כל הפרויקטים
ואנור: ספר משחק תפקידים
הפרויקט של
אביב מ. Icel
משחק תפקידים של הרפתקאות פנטסטיות בו זוחלים במבוכים, נלחמים במפלצות וזוכים באוצרות.
161%
8,830
מתוך 5,500
0
נותרו
69
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 18/05/2013

יעד בונוס שלישי: 10,000 ש"ח. אם נגיע ליעד הבונוס הזה, תצא הרחבת רשת נוספת שתחיל מקצוע חדש לשימוש במשחק. המקצוע יכלול את כל החוקים הדרושים, כולל מהלכים חדשים לחלוטין.

ומה עוד? אתם מחליטים איזה מקצוע!

טכנו-קרב vs נקרומנסר

הטכנו-קרב הוא חייל עלית המתמחה בטקטיקות המשלבות מכונות טכנומאגיות. בין מהלכיו נכללים שליחת גשושים רובוטים, פירוק והרכבה מחדש של טכנומאגיה והשתלת מיני מערכות מכאניות בגופו.

הנקרומנסר הוא אמן לחשים המתערב עמוק בתוך כוחות החיים, המוות והתועבה. הוא שואב את כוחותיו מנשמותיהם של יצורים חיים והופך אותם לכוחות רבי עוצמה לשרת אותו.

לכל התומכים במערכה תהיה אפשרות הצבעה, והמקצוע בעל מספר הקולות הרב ביותר ינצח ויזכה להיכנס להרחבה.

-----

יעד הבונוס השני עומד על 8,000 ש"ח, ממש מרחק יריקה מהקודם.

אם נעמוד ביעד, נפרסם לאחר צאת הספר הרחבת רשת נוספת, שליטים ונבלים. זהו אוגדן דב"שים (דמויות בלא שחקן) בו תמצאו אישויות חשובות בעולם, נבלים ברמות שונות של מעורבות, Movers and Shakers, עוד מפלצות אייקוניות (וכמובן כל החזיתות שקשורות לכל אלו) ועוד!

-----

אנחנו מכריזים כעת על יעד הבונוס הראשון: ב-7,000 ₪, נכתוב הרפתקת הכרות למערכה שתופץ באופן חופשי לכל התומכים במערכה (בהווה ובעתיד).

אוצרות הקיסרות האבודה תביא אליכם לשולחן מטעמים מימי קיסרות נארה העוצמתית והמכונות הטכנומאגיות שלה. ההרפתקה תקח את חבורתכם דרך אתר חפירות ארכיאולוגיות בו נמצאו שרידים עתיקים, מפעל גלמים נטוש, כספת גמדית סודית ותוכניות נסתרות לפיתוח נשקים להשמדה המונית.

ההרפתקה תציג לשחקנים חדשים את הרעיונות המרכזיים בואנור, כולל מפלצות איקוניות וארגונים חשובים, מעורבים יחדיו בבליל של תככים ומזימות להנאתכם. אוצרות הקיסרות האבודה תתאים למנחים חדשים ותאפשר להם להתחיל לשחק ישר מהרבה שיקבלו את הספר לידיהם.

וכל זה, כמובן, מתובל באיכות גבוהה יותר לאיורים בספר!

---

נפתחה המערכה לעצמאות ואנור

ואנור הוא ספר משחק תפקידים המציג את עולם הפנטזיה של ואנור, לצד תרגום שיטת המשחק "עולם המבוך" - פתח להרפתקאות אין-ספור בעולמות של חרבות וכשפים.

למי שלא מכיר, משחקי תפקידים הם פעילות חברתית המתבצעת יחד קבוצת אנשים בה הם מספרים סיפור משותף כאשר חבר קבוצה אחד הוא מנחה המשחק ותפקידו להציג את מתווה המשחק ושאר המשתתפים הם שחקנים, לכל אחד דמות משלו, במסגרתה הוא מחליט ומספר על תפקידה של הדמות בסיפור המשותף של כולם.

תעשיית משחקי התפקידים בישראל נשענה עד לשנתיים האחרונות בעיקר על ספרים מתורגמים מאנגלית ומעט חומר מקורי שיצא כתוספים לאותם הספרים. מאז 2011 הופיעו  2 ספרים מקוריים בעברית. ואנור יהיה הספר השלישי.
היעד: 5,500 
כל תומך מעל 50 ש"ח מקבל עותק דיגיטלי של הספר וגישה לקבוצת הבטא.
הוסיפו 80 ש"ח לכל מדרגה מעל 50 ש"ח
וקבלו עותק מודפס של הספר בנוסף לצ'ופר הרגיל!*
פרויקט המימון נועד לגיוס הכספים הנדרשים כדי להוציא את הספר באיכות הגבוהה ביותר. כלומר, תשלום לעורך מקצועי שעושה עבודה יוצאת מהכלל, מאיירים מוכשרים שיצרו דמויות ומפלצות וספר, ושאר פרטים קטנים שצריך לשלם עבורם.

