כל הפרויקטים
חיבוק ראשון
הפרויקט של
סיון אלמוז פלביץ
מידי שנה ננטשים כ - 300 תינוקות על ידי הוריהם בבתי החולים. עזרו לנו להגיע ולחבק כל אחד ואחד מהם.
122%
73,155
מתוך 60,000
0
נותרו
187
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 07/10/2012

מדי שנה ננטשים מאות תינוקות על ידי הוריהם בבתי החולים בישראל. התינוקות מאושפזים במחלקות השונות של בתי החולים, לעיתים למשך חודשים ארוכים, בלי מגע וחיבוק של אמא. מתנדבות העמותה ממלאות את החלל הריק שנוצר בהיעדרם של ההורים, ומעניקות לתינוקות את המגע האנושי, הטיפול הרגשי, החום והאהבה הנחוצים כל כך להתפתחותם ולהבראתם.

כיום פועלת העמותה במספר רב של בתי חולים ומוסדות ברחבי הארץ, אך עדיין איננה פעילה בכל בתי החולים והמוסדות בארץ. כדי להרחיב את הפעילות ולהגיע לכל תינוק שננטש,  ועל מנת לטפל בתינוקות אלו למשך שנה, העמותה זקוקה לתמיכתכם.

כל שעת חיבוק לתינוק נטוש עולה לעמותה שני שקלים. הכסף מופנה להענקת ליווי סוציאלי מקצועי למתנדבות וכן לפעילות השוטפת של העמותה כגון רכישת צעצועים ספרים וביגוד לתינוקות, מיון וקליטת מתנדבות חדשות למערך הכלל ארצי, שמירת הקשר עם בתי החולים וכו'.

מי אנחנו?

עמותת "חיבוק ראשון" הוקמה בשנת 2004 במטרה להעניק לתינוקות הנטושים בבתי החולים את המגע החום והאהבה הכל כך חיוניים להתפתחותם התקינה. כאשר תינוק ננטש מקבלת עמותת "חיבוק ראשון" פנייה רשמית מבתי החולים, ומארגנת בזריזות המירבית קבוצת מתנדבות המגיעות לבתי החולים ומייצרות עבור התינוק סביבה ביתית ומשפחתית ככל האפשר. המתנדבות מבלות שעות רבות עם כל תינוק נטוש, מחבקות ומנשקות אותו, מקריאות סיפורים, שרות שירים, ומעניקות לתינוק חום ומגע אנושי - כל זאת בליווי מקצועי תומך של צוות העובדות הסוציאליות של העמותה.

עמותת "חיבוק ראשון אינה נתמכת על ידי גופים ציבוריים או מוסדות ממשלתיים וזקוקה לתמיכת הקהל על מנת להמשיך ולחבק את התינוקות הנטושים.

מיהם התינוקות הנטושים?

תינוקות נטושים הם תינוקות שננטשו על ידי הוריהם בבתי החולים לאחר הלידה, או תינוקות שיש להם משפחה, אך היא אינה נוכחת בבית החולים ואינה מספקת את צרכיו של התינוק. רוב התינוקות הנטושים סובלים ממחלות שונות, פגים נפגעי התעללות, או תינוקות הזקוקים לגמילה משום שנולדו לאמהות מכורות לסמים. תינוקות אלה יטופלו לאחר שחרורם מבית החולים על ידי גופי הרווחה הממשלתיים, אך נותרים לבדם בבית החולים במהלך האשפוז, שעשוי להמשך שבועות, חודשים ואף שנים.

המתנדבות שלנו

מאות המתנדבות של עמותת "חיבוק ראשון" הן נשים בגילאים 20-70 מכל רחבי הארץ, בעלות נסיון בטיפול בילדים. המתנדבות נבחרות בקפידה ומלוות באופן קבוע וצמוד על ידי העובדות הסוציאליות של העמותה. כאשר מתנדבת נקראית לטפל בתינוק שננטש, היא מתחייבת להיות זמינה למשך כל תקופת האשפוז של התינוק, תקופה שעשויה לנוע בין מספר שבועות למספר חודשים.

מתנדבות "חיבוק ראשון" מבלות עם התינוק מספר שעות בכל יום, בנסיון למלא את החלל הנוצר בהיעדרה של האם. הן יוצרות עבור התינוק הנטוש סביבה ביתית ומשפחתית בתוך מחלקות האשפוז, מחבקות את התינוק על הידיים או במנשא צמוד גוף, מטיילות איתו, שרות לו שירים, מקריאות לו סיפורים, משחקות איתו ומעניקות לו חום ואהבה. כל מתנדבת מבלה עם התינוק לפחות פעמיים בשבוע, מספר שעות בכל פעם. לכל תינוק יש קבוצת מתנדבות מצומצמת המלווה אותו לאורך תקופת האשפוז, כדי שיחשף למספר קטן של דמויות קבועות, בדומה למשפחה, המעניקות לו חיוך, ליטוף, ומגע אוהב ומוכר. הטיפול בתינוק מתבצע בבית החולים, בתיאום מלא ובשיתוף עם הצוות הרפואי ובהתאם למצבו הבריאותי של כל תינוק.

מדוע הצוות הרפואי לא יכול לטפל בצרכיהם?

הצוות הרפואי בבית החולים מופקד על מחלקה שלמה או על חדר עמוס בתינוקות. בשל העומס, הטיפול בתינוקות מתמקד בהיבטים רפואיים ופיזלויוגים, והצוות אינו מסוגל לדאוג למלא את הצרכים הרגשיים והנפשיים של התינוקות.

לפרטים נוספים על העמותה: http://www.tinokot.org.il
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.