כל הפרויקטים
חג תלפיות 2013
הפרויקט של
תומר פיסטינר
יש כאלה שאוהבים את חנוכה, יש כאלה שאת פורים ויש כאלה שממציאים חג משל עצמם! תמכו בקהילת "שיכוני תלפיות" בירושלים להוציא לפועל את חג תלפיות!
101%
10,070
מתוך 10,000
0
נותרו
68
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 14/07/2013

חג תלפיות 2013

שלום רב,
אנו, פעילי שנות שירות הפועלים בשיכוני תלפיות בירושלים ותושבי השכונה, מפיקים בימים אלה אירוע קהילתי גדול בשכונה, תחת השם "חג תלפיות". 

מהי שנת שירות?
שנת שירות היא שנת התנדבות בין סיום ביה"ס התיכון לתחילת השירות הצבאי. אנו עובדים בעיקר עם בני נוער וילדים מהשכונה בדגש על צמצום פערים לימודיים ותמיכה רגשית וחברתית בשנה האחרונה קיימנו בשכונה מספר אירועים קהילתיים ביחד עם תושבי השכונה ולקראת סיום שנת ההתנדבות שלנו אנו מעוניינים להפיק אירוע שיא. בסיומה של השנה, עוד כמה שבועות, נתגייס כולנו לצה"ל.

שיכוני תלפיות
שיכוני תלפיות הינה שכונה מוחלשת הממוקמת ליד אזור תעשייה תלפיות בירושלים ומונה כ-3000 איש. אוכלוסייתה מורכבת משתי קבוצות עיקריות הנבדלות זו מזו: התושבים הותיקים – משפחות שעלו ממדינות ערב בשנות ה-50, והתושבים החדשים – משפחות שעלו מאתיופיה בשני העשורים האחרונים. בשכונה פועלים מספר ארגונים חברתיים לצד גורמי ממסד אשר פועלים יחד לשינוי המציאות החברתית. כל הגורמים בשכונה חברו יחד עם תושביה להפיק את החג הקהילתי.

מה בתוכנית?
זוהי שנתו השניה של "חג תלפיות". השנה הוא עתיד לכלול הופעות של תושבי השכונה (ילדים ומבוגרים), פסטיבל מספרי סיפורים בנושא עליה, שוק קח-תן, דוכני תוצרת מעשה ידי התושבים, דוכני אוכל מסורתי, הפעלות לילדים הצעירים, דוכני יצירה, ריקוד פלאש-מוב המוני ועוד.

למה דווקא "חג תלפיות"?
אנו רואים בקיום האירוע חשיבות עליונה הן ברמה החינוכית והן ברמה התרבותית-חברתית. מטרותינו הן:

1.       קידום התרבות וההווי המקומי בשכונה.

2.       יצירת גאווה ואחווה שכונתית.

3.       יצירת שיח בין-תרבותי חיובי בין שתי האוכלוסיות הגדולות בשכונה (הותיקים והחדשים).

4.       מעורבות מלאה של התושבים בהפקת פעילות קהילתית, כצעד בדרך ללקיחת אחריות מצד התושבים על המתרחש בשכונה.

למה אנחנו פונים אליכם?

לצערינו לחג תלפיות יש מעט מאוד משאבים ולכן אנו פונים אליכם, הציבור, לבוא ולתמוך בנו ולאפשר את קיום האירוע. נשמח אם תוכלו לתמוך בנו ולאפשר לחג הקהילתי הזה לקרות..

אם נצליח להשיג את הסכום הדרוש "חג תלפיות" יתקיים ביום רביעי, 17.7.13, משעות אחר הצהריים ועד הלילה. עלויות האירוע גבוהות ובכוונתנו לגייס כ-10,000 שקלים בכדי לממן את תכניו ואת הוצאותיו הלוגיסטיות. נשמח אם תירתמו למאמץ ואפשרו לחג תלפיות לקרות. תמכו בחג תלפיות ותתרמו לקהילה!

קישור לדף האינטרנטי של תנועת צמר"ת:

http://www.shatil.org.il/organization/7596

קישור לאתר אינטרנט של עמותת "בקהילה":

http://www.bakehila.org.il/

בברכה,
ובשם כל העושים במלאכה,

אמסלו לגאס, חבר בצוות מוביל של מועדון הנוער בשכונה
שיר ברטל, מתנדבת שנת שירות בתנועת צמר"ת
תומר פיסטינר, מתנדב שנת שירות בעמותת "בקהילה"

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.