כל הפרויקטים
אוגדן שביל חוצה ישראל
הפרויקט של
אוהד כוכבי וגל הרט
אוגדן המכיל מקטעי טיול ניתנים לשליפה מוצגים על גבי מפות, לאורך שביל חוצה ישראל. באמצעותו ניתן לטייל לכל אורך השביל מצפון לדרום ולהפך.
111%
22,245
מתוך 20,000
0
נותרו
136
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 18/08/2013

תודה רבה לכל התומכים והמפרגנים!

לכל מי שהתעניין- האוגדן לקראת הורדה לדפוס. על מנת שנוכל להוציאו במהלך אוגוסט - אנו זקוקים לתמיכתכם.

מהו שביל חוצה ישראל?

שביל חוצה ישראל ("הטרק הלאומי") הנו תוואי רצוף להליכה רגלית החוצה את כל מדינת ישראל. זהו טרק מאתגר ומרתק בסגנון מסלולי ההליכה המפורסמים בעולם. ייחודו בכך  שתוואי השביל עובר במגוון נופים, אוכלוסיות ותרבויות שונות, כפי שלא תמצאו במקומות אחרים בעולם על פני מרחק כה קצר, יחסית. נכון להיום אורכו כ990 ק"מ.

הליכה בשביל לכל אורכו או במקטעים שונים, צוברת פופולריות ותאוצה הן כחוויה מקומית (טיולי בת/בר מצווה, טיולי טרום צבא ואחרי צבא, משפחות, פנסיונרים ועוד) והן כחוויה בינלאומית המושכת תיירים רבים, עקב ייחודו וגיוונו של תוואי השביל.

למה אוגדן מפות?

היתרון נעוץ בעובדה שבמהלך ההליכה ניתן להיעזר במקטע בודד של מפה, המכסה את כל תוואי הקטע אותו צועדים, בגודל דף מחברת, וכך למנוע סירבול מיותר הנובע משימוש במפה גדולה יותר, או ספר כבד. ניתן לקחת מספר קטעים בודדים או את כל האוגדן, להשאיר בבית מה שלא צריכים ולקחת רק את מה שנחוץ. החלוקה למקטעים מאפשרת לטייל במגוון סגנונות. בסגנון הקלאסי הרצוף, מצפון לדרום או מדרום לצפון, במקטעים שונים או על פי הסדר שאתם, המטיילים תקבעו לכם.

במהלך שנות עבודתינו בוועדה לשבילי ישראל והחברה להגנת הטבע, חלמנו להוציא ספר על שביל חוצה ישראל, אולם התנאים לא הבשילו לכך.

עם פרישתנו מהוועדה לשבילי ישראל התחלנו בהגשמת החלום: אוגדן מפות ייחודי, ממוקד ועניני לטובת מטיילי שביל חוצה ישראל ומטיילים אחרים. 

איכות ההדפסה של המפות ורמת הגימור של הספר ברמה גבוהה, כך שיהווה גם מתנה ראויה לכל המתכננים או החולמים לצאת לשביל.  

איך זה עובד?

אוגדן המפות אותו אנו עומדים להוציא, מורכב מ- 61 מקטעי טיול בודדים המכסים את כל תוואי שביל חוצה ישראל. כל מקטע בנוי ממפה טופוגרפית בקנה מידה של 1:50,000 בהוצאת המרכז למיפוי ישראל ועליה משורטט תוואי השביל. 

על המפה מונח שקף (אותו ניתן לקפל - כך שבמהלך הצעידה לא יפריע לקריאת המפה) עם כל המידע הנחוץ למטייל, כגון נקודות מזון, מים, לינה ועוד. בחלקם הפנימי של הדפים יופיע גרף גבהים המתאר את רמת הקושי מבחינת עליות וירידות ומידע חשוב נוסף

דוגמא של מקטע טיול על שקף. מתחתיו תופיע המפה הטופוגרפית של המרכז למיפוי ישראל:

דוגמא של דף מידע עבור מקטע טיול:

האוגדן ארוז במארז קשיח וקל השומר על המפות. בנוסף למארז הגדול, אריזה שקופה דקה, אותה ניתן להצמיד לחזית התיק או הצוואר והיכולה להכיל את המקטע אותו אתם הולכים או מספר מקטעים בודדים נוספים. 