ואנור מכיל בחציו תוכן המתאר לקורא עולם פנטזיה מקורי פרי יצירתי, עליו שקדתי במשך כמעט עשור, ובחציו השני מכיל חוקי משחק מתורגמים לעברית של שיטה פתוחה (Creative Commons) הנקראת עולם המבוך.
  • כי השיטה מתמקדת בדמויות ובסיפור שלהן.
  • כי השחקנים שותפים בכתיבת העולם תוך כדי משחק.
  • כי הדמויות מתקדמות ומפתחות יכולות חדשות ומגניבות.
  • כי הדמות חשובה יותר מהציוד שהיא לובשת.
  • כי קל ללמוד את השיטה.
הספר פונה בראש ובראשונה לשחקנים מתחילים וככזה הוא יהיה זול יותר מהאלטרנטיבה הנפוצה בשוק - מבוכים ודרקונים. הוא יצא הן במהדורה דיגיטלית והן במהדורה מודפסת.
האם קיומו של הספר תלוי בהצלחת המערכה?

לא. הספר יצא לאור גם אם לא נעמוד ביעד הגיוס. אבל הוא יצא לאור באמצעים המועטים שיש לי, עם מעט אומנות מוכנה ממלאי, וזה הכול.

אנחנו רוצים לתת לכם את החוויה האיכותית והמפוארת ביותר של ואנור! נשמח אם תתגייסו למען מימונו המוצלח של הספר, הן עם כספכם והן בפרסום והפצת המסר.

אין לכם כבר סבלנות לגלות מה יכיל הספר? אל חשש! אנחנו גאים להציג בפניכם את תוכן העניינים של ואנור.
כמובן שאנחנו עדיין בשלבי העריכה הראשונים של הספר, ולכן התוכן לא סופי. אבל הוא מייצג את כל מה שאנחנו רוצים להכניס פנימה.
כפי שסיפרנו בתחילה, הספר מתחלק לשניים: רשומון ארצות המזרח מתאר את העולם של ואנור – האנשים החיים בו, הערים והאומות, חיי היום יום, ארגונים ועוד. תוך כדי תיאור המערכה ישובצו מיני קרסי עלילה, פתחים להרפתקאות וחזיתות מעניינות שתוכלו לשלב במשחק שלכם.
החלק השני, לשחק בואנור, הוא תרגום שיטת עולם המבוך בהתאמה למשחק בעולם המערכה של ואנור. כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לשחק נמצא בחלק הזה, אפילו פרק "הפגישה הראשונה" שיעזור לכם להיכנס בצורה החלקה ביותר למשחק.

רוצים ללמוד עוד?

לאורך כתיבת הספר פרסמתי מספר יומני עבודה בבלוג, והם זמינים לקריאה לכולם.

אם קריאה ממושכת היא לא הקטע שלכם תוכלו לצפות בסרטוני "המסע לואנור" שהפקתי בערוץ היוטיוב שלי.

אנשים טובים רבים ענו לקריאה לגיוס הפצת המערכה לעמצאות ואנור ואנחנו חווים להם תודות רבות. הינה כמה מהם:

