כל הפרויקטים
7 דקות בגן עדן
הפרויקט של
קבוצת המחול סופיה
קבוצת אומנים המאמינה ביצירה משותפת של אמנות ערכית. החלום שלנו הוא לאפשר לנו ולכם, באמצעות המחול – לשאול שאלות, לחפש תשובות ולהתוודע לסופיה
100%
14,060
מתוך 14,000
0
נותרו
76
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 16/02/2013

על הקבוצה

אומנים צעירים ישראלים שמאמינים שיש חשיבות ליצירה משותפת של אמנות ערכית.

אחת ממטרות הקבוצה הינה איחוד של כוראוגרפים צעירים, שמתפתחים יחד, שמפרים ומזינים אחד את השני, שחוקרים נושאים אנושיים ואתגרים יומיומיים, ומביאים אותם לידי ביטוי באמצעות אמנות המחול.
זוהי אמנות שיתופית, המאפשרת לנו האמן לא רק להשתמש ביכולת התנועה כביטוי אלא גם ביכולת היצירה והכוראוגרפיה, על מנת לטפח ערכים של עצמאות, יצירתיות, בטחון והשראה, ערכים שיבואו לידי ביטוי מאוחר יותר גם בחיי היומיום, במערכות היחסים ובתרומה לחברה.

העבודה בקבוצת המחול סופיה היא ריקוד של גוף ונפש הדורשת לשאול שאלות, לחקור ולהתעניין.

הקהל שלנו מתבקש להסתכל פנימה ולנסות להתחבר אל התהליך שאותו עוברות הרקדניות במהלך הריקוד, כמו גם פנימה אל עצמו ואל התהליכים שהוא עובר באותו הזמן.

השם "סופיה" פירושו חכמה מיוון העתיקה, סמל לחיפוש שלנו אחר החכמה שנמצאת סביבנו, בתוכנו, בתוך כל אחד מאיתנו ובכם.

החלום שלנו כקבוצה הוא לאפשר לנו ולכם, באמצעות המחול – לשאול שאלות, לחפש תשובות ולהתוודע לסופיה.

הקבוצה הוקמה בניהולה של חניתה מטרני בקיץ 2011, בעיר הרצליה. הקבוצה מונה 5 רקדניות מקצועיות, מנהל חזרות ומוזיקאי. כל האומנים מחויבים ומסורים לפרויקט אשר התחיל בזכות עיריית הרצליה, אגף המחול ודסי שחר שסיפקו ומספקים לנו חלל לעבודה.

על הפרוייקט

יצירת הבכורה "7 דקות בגן עדן" עליה אנחנו עובדים כבר יותר משנה, מבקשת את תמיכתם בכדי לצאת אל האור ולקבל במה.

היצירה היא תוצאה של תהליך מיוחד ומרתק הפונה אל המסכות שאנו לובשים. המסכות ש"מגנות" עלינו ועוטפות אותנו. אותן קליפות שקיבלו את צורתן בתקופות שונות בחיינו, (מהחינוך שקיבלנו, מההרגלים שלנו, מהחברה שבה אנו חיים, מאירועים שונים ועוד) וגורמות לנו להתנהל בצורות מקובעות ואוטומטיות.

בעבודה אנו עוסקים בהתמודדות עם הניסיון לקלף אותן מאתנו ולהגיע אל עצמנו, אל האמת. אותו ניסיון למזער את הקשר והתלות במסכות מבלי להישען, מבלי להיתמך שזה סוג של גן עדן.

מי אני באמת ומה אני רוצה? שאלות לא פשוטות המעוררות בחלקנו חרדות, באחרות התרגשות ובכולנו הרבה תהיות, רגשות וסקרנות בריאה.

במהלך הריקוד אנו מנסות לראות בבירור את הגבולות המנטליים והפיזיים שלנו ובהדרגה להרחיב אותם. הניסיון הוא להרשות לעצמנו להיות גם משהו שאנו לא מורגלות בו ולפרוץ את המוכר ואת הבטוח.

היצירה שלנו בעיקר דורשת מכל אחת מהנפשות הפועלות להתקרב אל עצמה, להסתכל על המסכות שלה באומץ רב ולנסות ולהרחיב את עצמה ואת גבולותיה אל עבר האמת.

מופע הבכורה מתוכנן לעלות ב 26/2/12 בשעה 20:30

תיאטרון ענבל, מרכז סוזן דלל, תל אביב

כדי שנוכל להופיע ולתת ביטוי לעבודתנו המרובה - אנו זקוקים לתמיכתכם!

על האנשים

חניתה מטרני, יוצרת ומנהלת אמנותית – רקדה שלוש שנים בלהקת "ענבל" בסוזן דלל, בוגרת האקדמיה למחול בירושלים, בעלת תואר B.Danc ותעודת הוראה. באקדמיה זכתה במקום הראשון בתחרות כוריאוגרפיה ע"ש גרתרוד קראוס. רקדה בפסטיבלים שונים, ביניהם "מחול אחר", "מחול לוהט", "זירת מחול", "גוונים במחול", "פסטיבל מספרי סיפורים" ועוד. בעבר, שותפה בהקמה ובניהול סטודיו "סינפסה" ובהקמת קבוצת המחול “תיבת נח”.

אופיר גז, מנהל אמנותי שותף ומנהל חזרות - למד בבי"ס למחול בניו יורק במשך 3 שנים, בוגר האקדמיה למחול בירושלים, בעל תואר B.Danc ותעודת הוראה. עבד עם היוצרים: סהר עזימי, יוסי תמים, נועה וורטהיים, עמית גולדנברג ויערה דולב. כיום מפיק ומורה למחול.

נטע שריג, רקדנית יוצרת – גדלה במרכז לאומנויות "יד חריף" בקיבוץ צרעה, השתלמה בניו יורק והופיעה במחזות זמר. בוגרת המסלול לרקדנים מקצועיים של אניה ברוד טל ויוצאת להקת אלומיניום. כיום מורה ומנהלת מקצועית בבי"ס למחול ברחובות.

הילית לחמי, רקדנית יוצרת – בוגרת האקדמיה למחול בירושלים. גדלה בבית הספר של נדין בומר, מדריכת תנועה מוסמכת מוינגייט, רקדה באנסמבל האקדמיה ב"בומר", התאטרון השחור ועוד. מורה למחול.

בר רובינשטיין, רקדנית יוצרת – בוגרת מגמת מחול בבינימינה, רקדה בסדנה להכשרת רקדנים של DeDe Dance  עמית גולדנברג ויערה דולב, השתלמה ב"SEAD” בזלצבורג שבאוסטריה, רקדה עם יוצרים מובילים מהארץ ומהעולם כגון סער עזימי, We Dance של דני ומרקו מברלין, ברק מרשל ועוד.

הילה בנימין, רקדני?%A

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.