חוברת מפות נוספת, מתארת את התוואי המקביל (להלן: "תוואי 2" או "התוואי הישן") של שביל חוצה ישראל בדרום: בשני אזורים בנגב, מתפצל תוואי השביל לשניים. התוואי העיקרי, חודר למעמקי הנגב וחושף את צפונותיו בין בקעת צין למכתש רמון ובין מכתש רמון לערבה. קטע זה עלול להיות קשה מבחינה לוגיסטית עקב מיעוט נקודות ההצטיידות במים ומזון ודרגת הקושי שלו גבוהה. התוואי הישן עובר לאורך כביש 40 ברמת חדב, המישר ומיצרי פארן, אינו נופל בהרבה ביופיו מהתוואי העיקרי, אך קל יותר מבחינה לוגיסטית.

ומה עוד?

בנוסף למפות, מכיל האוגדן חוברת מבואות, אותה ניתן להשאיר מאחור להורדת המשקל,  ובה מידע מפורט כיצד להתכונן, איך ומתי מומלץ ללכת ומה לעשות במהלך ההליכה. זהו למעשה כלי העזר שלכם לתכנון המסע בשביל.

הסבר מפורט ונהיר, כיצד יש להשתמש באוגדן וכן מסה פילוסופית קצרה על מרחב הזמן והשביל המשפיע על ההולכים בו והמושפע ממנו.

עדכון אוגדן המפות

הפורמט של אוגדן המפות יאפשר למי שירכוש אותו, לרענן את המקטעים שבהם נעשה שינוי בתוואי ולרכוש אותם בנפרד (האוגדן שייצא לאור מעודכן לחלוטין כולל השינוים שנעשו לאחרונה באזור רכס רמים). 

כאמור, אוגדן המפות בנוי מ-61 מקטעי טיול ב-33 דפי טיול כפולים. כאשר מתבצע עידכון בתוואי השביל - ניתן לשמור על עדכון המהדורה שרכשתם ע"י רכישת מקטעים בודדים ובכך לשמור על עדכון כל אוגדן המפות.

דרכון שביל

גל הרט עיצב והכין "דרכון שביל" וחותמות, המפוזרות לאורך תוואי שביל חוצה ישראל (בבתי ספר שדה, מלאכי שביל אתרי קק"ל וגופים אחרים). הרעיון נהגה במסגרת לימודיו בבצלאל ויצא לאור בידי הוועדה לשבילי ישראל שליד החברה להגנת הטבע. הדרכון מהווה מזכרת מהמסע בשביל ונמכר במשרדי החברה להגנת הטבע. 

דוגמה לחותמות מעוצבות אישית:

   

יעד

על מנת להקל על המטיילים במהלך הצעידה תכננו את האוגדן כך שיהיה הנוח ביותר, הממוקד ביותר והמפורט ביותר. על מנת שנוכל להוציאו ברמה הגבוהה ביותר אנו רוצים להוציאו תחת השגחתינו ופיקוחינו. זאת לא נוכל לעשות דרך הוצאת ספרים, עקב עלויות התיווך שלהן והמגבלות אותן הן משיטות על הכותבים. אנא עזרו לנו להגיע ליעד של 20,000 השקלים, כדי שנוכל להוציאו לדפוס ברמה הנדרשת, לתרגמו למספר שפות ולהוציא מגוון מסלולים נוסף בסגנון זה.

תודה מקרב לב

אוהד כוכבי וגל הרט 

hartgal@gmail.com

ohad.kohavi@gmail.com

https://www.facebook.com/pages/%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C-%D7%97%D7%95%D7%A6%D7%94-%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C/444920835585370?ref=hl

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.