כל הפרויקטים
חשיבה חדה - הספר
הפרויקט של
גלעד דיאמנט
אנו מוצפים במידע שגוי, הפחדות והבטחות לפתרונות קסם. ספר זה יעזור לכם להבחין בין נכון ללא נכון, בין מציאות לבין אשליות ומשאלות לב.
162%
51,725
מתוך 32,000
0
נותרו
545
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 04/12/2013

חצינו את רף ה-₪45,000 - תודה לכל הרוכשים, התומכים והמגיבים!

* ניתן כמובן להמשיך ולרכוש ספרים במחיר מוזל עד סוף הקמפיין.

כפי שהבטחתי, 300 הרוכשים הראשונים מבינכם (אלה שהביאו את הגיוס ל-100%) יקבלו ממני ספר נוסף בחינם, אותו אתם מוזמנים להעניק כמתנה למי שתבחרו.

במיוחד אשמח אם תבחרו לתרום את הספר הנוסף הזה לספרייה של מוסד חינוכי (בית ספר, מתנ"ס וכד'), כדי שכמה שיותר בני נוער יחשפו לתכנים ולמסרים. זו לדעתי הצורה היעילה ביותר להשפיע ולחולל שינוי.

כ-30 איש כבר הצהירו על כוונתם לעשות זאת. אם חשבתם על איזו ספרייה שהייתם רוצים לראות בה את הספר, אנא מלאו את פרטיה כאן.


יחד נפיץ את הבשורה!

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

עדכון: היעד הראשון גויס בהצלחה!  תודה רבה לכל תומכים!

הימים הראשונים של הקמפיין חלפו כרוח סערה. מצאתי עצמי אפוף במספרים ירוקים שעולים בקצב מסחרר, תגובות חמות, שיתופים רבים ברחבי הרשת והמלצות מרגשות מקוראים וותיקים. האמון והתמיכה שהפגנתם חשובים לי מאוד ומפיחים בי מרץ לעשייה נוספת. תודה לכולם!

ואנחנו ממשיכים: הרף הבא עומד על 45,000 .

* שימו לב: כל הסכום שיגויס גם במסגרת היעד המורחב עדיין נדרש כדי לכסות את הוצאות הפקת הספר.

אם נגיע אליו, כל מי שרכש ספר עד כה (עד להשגת 100%, כ-300 איש) יקבל עותק נוסף בחינם!

את העותק הזה אתם מוזמנים לתת למי שלדעתכם יתעניין בו יותר מכל, או למי שחשוב לכם יותר מכל שיקרא אותו. לחילופין, תוכלו לתרום אותו לספריית ביה"ס, וכך יוכלו בני נוער רבים להיחשף לכל עותק של הספר.

כי "חשיבה חדה" זה לא רק ספר, זו גם מיומנות חשיבה שחשוב לרכוש ולפתח מגיל צעיר ככל האפשר.


* ניתן לשלוח ספר גם לחו"ל בתוספת של 15 ש"ח. לאחר בחירת האופציה הרצויה, עדכנו ידנית את הסכום  - הוסיפו לו 15 ש"ח, והספר ישלח בדואר רשום ליעדכם.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

אנו חיים בתקופה של הצפה במידע. חלק גדול ממנו שגוי, מעוות ואף שיקרי במכוון. הבטחות לפתרונות פלא והפחדות מפני איומים נוראיים מטלטלים אותנו מדי יום ביומו. חמור מכך, מסתבר שאפילו התנסות אישית עלולה להטעות אותנו בשלל דרכים יצירתיות. ועל כל אלה אנחנו מבססים את דעותינו, אמונותינו, החלטותינו ומעשינו...

הגיע הזמן לעשות סדר בבלגן ולהצטייד בידע וכלים שיעזרו לנו להבחין בין נכון ללא נכון, בין מציאות לבין אשליות ומשאלות לב.

למה כתבתי את הספר?

כבר זמן רב אני כותב בבלוג שלי, "חשיבה חדה", על נושאים אלה. מי שלא מכיר את הבלוג מוזמן לבקר בו ולהתרשם מהתכנים ומסגנון הכתיבה (הנה פוסט לדוגמה). כאן תוכלו לקרוא מה כתבו עליו כמה מקוראיו הקבועים.

כמות החומר שהצטברה בבלוג היא אדירה. מעצם אופיו של בלוג הדברים מובאים בו טלאים טלאים, כמו חלקי פאזל בתפזורת. הספר נועד להעביר את התמונה השלמה: תפישת העולם, צורת המחשבה, הכלים והטיפים, תוך שימוש בדוגמאות פיקנטיות מעולם המחקר וכן מהתנסויותיי האישיות. הספר מכיל גם חומרים חדשים רבים שטרם פורסמו בבלוג.

תקופה של שלוש שנים בהן הקדשתי כל רגע פנוי בחיי לנושא מבשילה כעת לפרי. אלפי שעות של תחקירים, מחשבות ושיחות עם אנשים, זוקקו לספר זה שכתבתי.

על מה הספר?

בחלק הראשון של הספר נגלה כי לעיתים קרובות הדברים אינם בדיוק כפי שמספרים לנו, ואף לא כפי שאנו חווים, מרגישים, זוכרים, מפרשים ומאמינים. נכיר את נקודות התורפה בהן אנו כושלים ונצטייד בכלים להתמודד איתן.

בחלקו השני של הספר, למודי ניסיון ומצוידים בכלים, נצא למסע בארץ משאלות הלב. נפגוש תורות נסתר קדומות, אבחונים וטיפולים פלאיים, אנרגיות חיים קוסמיות וכוחות על טבעיים. נפעיל את כלי החשיבה החדה ונגלה מה מסתתר מתחת ל"נסתר".

