כל הפרויקטים
הָבָה לְהַבָּא
הפרויקט של
Oded Carmeli
גיליון 00002 של הָבָה לְהַבָּא, כתב העת היחיד במזה"ת שמבטיח חיי נצח לקורא!
101%
5,035
מתוך 5,000
0
נותרו
42
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 20/09/2012

ובכן כל האישונים התרחבו.

הנרקיס טבע, הבוגינוויליה מכונמת, משורר הפרברים מת. 

תנועת אוקיופי הכל בסך הכל חשפה לעיני הטלוויזיה של הורינו את מה שהיה גלוי לנגד עינינו כבר קרוב לעשור: אותנו, כשאנו שוב צועדים בסך, כשאנו שוב צועדים בזמן. שוב יש סך וזמן, שוב תנועה, שוב אנחנו.
אז חידשנו את ההיסטוריה. אך ממתי עד מתי הזמן, מאין ולאן התנועה, מי אנחנו "האנחנו"?
את כתב העת הָבָה לְהַבָּא מאשימים באסקפיזם. אסקפיזם, על שום כך שמשורריו אינם אצים-רצים עם המגאפון להצטרף לכל מצור תקשורתי, מצד הנצורים (כמובן) והצודקים (תמיד). אבל אקטואליה היא לא פוליטיקה. אקטואליה היא פוליטיקה נואשת, דחוקה, נמהרת, שטוחה, מפולגת, ממותגת ומיוח"צנת. אקטואליה היא פוליטיקה לאסקפיסטים. 
ספרות המגאפון פוחדת מהפוליטיקה הגדולה, מהזמן הארוך, מהאנחנו השלם. ספרות המגאפון זוכרת מה עוללו תנועות המאה העשרים, שיומרותיהן השתוו רק לשואותיהן. לכן ספרות מגאפון מבקשת לתת קול לכל מיעוט וזהות – רק לא לזהות הכל. לכן המגאפון מבקש להיות הקקופון.
ואנחנו אומרים: שואות המאה העשרים (הו, המאה ה!) לא התחוללו בגלל יומרנות יתר, אין בכלל יומרנות יתר, יש רק שמרנות על, כי אנחנו לא רוצים רפורמות, אנחנו רוצים מהפכות, גאולה, תיקון עולם, כי כולנו אוברקווליפייד, אנדרייטד, אנדרפייד, כי אין לגוגל העולמית מספיק נקודות כסף או רייטינג לתת לנשיקה אחת שלי, כי
אֵין צֹרֶךְ לְאַלְחֵשׁ
יֵשׁ   
חֲלוֹמוֹת גְּדוֹלִים בְּיוֹתֵר  
וְהַנִּתּוּחַ פָּשׁוּט   
כְּמוֹ תָּכְנִיּוֹת יְלָדִים
אֵיבָרִים שֶׁחָלְמוּ עַל עֵינַיִם כְּחֻלּוֹת
יֻשְׁתְּלוּ בִּילָדִים אֲחֵרִים
הָבָה לְהַבָּא נרחיב את היסטוריציזם המאה ה אל נבואת העתיד ובבואת "הפרה היסטוריה", כי ההיסטוריה לא התחילה ביוון הקלאסית ונגמרה בגרמניה הנאצית, כי יריחו, לא ירושלים או חברון, היא העיר העתיקה ביותר בישראל ואחת הערים העתיקות בעולם – אבל עליה, משום מה, לא עפים, כי אנחנו רק בהתחלה, וכבר מתעייפים?
הָבָה לְהַבָּא נרחיב את הומניזם המאה ה לטרנסהומניזם, כי אפשר לראות את החלל מהחומה הסינית, כי אנחנו, כמאמר הפסיכונאוט עידו הרטוגזון, לא שותפים "לעבודת האלילים הדתית וההומניסטית, שרואה את הישות הנוכחית ששמה אדם כמטרה סופית שיש לקדש", כי הישות הנוכחית ששמה אדם פגומה, אלימה, תלותית, חולנית, מזדקנת, כי
כּוֹחַ אָדָם בּוֹ
לִפתֹּחַ יוֹם בְּאָדָם
לִזרֹחַ
הַזְּמַן זָ כָּל כָּך
הַזְּמַן זָ
וּמִתמַזֵּל
דּוֹחֵף אֶת הַקִּירוֹת בְּכוֹחַ מְעַניֵן
שֶׁיּוֹתֵר נִשׁמָע מֵהֶם
וּפָחוֹת מֻכָּר
וְלֹא נִראֶה שֶׁאֶפשָׁר
לִנגֹּחַ בּוֹ
וְלָנוּ הַדּחוּפִים נוֹתָר
לְהִדָּחֵף
לְהִדָּחֵף הֲכִי חָזָק קָדִימָה
בָּרָצוֹן הֲכִי גָּדוֹל
הֲכִי שָׁחֹר
חברים, חסרים לנו 5,000 ש"ח כדי להוציא לאור/להוריד לדפוס את הָבָה לְהַבָּא הבא ב-5,000 עותקים שיחולקו לכם בחינם הכי יוקרתי, ברצון הכי גדול, הכי שחור.
מעלה-מעלה, הלאה והלאה, יאללה-יאללה!
תנו לנו כסף.
הגיליון הקודם ברשת: HavaLeHaba.com
אנחנו ברשת: HaveLeHaba@gmail.com
רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.