כל הפרויקטים
כתבוני לדורות
הפרויקט של
קהילת סוד שיח
כתיבת מגילת אסתר על ידי נחמה זובין, סופרת סת"ם, לקהילת סוד שיח
104%
5,178
מתוך 5,000
0
נותרו
36
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/05/2013

מניין סוד שיח הינו מניין חדש בדרום ירושלים, המחויב לתפילה רוחנית ושוויונית ויצירת קהילה שהיא מזמינה, רצינית ומחויבת. כחלק מהמחוייבות שלנו לבניית קהילה יהודית שוויונית הננו תומכים בחברת הקהילה, נחמה זאבין, סופרת סת"ם מתחילה אשר כותבת את מגילת אסתר הראשונה לצורכי המניין. 

"תהליך למידת האומנות של ספרות סת"ם היה תהליך ארוך ומהנה אך גם תהליך מפרך לעיתים. לראשונה התעניינתי בספרות סת"ם בתיכו שלמדתי בו בקנדה, המורה שלנו לאמנות הייתה סופרת בעצמה. לאחר שהיא לימדה אותי קליגרפיה באותיות עבריות היא העניקה לי השראה ללמוד עוד ולנצל את הכשרון שלי למשהו רוחני יותר. לאחר שסיימתי את התיכון עשיתי עלייה והגעתי לארץ ללמוד במדרשת "מגדל עוז". כאשר הגעתי לארץ לראשונה חיפשתי סופר סת"ם שיסכים ללמד אותי, אך ללא הצלחה. כל הסופרים שדיברתי איתם סירבו ללמד אישה או הרגישו לו מספיק מנוסים. רק לאחר שנה וחצי חזרתי לטורונטו לבקר את משפחתי, יצרתי קשר עם חבר של המשפחה שהוא בעצמו סופר סת"ם והוא היה נלהב מאוד ללמד אותי (אגב אחותי לימדה אותי תפירה אז זה היה עסק הוגן בסה"כ!). הוא הראה לי ספרים שכדאי לי ללמוד והיכן לקנות את הציוד לכתיבה וגם קישר אותו עם אנשים שונים שעוסקים בתחום בארץ.
מאז אני מתאמנת בעצמי ונפגשת מידי פעם עם סופרים ואמנים שונים בהזדמנויות שונות. אני כעת סטודנטית לביולוגיה ותלמוד באוניברסיטה העברית, אמנית חובבנית ואני מאוד נרגשת לכתוב את המגילה הזאת לקהילת סוד שיח."

באמצעות הפרוייקט אנו מקווים להעלות למודעות את העובדה לנשים שבוחרות לקחת תפקיד אקטיבי בעיצוב עולמם היהודי והדתי במסגרת ההלכה.

לצורך כתיבת המגילה, מעבר לשעות כתיבה של נחמה נצטרך לממן את הקלף למגילה, דיו ונוצות. הכתיבה עצמה ייערך מספר חדשים שבסיומם נערוך מסיבת סיום מגילה ובו נכתוב את האותיות האחרונות של המגילה ברוב עם. 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.