לאן הולך הכסף?
הסכום מיועד אך ורק להפקת הספר, ללא כוונה לרווח עבורי או עבור חברי הצוות האחרים.
עריכה. אחד העניינים החשובים ביותר שלדעת רוב יכול לעשות את ההבדל בין ספר בינוני לספר אגדי של ממש.
איורים מקוריים. תמונה חזקה יותר מאלף מילים ובתור ספר פנטזיה יש חשיבות רבה עוד יותר לויזואליות של הדמויות, היצורים והנופים שיוצגו בספר ויעבירו לקורא את חווית המשחק.
עמלות לאתר המימון. זאת העמלה שהאתר עצמו לוקח מכל מערכת מוצלחת וזאת העמלה לסליקת כרטיסי האשראי של התומכים.
מיני דברים נוספים כמו רכישת רשיונות, פונטים, עוד תשלומים שונים בדרך וכן מרווח ביטחון על מנת שנוכל להבטיח שהספר יצא בזמן ובאיכות הגבוהה ביותר.
אביב מנוח, כותב ראשי
איש שיווק ויזם. מפיק ועורך מותג המדיה Icel.me, מעצב משחקים וכותב משחק התפקידים הישראל ואנור. חבר פעיל בקהילת משחקי התפקידים הישראלית משנת 2000 ואחראי פורום מבוכים ודרקונים בפונדק.
חגי גומפרט, מתרגם ראשי
על רשימת הדברים שחגי מתעסק בהם בשעות הפנאי אי אפשר לעבור מבלי לדבר על תחומי הפנטזיה ומשחקי התפקידים: תחומים שהוא משקיע בהם מתוך הנאה. חגי השתתף בכתיבת "מתוך האפלה", ספר מפלצות ישראלי מקורי למהדורה הרביעית של מבוכים ודרקונים, וחתום על כתבות, סיקורים והרחבות-רשת שונות באתר הפונדק, האתר המוביל בארץ בתחום משחקי התפקידים.
ערן אבירם, עורך ראשי
העורך והמתרגם הראשי של "מבוכים ודרקונים" מאז 2004, עורך המהדורה העברית של "הנשגבים", עורך וכותב ספרי משחק, והבעלים לשעבר של החנות "טקטיקה". חצי מהצוות של פודקאסט משחקי התפקידים "על כתפי גמדים".
איתמר ויסברג, יועץ עריכה והפקה
שחקן תפקידים מזה עשרים שנה, מקים ומנחה פודקאסט "המשחקייה", ממקימי עמותת תעשיית המשחקים הדיגיטליים בישראל וקפדן עברית מדרגה 6.
פשה קגן, אחראי יחסי ציבור
פשה חי ברשת, הן כתחביב והן כמקצוע, והספיק לנהל תדמית ומותג עבור חברות מובילות בתחום האינטרנט. מעבר לכך, פשה הוא גיימר נלהב שמקציב זמן לתחביב כחלק משגרת היום שלו ופעיל בקהילות העוסקות באנדרואיד.
מה עושה את העולם והמשחק הזה שונה מכל משחק אחר?
"עולם המבוך" לא מנסה להיות שונה לגמרי מכל מה שראיתם. למעשה, היא משתמשת בכוונה במונחים מוכרים מ"מבוכים ודרקונים" וזו דווקא אחת מנקודות החוזק שלה. ההבדל העיקרי הוא בכך שהיא שמה דגש על הסיפור יותר מאשר על האתגר שמשחק.
- דגש מיוחד על הקשר בין דמויות השחקנים: חלק מהותי מדף הדמות הוא במערכת היחסים של כל דמות עם שאר הדמויות. מי סומך על מי, מי חושד במי, מי צריך להוכיח את עצמו. השיטה מתגמלת את השחקנים על התייחסות לדברים האלו.
-השיטה מתערבת רק כשצריך אותה: רוב הזמן השחקנים והמנחה משוחחים ומגיעים ביחד להחלטות שמקובלות על דעת הכול. מדי פעם השיטה מתערבת גם היא, כאילו אומרת: "היי, עד עכשיו המכשף צעק על אנשים ברחוב שיפנו את הדרך, אבל עכשיו האלוף מנסה לעזור לו! (ולאלוף יש קטע כזה של נוכחות פיקודית, ואנשים מקשיבים לו!) עכשיו אני, השיטה, אחליט מה קורה!"
- השיטה פשוטה. מאוד. כמעט כל גלגול בשיטה הוא 2ק6 + מספר, כאשר תוצאה של 6 ומטה היא כישלון (אבל מטעויות לומדים!), תוצאה של 10 ומעלה היא הצלחה ותוצאה של 7-9 היא "הצלחה, אבל..." שבה יש הצלחה חלקית או סיבוכים שמפלפלים את המצב (וזה די מדהים כששחקן מעדיף "הצלחה, אבל..." על פני הצלחה מלאה!).
