כל הפרויקטים
פותחים את הכנסת לציבור
הפרויקט של
עמית גל
אתר אינטרנט שפותח את הכנסת לציבור ובודק הצבעות, פרוטוקולים, חברי כנסת, מפלגות, חוקים וועדות.
114%
45,780
מתוך 40,000
0
נותרו
321
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 22/01/2013

הטכנולגיה מאפשרת לנו היום לנהל קשר עמוק ואיכותי הרבה יותר בין הציבור לנבחריו. באמצעות האינטרנט אנחנו יכולים לעקוב אחר התנהלותו  הפרלמנטרית של כל ח"כ, להכיר מקרוב את החוקים שהציע, לבדוק איך הוא הצביע במליאה, באילו ישיבות של איזה וועדות הוא נכח, כמה זמן הוא היה במשכן ועוד. כל אילו מאפשרים לאזרח להכיר טוב יותר את עבודת הכנסת, ולחברי הכנסת לפרסם את מעשיהם וללמוד את תגובות הציבור. כך מתחזק כוחה של הכנסת כגוף המחוקקים של הציבור, ומתחזק כוחו של האזרח מול קבוצות האינטרסים והספינרים. חיזוק מגמה זו על ידי כולנו, עשוי להחזיר את האמון של האזרחים בממסד, ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית.

 

אנחנו הסדנא לידע ציבורי, עמותה רשומה המונה כ-60 מתנדבים פעילים (מלבד 3 שכירים כרגע), ללא כל שיוך מפלגתי או פוליטי, שמטרתה בניית כלים טכנולוגיים להנגשת מידע איכותי ממשרדי הממשלה, וועדות הכנסת, התקציב, הראשויות המקומיות ועוד – אל האזרח.

 

עד כה העלינו לאוויר את כנסת פתוחה, מעקב דוח טרכטנברג, התקציב הפתוח ועוד.

 

אתר כנסת פתוחה מאפשר לכל אזרח להשתתף באורח פעיל יותר בפעילות הכנסת. אנו סורקים את אתר הכנסת ומקורות מידע רשמיים ובאמצעות אלגוריתמים חישוביים וצוות עורכים מסור, מסדרים ומארגנים את המידע לנוחות המשתמש. אלפי משתמשים, עיתונאים, בלוגרים, פעילים חברתיים חברי הכנסת עצמם ואנשים שאכפת להם בדיוק כמוך, נכנסים מדי יום לאתר ולומדים כיצד להשפיע.

 

ב-22 לינואר יערכו הבחירות לכנסת ה-19 . ביום שלמחרת יגיעו לעבודה בבית המחוקקים חברי כנסת רבים שלא היו שם קודם. על פי הסקרים, לפחות 2 סיעות חדשות יתחילו לפעול במליאה. לעומת זאת חברי כנסת וסיעות שהיו בכנסת ה-18, לא ימשיכו את כהונתם. כתוצאה מכך אנחנו בכנסת פתוחה נאלץ לעדכן, למעשה כמעט לבנות מחדש את כל האתר: דפי החכי"ם, עמודי המפלגות, הרכבי הוועדות והאג'נדות - כמעט בכל פינה דרושה עבודת עדכון מעמיקה. אנחנו מעוניינים לסיים את הפרוייקט במהירות האפשרית, על מנת שנוכל לשוב לעקוב ולסכם את פעילות הפרלמנט מימיו הראשונים.

 

 

מבט מבפנים על הסדנא עובדת:

 

 

וידג'יט אג'נדה מתוך האתר:

 

האתר לפני השדרוג:

 

 

האתר לאחר השדרוג:

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.