כל הפרויקטים
השדולה הפלורלסטית
הפרויקט של
השדולה הפלורליסטית
אנו פועלים למען הגדרה מחדש של יחסי דת-מדינה ופולטיקה בישראל. אנו מאמינים בחופש דת, פלורליזם יהודי ושוויון. עזרו לנו לממש את מטרתנו!
105%
6,300
מתוך 6,000
0
נותרו
31
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/12/2012

השדולה הפלורליסטית היא עמותה של ישראלים מכל קצוות הקשת הפוליטית ומכל הזרמים (חילונים, אורתודוקסים, קונסרבטיבים, רפורמים) אשר שמה לעצמה למטרה לפעול למען הגדרה מחודשת של יחסי דת ומדינה בישראל.

למדנו כי הדרך היעילה והנכונה ביותר היא התפקדות למפלגות הפריימריז. חברי-כנסת מוצאים את מקומם ברשימת המפלגה לכנסת בעזרתם של מתפקדי המפלגה - הם הרי אלו שמצביעים בפריימריז. מועמדים מצאו עצמם מכהנים בכנסת ה-18 בזכות כ-2000 קולות בלבד! כדי לעבור מעשירייה שלישית לעשירייה שנייה דרושים מאות בודדות של קולות! באחת ממערכות הפריימריז האחרונות, נבחר יו"ר מפלגה בהפרש של 491 קולות בלבד!

את העובדות הללו לא אנחנו המצאנו. את העובדות הללו חברי-הכנסת והמועמדים השונים מכירים טוב מאוד. 

במילים אחרות - לא קיים חבר-כנסת/מועמד שלא מתייחס ברצינות להתארגנות רצינית של קבוצת מתפקדים במפלגה שלו. נרצה או לא נרצה, כך הדברים מתנהלים.

אנו מציעים אלטרנטיבה לקבלני הקולות והדילים. אנו מציעים התארגנות של מתפקדים, מבוססת אידיאולוגיה וערכים.

מצטרפים אלינו ישראלים אשר קצה נפשם בכפייה הדתית, בהגבלת החופש, בסטטוס קוו. ישראלים המאמינים כי במדינת ישראל גם ליהודים מגיע חופש דת, כי חופש הדת והפולחן הוא בסיסי ומהותי ביותר לחירותיו של הפרט, כי הם מאמינים בשוויון בין נשים לגברים, כי הם מאמינים בזכותם לשוויון של הקהילה הלהט"בית, כי הם דואגים בלב שלם למרחב הציבורי ואופיו, כי הם מבינים כי שיטת הקצבאות עקומה ולא שוויונית, כי הם תומכים בשוויון בנטל -

כי הם חרדים ומודאגים לפניה ודרכה של מדינת ישראל.

בכדי לקיים את הפעילות שלנו, אנו זקוקים לתקציב -


א. עלינו לפקוד עוד ועוד אנשים. כך כוח ההשפעה שלנו יגדל. אנו מקיימים חוגי בית בכל הארץ. 

ב. אנו פועלים גם במישור החקיקה והמדיניות. כותבים ומפיצים ניירות עמדה, מחלקים שאלונים, נפגשים ויוצרים קשר באופן קבוע עם חברי-כנסת, מעדכנים את חברי השדולה באופן תדיר על פעילות חברי הכנסת. 

ג. אנו מעוניינים להרחיב את הפעילות שלנו ברשת על-ידי קמפיינים שונים. כמו כן, אנו מקווים להגדיל את יחסי הציבור שלנו מול כלי התקשורת השונים.

עזרו לנו לממש את מטרותינו!

www.pluralismagenda.org.il

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.