- הדמויות מתקדמות בקצב שלהן, העלילה מתקדמת בקצב שלה: כן, בעולם המבוך יש "דרגות" - אבל העולם לא צריך להתאים את עצמו לדמויות. במבוכים ודרקונים, דמות בדרגה 5 מפסיקה לפגוש קובולדים. בנשגבים, דמות עם 2 מהות לא תראה את קצה אפו של יוזי. בעולם המבוך לעומת זאת, הדרגות לא מקנות "מדד עוצמה" כמו שהן מקנות היבטים נוספים לדמות. נוכל בדרגה 10 מכיר אנשים בעולם התחתון ויודע לשער מראש מי יהיה מעוניין לקנות ממנו את המונה ליזה, אבל זה לא אומר שהוא מסוגל לשרוד יותר זמן מנוכל בדרגה 1 בקרב מול התוהו המזדחל. כשיגיע הרגע העלילתי שבו הדמויות צריכות לחסל את הדרקון שיבלע את השמש, לא צריך לדאוג שהן בדרגה הנכונה.
קצת קשה לדבר על עולם פנזטיה מקורי. אני לא יכול לכתוב דברים שאף אחד לא כתב מעולם. ואנור הוא שילוב של הרבה רעיונות שלי ושל אנשים אחרים שהצטברו במשך העשור האחרון ומורכבים לכדי מערכה קוהרנטית שבין השאר מכילה גזעים פחות סטנדרטים לשחקן (אורקים, טרולים, גובלינים), אלפים טיפה שונים (קרחים, חסונים וכהי עור) והרבה מאד התעסקות בטכנומאגיה - מכונות שמופעלות באמצעות קסם, דבר שהתפתח מרעיון פשוט על גולם מלחמה גמדי והפך להיות סדרה שלמה של מכונות מוזרות בהן יש אבני חן המפעילות אותם ונכתב במקור בפורום הפונדק.
הדגש שאני שם בחלק העולם של הספר הוא לא לתאר מה יש בעולם, כי עם מה אפשר לעשות עם זה. המטרה היא להכניס לספר כמה שיותר רעיונות, זרעי-עלילות וקרסי הרפתקאות כדי שמי שיקרה אותו יוכל להטמיע אותם בתוך המשחק שלו יחסית מהר.
אני חושב שזה חשוב הרבה יותר מעוד עמוד על ההיסטוריה על ממלכה כלשהי או יריבות בין בתי אצולה.
והשילוב עם עולם המבוך מאפשר לעשות את זה אפילו טוב יותר כי לשיטה עצמה יש Framework לכתיבת הרפתקאות בצורה של "חזיתות" המתארות בכמה נקודות מה השחקנים צריכים לעשות, מה הסיכונים הכרוכים בכך, מה הפרסים וכו', וכן Framework דומה לכתיבה של יישובים.
שני הדברים האלו מאפשרים לשלב את עולם המערכה לתוך השיטה וליצור משחק אחיד.
האם מדרגות התמיכה מצטברות או שכל אחת עומד בפני עצמה?
מדרגות התמיכה אינן מצטברות. כל אחד יכול לבחור את הצ'ופר המועדף עליו ולתמוך באותה המדרגה. אבל, כיוון שידענו שהמשיכה העיקרית של המערכה היא הספר עצמו, הן בפורמט הדיגיטלי והן הפורמט המודפס, יש סייג.
ראשית, כל מי שתומך ב-50 ₪ ומעלה מקבל את העותק הדיגיטלי וגישה לקבוצת הבטא, ללא תשלום נוסף. כך שכמעט כל התומכים יקבלו את הספר בכל מקרה.
שנית, אפשר להוסיף 80 ₪ לכל מדרגה מעל 50 ₪ ולקבל גם את העותק המודפס. כך שאם אתם רוצים צ'ופר מסוים וגם את העותק המודפס, פשוט תוסיפו את הכסף ובמסך התמיכה רשמו בהערות שאתם רוצים עותק מודפס, ותקבלו אותו.
מהי קבוצת הבטא?
קבוצת הבטא תאפשר לתומכים גישה מוקדמת לתוכן של הספר, החל משלבי העריכה הראשונה כל הדרך עד להוצאתו הסופית לאור. התכנים יכללו כמובן את טקסט הספר ובנוסף גם איורים, סקיצות, מפות, גרפיקה וכן הלאה.
קבוצת הבטא תפעל בפייסבוק. אם אין לכם פייסבוק, נוכל לשלוח לכם עדכונים במייל, אבל קצב העדכונים אולי יהיה קצת איטי יותר.
אני מאד אוהב את הפרויקט אבל לא יכול לתמוך כרגע!
זה בסדר גמור. גם אני נתקל בהמוני פרויקטים למימון המונים ולא יכול לתמוך בכולם.
לשתף הלאה את העמוד הזה מועיל לפרויקט כמעט כמו לתרום לו בעצמכם. אז אם אתם רוצים להשקיע כסף, מעולה, אבל אם אתם רוצים לעשות משהו אחר ועדיין לתרום להצלחה, אנא, שתפו. הדבר החשוב ביותר בפרויקטים כאלו זה להגיע לכמה שיותר אנשים.
איך אפשר ליצור קשר עם היוצרים?
כמה דרכים. ראשית, בתחתית עמוד הפרויקט עצמו יש תיבה קטנה שמציגה את פותח הפרויקט עם אפשרות לשלוח הודעה פרטית דרך מערכת Headstart.
שנית, אפשר למצוא אותי בעמוד Icel בפייסבוק ולשלוח הודעה דרך שם.
שלישית, הדוא"ל שלי הוא icel@icel.me .

* במסך התמיכה, זכרו להוסיף הערה שאתם מעוניינים בעותק מודפס בנוסף לצ'ופר הרגיל, אם הוספתם את הסכום הנדרש.

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.