כל הפרויקטים
פרויקט עדות
הפרויקט של
עדות
פרויקט עדות מבקש לתעד באמצעות הדור הצעיר את אירועי ישראל בגוף ראשון ולהעלות את העדויות לאינטרנט כך שיהיו פתוחות ונגישות לכולם.
100%
20,070
מתוך 20,000
0
נותרו
41
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/02/2013

תודה שהגעת לכאן!

פרויקט עדות הינו פרויקט אשר נועד לחזק את הקשר בין הדור הצעיר לבין ההיסטוריה של עם ישראל באמצעות תיעוד עדים - אנשים שהיו וחוו את ההיסטוריה של עם ישראל על בשרם - והפצת העדויות הללו על גבי רשת האינטרנט.

הרעיון שלנו הוא ליצור שיתופי פעולה עם בתי ספר תיכוניים ואגודות סטודנטים, על מנת שהם יהיו אלו שמתעדים את הדור המבוגר יותר, שחווה אירועים חשובים ויכול לספר עליהם בגוף ראשון. המשמעות כפולה: גם חיזוק הקשר של הדור הצעיר להיסטוריה של עם ישראל, וגם יצירת מאגר גדול ככל שניתן של אותן עדויות. 

אנחנו מספקים למתעדים את המיכשור הדרוש לכך (מצלמות וחצובות), מעבירים הדרכה לכל מתעד (על מה חשוב להקפיד כאשר מצלמים, אילו שאלות לשאול ואילו לא, רקע על תקופת העדות וכו') ועוזרים להעלות את העדויות לאינטרנט.

מטרות פרויקט עדות:

א. חינוך: תיעוד ההיסטוריה של עם ישראל בווידאו, תמונות ומלל, על ידי הדור הצעיר - תלמידי תיכון וסטודנטים. 

ב. נגישות ואותנטיות: העדויות יופצו as is על גבי רשת האינטרנט, כך שהנגישות אליהן תהיה קלה, מהירה, ללא כל הגבלה וכמובן - חינם.

פרויקט עדות פועל תחת ההנחה שיש לתעד את מה שלא ניתן לתעד בהמשך בבחינת כך שהנושאים הוותיקים יותר, המוקדמים יותר של ההיסטוריה של עם ישראל, זכאים לקבל עדיפות כיוון שלעדים שיוכלו לספר את סיפורם לא נותר זמן רב.

אז מה אנחנו מבקשים בכלל?

אנחנו מבקשים תמיכה, כדי שנוכל לקנות ציוד צילום ברמה גבוהה (מצלמות, חצובות וכו'), על מנת שהתיעוד יהיה איכותי ויוכל להישמר זמן רב ככל שניתן וכדי שיהיה אפשר לעשות בו שימוש גם בהמשך.

לאחרונה אף יצרנו שיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים ואנחנו מתחילים לצלם עדויות ב-30 מוקדים ברחבי הארץ. לשם כך, כמובן, אנו זקוקים לציוד מתאים. 

אנחנו פונים אליך כי זה נוגע בכל אחד ואחת מאיתנו -

לכל אחד או אחת מאיתנו יש סבא, סבתא, הורה או דוד רחוק שחוו על בשרם אירוע שקשור לעם ישראל ויכולים לספר עליו בגוף ראשון. כולנו היינו רוצים שהעדות הזו תישמע, תוקלט באיכות גבוהה ויותר חשוב - תישמר לאורך זמן רב ככל שניתן.

האירועים יכולים להיות מגוונים - שואה, הקמת היישוב היהודי, פינוי יישובי סיני, הסכם השלום בין ישראל למצרים, עליית יהודי אתיופיה, מלחמת לבנון השניה ועוד ועוד...

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.