כל הפרויקטים
פרויקט חנה
הפרויקט של
Hagar Cygler / הגר ציגלר
מסע בעקבות גיבורה לא ידועה מראש
101%
40,575
מתוך 40,000
0
נותרו
224
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/05/2013


נעים מאוד וברוכים הבאים לפרויקט חנה!

פרויקט חנה הוא ספר צילום, אמנות ואופנה, הספר יוכל לצאת לאור עם התמיכה שלכם. 

את חנה מצאתי בשוק הפשפשים, כשקניתי ערימה של אלבומי תמונות. אלה היו אלבומים פשוטים, מלאים בצילומי משפחה: הרבה ילדים, חתונות, ארוחות משפחתיות. אבל בין כל הצילומים שמתי לב לכמה שחזרו על עצמם- היו אלה תמונות של אישה, עומדת תמיד באותו המקום, בכניסה לביתה, לבושה בכל פעם בבגד אחר.


המיקום הקבוע, העמידה והמבט בצילומים האלו, משכו את תשומת ליבי והבנתי שחנה הקדימה את זמנה. חנה התלבשה, הצטלמה, הדפיסה את התמונה והכניסה לאלבום, כל מה שהטכנולוגיה דאז אפשרה. החלטתי להמשיך את מה שחנה התחילה ופתחתי לה בלוג. את התמונות אפשר לראות ב:  hanastyle.tumblr.com

המפגש ביני לבין חנה הוא לא מקרי: אני אמנית, צלמת ואספנית של צילומים ביתיים. אני אוספת תמונות לא מוצלחות, תמונות שאנשים בוחרים לזרוק או להוציא מהאלבום. אני משתמשת בצילום כחומר גלם לעבודות שלי ובאמצעות טכניקות שונות, אני מייצרת עבודות חדשות מאותם צילומים. כשעברתי על האלבומים של חנה, התגלה בפני אוצר- בדיוק במקומות שבהם הכל נראה אותו הדבר, משהו אינטימי, מרגש ומפתיע צף פתאום.

השתמשתי בתמונות המשפחתיות שבאלבום כדי לחפש את חנה. הגעתי לשכונה, לבית ולשכנים והצלחתי למצוא את היורשים של חנה. הסיפור שגיליתי קצת הפתיע אותי: לחנה לא היו ילדים, כל מי שהופיע בתמונות באלבומים- הילדים, החתונות, הארוחות- היו שכנים. כשחנה נפטרה, תכולת הבית שלה נמכרה במלואה ובעצם לא היה מי שיזכור אותה וישמור את הצילומים.

חנה תיעדה את עצמה, עוד לפני האינטרנט, הפייסבוק והאינסטגרם. היא יצרה סדרה של 46 צילומים שצולמו לאורך יותר מעשור. התמונות האלו, ביחד עם הסיפור שלה ומסע החיפושים שלי אחריה עתידים לצאת בספר. ספר שהוא הסיפור של כל אחד ואחת מאיתנו- הוא מכיל את הרצון שלנו לתעד את עצמינו, להיזכר ולהשאיר אחרינו משהו משמעותי. זהו ספר אמנות, צילום ואופנה, שמציג נקודת מבט אישית ואינטימית ומספק הצצה נדירה למיטב אופנת שנות השמונים במקוריות וביומיומיות שבו.

יש לכם הזדמנות לעזור לפרויקט הזה להתממש.
אפשר כבר עכשיו לקנות את הצילומים כספר או כהדפס רשת במהדורה מוגבלת, ולאפשר לחנה להיות האייקון שתמיד היתה.


אני וחנה מודות לכם על תמיכתכם!!  

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.