הציצו לתוכן העניינים (כפי שהוא נראה כרגע בטיוטה שלי, לפני העריכה והעימוד).

זה הולך להיות מסע לא פשוט. מסע מטלטל. פרק אחר פרק, עמוד אחר עמוד, נגלה שדברים שחשבנו שהם מובנים מאליהם אינם כפי שהם נראים. נבין עד כמה קשה לדעת משהו באמת.

ד"ר מריוס כהן, מרצה מן המניין במחלקה למדעי הקוגניציה והמוח באונ' בן-גוריון:

"הספר כתוב בצורה קולחת ומרתקת, עם נימה אישית שמלמדת עד כמה הרצון לדעת יכול לשנות את תפישת העולם שלנו. הספר סוקר תחומים מרכזיים בפסיאודו-מדע, מעמידם במבחן שיטות החקירה המדעיות, מנסה לשרש בורות ומקנה בסיס לחשיבה ביקורתית.
הספר מתאים לכל מי שמעוניין לגלות את האמת על תחום שנוי במחלוקת זה, והוא מומלץ הן למי שרוצה לרכוש נקודת מבט מפוכחת על העולם והן לקורא המקצועי, שימצא בו עושר רב של מקורות מידע חשובים."

למה בחרתי בהוצאה פרטית?

עולם ההוצאה לאור עובר טלטלה בשנים האחרונות, שינוי שמהותו קשר ישיר יותר בין הסופר לבין קהל קוראיו, ללא צורך בכל המתווכים שבדרך. מאות מכם כבר קוראים את הבלוג שלי בקביעות ואלפים חברים בקבוצת הפייסבוק שקמה בעקבותיו, מדוע לא להמשיך את הקשר הישיר שכבר קיים בינינו?

בנוסף, הוצאה פרטית מאפשרת לי לשמור על קשר הדוק ביני לבין הספר, ולהיות מעורב באופן מלא בכל השלבים בתהליך הפקתו והפצתו. מדובר בהרפתקה מרתקת, בה גם אתם יכולים להיות שותפים!

בשביל מה צריך לגייס כל כך הרבה כסף?

עד לא מזמן, גם אני לא ממש הבנתי במה המדובר. כעת התמונה ברורה יותר, ולכן אנצל את ההזדמנות להסביר בקצרה את הדברים:

הספר למעשה כבר כתוב. הכסף שאני מגייס לא נועד כדי לממן את כתיבת הספר, אלא כדי להפיק אותו בצורה המקצועית ביותר. הפקת הספר עולה כסף. המון כסף! כ-50,000 ₪.

שורה ארוכה של בעלי מקצוע לוקחים חלק בתהליך שכולל עריכת תוכן ועריכה לשונית, גרפיקה, עיצוב עטיפה, עימוד לדפוס, כמה סבבי הגהות והדפסה בבית דפוס. עלות כל שלב אלפי שקלים. בנוסף יש את העלויות של התמורות השונות, עלויות משלוח, עמלות לאתר הדסטארט ועוד. וזה עוד לא כולל עלויות שיווק והפצה של הספר לכשיהיה מוכן.

מטרת הגיוס אחת: לעזור לי לכסות את עלויות ההפקה ולאפשר לספר הזה לצאת לאור.

ערן שגב – Australian Skeptics:

"אין הרבה ספרים בתחום החשיבה הביקורתית והספקנות שמצליחים לשלב מידע כה רב גם לגבי התחומים בהם עוסקת הספקנות וגם לגבי היסודות הפסיכולוגיים והפילוסופיים שעומדים בבסיסם; גלעד דיאמנט מצליח במשימה, תוך שהוא כותב בסגנון קולח וקריא הנגיש הן לספקנים ותיקים והן למתוודעים לתחום."

העזרה שלכם קריטית

הרגע הזה מרגש לא רק משום שמדובר בפרויקט אדיר שעומד להתגשם, אלא גם משום שהצלחתו תלויה כרגע רק בכם. מה שיקרה כאן בימים הקרובים יכריע את הכף.

מבחינתי מדובר כאן במשהו שהוא הרבה מעבר לפרסום ספר. מדובר בהפצת מסר. הספר הוא הדרך הטובה ביותר לדעתי להעביר את מסר החשיבה החדה, הצורך בה ויסודותיה, לאנשים שאינם מצויים בתחום. קיומו של ספר כזה בעברית, הוא הכרחי לדעתי.

כבר שנים אתם מתווכחים עם החבר? מנסים להדגים לקרוב משפחה שדברים אינם כפי שהם נראים? הם אף פעם לא באמת קוראים את הקישורים שאתם שולחים להם? הוויכוח מגיע תמיד למבוי סתום? הספר הזה יכול לעזור לכם - בקשו מהם לקרוא אותו.

אם זה לא יעבוד, אני לא יודע מה כן.

זהו, יוצאים לדרך. רגע האמת הגיע.

למען חשיבה חדה יותר בישראל.

ותודה מראש לכל התומכים!

-----------------------------------------------------------------------------------------------

אה, ויש עוד משהו קטן בשבילכם.

לכבוד השקת הספר תכננתי דגם מיוחד להרכבה, שיזכיר לנו כי דברים אינם כפי שהם נראים. זו גם הזדמנות טובה לסקרן את הדור הבא של החושבים החדים!

הדגמים מגיעים בהדפסה איכותית על קרטון, וכל שנותר הוא לגזור ולקפל לפי הוראות פשוטות.

הנה צילום של "משולש בלתי אפשרי" כזה מורכב, מזוית מאוד מסוימת כמובן: