כל הפרויקטים
פסטיבל תחנה מרכזית
הפרויקט של
פסטיבל תחנה מרכזית
פסטיבל תחנה מרכזית הינו פסטיבל אינדי עירוני אשר עתיד להתרחש לראשונה על גג התחנה המרכזית החדשה בת"א, בראש השנה הקרוב.
103%
41,350
מתוך 40,000
0
נותרו
221
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 11/09/2012

 

במאי וצלם: ערן אמיר

מוזיקה: קראנץ' 22

סטופמושיין: שיר שושן

 

סצינת המוזיקה העצמאית בארץ, סצינת ה"אינדי", כבר מזמן פורצת מגבולות השוליים וחודרת למרכז. ניתן לראות זאת בתקשורת, בחנויות התקליטים, במועדוני ההופעות ובעיקר - בלבו ואוזניו של הקהל.

הלב הפועם של הסצינה המוזיקלית הזו היא העיר תל אביב, וספציפית דרום העיר. חלק גדול מהיצירה קורה כאן, בשכונות, וגם הרבה מהקהל של הז'אנר הזה חי בעיר. עם זאת, אין בתל אביב אף "אירוע שיא" - בעוד ביום יום תל אביב היא מרכז ההתרחשות, פסטיבלים גדולים עדיין לא קרו כאן..

 

אנחנו מרגישים שהגיע הזמן לשנות זאת.

 

 

 

הגיעה השעה לתת במה למוזיקה הזו במרחב בו היא נוצרת, ושאליו היא מחבורת בנימי נפשה.

הגיע הזמן לקיים פסטיבל מוזיקה עירוני, צעיר ומקורי בדרום תל אביב.

 

אנחנו, יזמי הפסטיבל, קבוצה של צעירים תל-אביבים שחיים ונושמים את סצינת המוזיקה והתרבות העצמאית. אלינו חברו האוזן השלישית, מוסד תל אביבי ותיק שכבר שנים מספק במה ליצירת שוליים, ויחד אנחנו שואפים לשנות את לוח השנה המוזיקלי בעיר.
הקבוצה שלנו מגיעה לפרוייקט הזה מרקעים שונים, אבל בעיקר מאהבה גדולה ואמיתית למוזיקה - הפקת פסטיבלים קודמים ("שוליים רחבים"), כתיבת בלוגי מוזיקה ("אפרכסת"), הגשה והפקה ברדיו, עבודת יח"צ, תקלוט, פעילות חברתית, לימודי מוזיקה ואמנות ועוד.
הרצון שלנו הוא לעצור לרגע את שגרת החיים היומית של כולנו, בלימודים, בעבודה וכו', ולעשות משהו גדול.

 

צלם: אמיר שטיינברג

 

בראש השנה (ה-17.9), בינות לרציפי התחנה המרכזית בחצר האחורית של הבית שלנו, נפתח יחד שנה חדשה במוזיקה שאנחנו כל כך אוהבים. חניון האוטובסים על גג התחנה יהפוך ליום אחד משעות הבוקר למתחם פסטיבל חוויתי,מתחת לכיפת השמיים ועם נוף רחב ידיים אל השכונות של דרום תל אביב ויפו. בשתי הקצוות המנוגדים שלו יוצבו במות מוזיקליות שיכילו את המיטב של היצירה העצמאית בסביבה - מהיפ-הופ, דרך רוקנ'רול ועד טכנו, יופיעו כ-30 הרכבים בליינאפ צפוף. במרחב המחבר בין שתי הרחבות ימוקמו שלל התכנים הנוספים של האירוע - שוק אומנות, דוכני מידע, דוכני מכירות ומתחמי אוכל ושתייה.
בבסיס הרעיון של הפסטיבל עומדת השאיפה ליצור אירוע שיתופי ומשלב, גם את הקהל וגם את המוזיקאים. היה חשוב לנו שהאמנים המשתתפים יהיו חלק אמיתי מהאירוע, ובד בבד יקבלו שכר הוגן על עבודתם. המודל מאחורי הפסטיבל הוא כזה: מרבית ההרכבים המשתתפים מקבלים תשלום בסיסי ובנוסף זכאים לאחוזים מרווחי הפסטיבל. כך אנחנו מוודאים כי אף אחד לא הולך הבייתה בידיים ריקות, ומכאן ההצלחה תלוייה בכולנו.
אנחנו מזמינים גם אתכם לקחת חלק באירוע - ולעזור לפסטיבל לרקום עור, גידים ומיתרים. הפקת הפסטיבל היא עסק יקר ומורכב, ובשביל לגרום לו להצליח אנחנו צריכים את העזרה שלכם.
התמיכות שלכם, קטנות כגדולות, יילכו בכדי לאפשר לנו לממן שכר אמנים, ציוד הכרחי, לעמוד בדרישות המשטרה ועוד.

בואו, השתתפו, ועזרו לנו להרים את הפסטיבל של כולנו. ושתהיה לנו שנה טובה.

מחכים לכם,
צוות הפסטיבל.

קישורים:
http://www.festivaltcmtlv.com/
פייסבוק: https://www.facebook.com/festivaltcm
טוויטר:https://twitter.com/Festival_Tcm

 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.