כל הפרויקטים
איציקידנה חוזרים
הפרויקט של
עמית גל
ספר עם שני ילדים, שלושה מעללים והרבה מאוד מקום לדמיון. באיציקידנה, במקום איורים יש עפרונות צבעוניים ומרחבים ריקים.
104%
13,545
מתוך 13,000
0
נותרו
127
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/11/2013

לפני שנתחיל להכיר ולמען הסר ספק - זה שהגענו כבר ליעד זה לא אומר שאי אפשר להזמין אותנו. אדרבא - עד יום חמישי אפשר גם אפשר להכנס כאן משמאל למדרגות התמיכה, ולהזמין עותק או שניים של איציקידנה. בהצלחה.

הדמיון של הילדים שלנו, אינסופי ומופלא, הוא אוצר עדין ורגיש. תפקידנו, ההורים, המורים והמספרים, הוא לעורר מבלי לקלקל. לשם כך יצרתי את הספר איציקידנה, בלי איורים ועם עפרונות, שבו הקוראים מאיירים את מה שיוצר דמיונם. 

איציק ודנה הם צמד גיבורים שמצילים את העולם בשלל מעללים מופלאים. פעם זהו יתוש החלומות שגונב חלומות לילדים, פעם חולד הים המעליבן הסדרתי, ופעם ויטמונד הרשע שהופך ילדים לקרטיבים מעופפים. מעללי איציק ודנה תמיד שולחים את הדמיון רחוק ורחב, אל שדות פתוחים ופינות נסתרות. טעימה ראשונה כאן בתחתית העמוד.

איציקידנה הוא ספר שלא מסתיים, למעשה, אף פעם. תמיד אפשר לקרוא ולצייר בו שוב ושוב. הקוראים מתחלפים, המאיירים מתבגרים והספר עצמו לא מפסיק להשתנות.

כך באו איציק ודנה לעולם

מעללי איציקידנה התחילו להתגלגל כבר לפני כעשר שנים, כשכתבתי לבני הבכור את המעלל הראשון - ויטמונד והקרטיבים. לאחר שעלו המילים על הנייר, עד שנמצא לנו מאייר ראוי, התחלנו לצייר על הדפים עצמם את מה שראינו בדמיוננו. עם השנים נולדו עוד ילדים, נוספו עוד מעללים והצטרפו למאיירים גם סבים, דודות ואחים. אולם העותק היחיד שלנו עדין רחוק מסיומו, ואנו נהנים לחזור אליו שוב ושוב, להוסיף לצייר וגם להזכר...

את ההנאה הזו רצינו לחלוק אתכם.

תפיסה אנתרופוסופית וקוד פתוח

בשנים האחרונות פגשתי ונסחפתי אל תוך תפיסת העולם האנתרופוסופית. גיליתי שעיקר תפקידנו כהורים הוא להגן על נפש ילדנו, ולאו דוקא להרביץ בהם תורה. תפיסה זו פגשה בתודעתי את עקרון הקוד הפתוח, אליו נחשפתי במסגרת התנדבותי בסדנא לידע ציבורי. חשבתי שרעיונות החשיבה הפתוחה, העצמאית, מין הראוי שיוקנו לאדם מגיל צעיר ככל האפשר. כך מנסים איציקידנה להציל, אם לא את העולם, לפחות את הדמיון וחופש המחשבה.

הספר הראשון של איציקידנה כולל היכרות ראשונה עם הצמד, ושלושה מעללים מאוד שונים, שרק דבר אחד משותף להם - בסוף מצילים איציק ודנה את העולם!

אני מזמין אתכם לרכוש כאן עותק של איציקידנה בהנחה - לעצמכם או כמתנה למישהו שאתם אוהבים, או גם וגם - ולתמוך בפרוייקט. תוכלו גם לשלוח אותי לספר לילדים בבתי חולים ומועדוניות, כפי שמפורט בתשורות משמאל. אגב, במידה ולא נגיע לסכום היעד הנחוץ לנו להפקת הספרים, כרטיסכם לא יחוייב, וכספכם ישאר בידכם.

והכי הכי חשוב, אנא הפיצו ושתפו את כולם, כי איציק ודנה מאוד אוהבים להכיר חברים חדשים.

תודה לכל האנשים האהובים והיקרים מאוד שעזרו לי עד מאוד בהרמת הפרוייקט:

אורי דגן/ zeek.co.il - הצלם והעורך

דניאל קיש/ quntz.com - מעצב המוצר

מוסיקה מקורית איזי גאון https://www.facebook.com/izzygaonmusic

ענת קיש - מעצבת אופנה: http://nata.co.il/about

כל הילדים המקסימים שנפגשו לצייר בגוגל קמפוס, מיכל וולטנר, שארחה אותנו בגוגל קמפוס,

וזוגתי כנרת, שאין כמוה בעולם כולו!

