ואקטיביזם, כאשר בכל אחד מהם באים לידי ביטוי  פן חברתי, כלכלי וסביבתי.

 העצמת נשים: קידום השתתפות חברתית, כלכלית ועצמאות של נשים

לב ליבה של העבודה הקהילתית שלנו במג'ולי הינו קואופרטיב אורגות משבט המישינג הנקרא 'רנגאם'-Rengam . רנגאם מספק ל 70 הנשים החברות בו ולמשפחותיהן הזדמנות לפרנסה ברת קיימא תוך שימוש בקישוריהן המסורתיים בתחומים של אומנות שבטית ותיירות אקולוגית. מעבר לבסיס להכנסה, העצמה ועצמאות מהווה הקואופרטיב עבור החברות בו פלטפורמה לשיתוף ופעולה קולקטיבית.

בנק אופנים לנשים-  פרויקט ייחודי זה מספק אופניים לנשים על בסיס הלוואה במטרה להגדיל את הניידות שלהן, נגישותן לשווקים ועל-ידי כך להעצים את עצמאותן הכלכלית והחברתית. הבנק מנוהל באופן עצמאי על ידי קבוצת חסכון של נשים ועד היום נמסרו דרכו 22 זוגות אופניים לנשים בכפרים מרוחקים.

סביבה וחקלאות ברת קיימא: שיפור מקורות הכנסה חקלאיים וקידום פתרונות סביבתיים

בשותפות ייחודית עם עמותה מקומית בשם Farm to Food  יזמנו תהליך הכשרה לחקלאות אורגנית. באמצעות תוכנית זו אנו מספקים כלים מעשיים לכ-70 משקי בית חקלאיים על מנת להגדיל את התנובה החקלאית בדרך בת-קיימא, תוך התמקדות ב:

  1. טכנולוגיות פשוטות, יעילות וידידותיות לסביבה.
  2. יצירת פלטפורמות לשיתוף פעולה בין חקלאים, מומחי חקלאות והמגזר הפרטי.
  3. הכשרת קבוצת חקלאים מובילים כמאמנים, שאחראים להטמעת הידע ויישומו  (הפרקטיקה) בכפרים שלהם.

במסגרת הכשרה זו נחשפים החקלאים להשפעת הבחירות שלהם על חיי הקהילה בטווח הארוך והקצר, ולאחראיות האישית שבידיהם על סביבתם.

התנדבות ואקטיביזם: הנחלת הערך של קהילה הפועלת למען עצמה

מתוך מטרה לעודד אקטיביזם ומנהיגות מקומית למען פיתוח בר קיימא המובל על-ידי הקהילה, הקמנו קבוצת מתנדבים מקומית. קבוצה זו של חברות וחברים מסורים, המגיעים מקהילות שונות, מבצעת יוזמות לטובת שכבות החברה הפגיעות ביותר בחברה במג'ולי. קבוצה זו מהווה פלטפורמה הכרחית לזיהוי צרכים המגיע מתוך הקהילה עצמה וכן פלטפורמה ליצירת הצוות העתידי של הפרויקט שיוכל לאפשר לפעילות להתנהל תחת ידיים מקומיות.

שותפים: בראש ובראשונה הפרויקט שלנו מונע מבנייה של שותפויות ויצירת שיתופי פעולה. השותף העיקרי לדרך הינה הקהילה המקומית במג'ולי. כיום מרבית העבודה שלנו מרוכזת בכפרי שבט ה'מישינג' השותפים בעיצוב הפרויקטים ובהחלטות לאורך הדרך.

שלושה ארגונים מקומיים תומכים בעשייה שלנו בפרויקטים השונים –F2F, The Ant וIMPACT- NE.

תקציב:

100,000 השקלים שברצוננו לגייס יאפשרו את הקמתו של מרכז אמאר מג'ולי ופיתוח האמצעים הדרושים לעצמאות הכלכלית של הפרויקט בעוד כשלוש שנים.

המרכז  יעודד  העצמה  קהילתית  והקמת קואופרטיבים,  יספק ליווי והדרכה מקצועיים ומערך של הכשרות , כל זאת  בעזרת תשתית פיזית  בסיסית וחסכונית  וצוות מקומי מסור.

תוכניות לעתיד

אנו מחויבים להקמתו של המרכז שימשיך את קווי הפעילות הנוכחיים תוך הרחבת רמת ההשפעה וכן פיתוח של תחומים נוספים שיענו לצרכים העולים מהשטח. הצטרפו אלינו לפייסבוק ותהיו מעודכנים גם בעתיד...

בתקווה שנגענו בליבכם- אנא תמכו עכשיו בהקמת המרכז שלנו כפי יכולתכם!

שתפו, הצטרפו לעשייה ובואו לבקר!

"Be the Change you wish to see" (Mahatma Gandhi)

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.