אתם יודעים מה? אם כבר הגעתם עד הלום, קבלו את הפתיחה של איציקידנה, ישירות ממכבש הדפוס:

אם שאלת את עצמך פעם, מי בעצם שומר על העולם? מי דואג שהוא לא יפסיק להסתובב, שבבוקר תעלה השמש, שיהיו אבטיחים בקיץ, שלא נהיה חולים דווקא ביומולדת, ושהספתות שלנו לא יפסיקו להכין לנו כדורי שוקולד, התשובה היא אחת:

איציקידנה!

והיא מורכבת בעצם משניים: איציק ודנה.

("סלי-חה!" אומרת עכשיו דנה "מה פתאום איציק ודנה? למה איציק ראשון? הרי אני הרבה יותר חזקה")

וזה נכון. דנה היא מאוד, אבל מאוד מאוד, חזקה. כמה חזקה? תחשבו על החוזק של אמא שלכם, של אבא שלכם, כן? עכשיו תוסיפו לו את כל האבאים של החברים שלכם, הוספתם? אז דנה, כשהיא חולה, ורק קמה מהשינה - יותר! בקיצור, דנה היא הכי חזקה בעולם, וביקום כולו (שזה העולם ועוד כל הכוכבים, הירחים והשמשות).

כל אחת מהידיים של דנה, היא כמו מנוע של משאית. מתחת לציפורן של האצבע הקטנה של רגל שמאל של דנה, יש שריר בגודל של סוס שלם, והיא יכולה להרים בית קטן, עם השפיץ של האוזן שלה! היא רצה כל כך מהר, שאי אפשר לראות אותה. בעצם, אף אחד לא ראה אותה רצה. היא פשוט נמצאת במקום מסוים, ואז פתאום היא במקום אחר. היא קופצת כל כך גבוה, שאם היא לא מתכופפת, היא עלולה לקבל מכה בראש מהירח. היא יודעת לשחות כל כך מהר, שאם קושרים לה חבל לרגליים, אפשר לעשות סקי.

("נו, ומה בכך?" נדחף איציק "את יותר חזקה, אבל אני חכם עשרות מונים!")

וגם זה, כמו כל הדברים שאיציק אומר, גם זה מאוד נכון. כי איציק, הוא כל כך חכם, שכשהוא חושב, אפילו מי שיושב לידו יכול לפתור תרגילים. למרות שהראש של איציק לא נראה גדול במיוחד, אם מסתכלים לתוכו פנימה, אפשר למצוא שם עשרה מחשבים שלא מפסיקים לחשב חישובים, ושני ינשופים זקנים שיודעים ה-כל!

אם שואלים את איציק שאלה מאוד מאוד מסובכת, כמו למשל... כמה שערות יש לכלב בפרווה, הוא מחייך חיוך קטן, עוצם את העיניים, מגלגל את האוזניים, משלב את הידיים מאחורי הראש, ואחרי שלוש שניות – שתלאק! אומר את התשובה: שמונת אלפים חמש מאות ארבעים ושבע שערות בערך.

("כזה אני. צודק כתמיד!" מבסוט איציק. "כן, וגם שוויצר תמיד" מתרגזת דנה)

וזה עוד דבר שחשוב לזכור: איציק ודנה, למרות שהם תמיד ביחד, הם גם תמיד רבים. למשל, אם איציק אומר בוקר טוב, מיד דנה קופצת – לילה טוב. אם דנה אומרת מיץ אננס, מיד איציק חייב לטרטר: לא נכון, מיץ חצילים. כל היום הם מציקים אחד לשנייה ואחת לשני.

רק כשיש להם משימה ממש חשובה, כמו למשל להציל את העולם, רק אז הם אומרים את מילת הקסמים: איצ'יקידנה

והופ, הם הופכים להיות צמד שותפים, שנלחמים בכל הרעים ביחד, עם הכוח של דנה ("תסתכלו, תסתכלו פה על השריר הזה" אומרת דנה) והמוח של איציק (" יפה השתיקה לחכמים" ממלמל איציק).

חדש חדש מהדפוס, כתבה באייס

כאן אפשר לקרוא את מה שכתבו עלינו ב"הארץ"

פוסט באתר סלואו האגדי

ועוד אחד, במגזין אונלייף

לחצו כאן, ותוכלו לקרוא את המעלל הראשון, ולהכיר קצת את הנפשות הפועלות

עמוד הפייסבוק שלנו, שם תוכלו להציץ בציורים של אחרים, וגם להעלות את שלכם.

הנה כך נפגשנו בגוגל קמפוס: איציק, דנה, עמית, הילדים והדמיון...

הנה כך נפגשנו בגוגל קמפוס, ספרנו, ציירנו ופינטזנו.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.